ارزهای دیجیتال

چرا درآمد ماینرهای بیت کوین به کمترین میزان از سال 2020 رسیده است؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

بسیاری از سرمایه گذاران ارز دیجیتال هنوز در مورد سودآوری استخراج بیت کوین تردید دارند. این موضوع با توجه به نرخ رو به رشد قیمت انرژی در زمان های اخیر تعجب آور نیست. علاوه بر این، درآمد ماینرهای بیت کوین از نوامبر 2020 روند نزولی داشته است.

درآمد فعلی ماینرهای بیت کوین

در همین حال، ماینرهای بیت کوین اخیراً با افت درآمد خود مواجه شده اند. این وضعیت ناشی از کاهش قیمت ها و وضعیت نزولی کنونی بازار ارزهای دیجیتال است. برای ماینرها خیلی تعجب آور نیست، زیرا می بینند که ارزش توکن در برابر دلار در حال کاهش است.

تا نوامبر 2021، استخراج کنندگان بیت کوین بالاترین درآمدی را که تا به حال داشته اند را ثبت کردند. اما اطلاعات Blockchain.com نشان داد که درآمد این ماینرهای بیت کوین از زمان اوج افزایش آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

نمودار درآمد استخراج بیت کوین l منبع: Blockchain.com

درآمد ماینرهای بیت کوین اکنون به کمترین مقدار خود از نوامبر 2020 رسیده است. در زمان نگارش این مقاله، این رقم کمی بیش از 11.67 میلیون دلار است.

در حالی که این روند نزولی در درجه اول به دلیل کاهش شدید قیمت توکن BTC است، معیارهای دیگر نیز در وقوع این اتفاق نقش دارند. یک مثال قابل توجه افزایش قیمت انرژی است. نمونه دیگر کاهش روزهای سودآور بیت کوین است. در حال حاضر حدود 83.40 درصد کاهش در روزهای سودآوری ثبت شده است.

دارندگان بیت کوین از سال 2015 شاهد تقریباً 3738 روز سود بوده اند. در طرف مقابل، دارندگان بیت کوین در مدت مشابه 747 روز سود اندکی داشتند یا هیچ سودی نداشتند. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 16146 دلار معامله می شود که یک تغییر 24 ساعته 1.72-٪ را نشان می دهد.

درآمد ماینرهای بیت کوین به کمترین میزان از سال 2020 رسیده است
منبع: Blockchain.Com

سیستم کاری استخراج بیت کوین

روند کار استخراج بیت کوین ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. با این حال، نیاز به درک درست از ماینرهای مدنظر و موجود دارد. در درجه اول، ماینرهای بیت کوین یک عدد 64 رقمی به نام هش را حدس می زنند. در بیشتر موارد، هش کاوی نامیده می شود.

ماینرها برای حدس سریع این عدد 64 رقمی (هش) به رایانه های قدرتمند وابسته هستند. حدود 16 امکان برای هر رقم در عدد وجود دارد. آنها از ارقام 1 تا 10 و حروف A تا F تشکیل شده اند.

ایجاد حدس شامل چرخاندن قالبی با 16 ضلع 64 بار است. این عمل به تنهایی تنها یک حدس ایجاد می کند. ماینرها هنوز پاسخ‌های احتمالی بیشتری دارند و اینجاست که به سیستم‌های استخراج خود نیاز دارند.

این رایانه ها قالب 16 وجهی را با سرعت بسیار بالا و با انرژی زیاد رایانه می چرخانند. پاداش ماینینگ به ماینری تعلق می گیرد که برای اولین بار به هش مناسب می رسد – اضافه کردن یک بلاک به بلاک چین بیت کوین. تداوم این فرآیند و قیمت بیت کوین به درآمد این ماینرهای بیت کوین اضافه می شود.

درآمد ماینرهای بیت کوین به کمترین میزان از سال 2020 رسیده است
بیت کوین در Tradingview.com در حال حاضر در یک روند نزولی BTCUSDT است
Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا