ارزهای دیجیتال

چرا ترس شدید به روشی بزرگ به کریپتو بازگشته است؟

داده‌ها نشان می‌دهد که بازار کریپتو پس از نشان دادن برخی نشانه‌های بهبود در چند ماه گذشته، بار دیگر در حالت ترس شدید فرو رفته است.

شاخص ترس و طمع کریپتو می گوید که بازار در حال حاضر بسیار ترسناک است

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، بازار اکنون به مدت پنج ماه بدون وقفه شاهد احساسات ترسناک بوده است.

“شاخص ترس و طمع” شاخصی است که به ما در مورد احساسات عمومی در بین سرمایه گذاران در بازار کریپتو می گوید.

این متریک از یک مقیاس عددی که از صفر تا صد اجرا می‌شود برای نمایش این احساس استفاده می‌کند. همه ارزش‌های بالای 50 نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران در حال حاضر حریص هستند، در حالی که ارزش‌های زیر آستانه بازاری ترسناک را نشان می‌دهند.

مقادیر دامنه نهایی بیش از 75 و کمتر از 25 به ترتیب نشان دهنده احساسات “طمع شدید” و “ترس شدید” هستند.

از لحاظ تاریخی، سکه‌هایی مانند بیت‌کوین در حالی شکل می‌گیرند که سرمایه‌گذاران طمع شدیدی را پشت سر گذاشته‌اند، در حالی که پایین‌ها در دوره‌هایی با ترس شدید اتفاق می‌افتند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند شاخص ترس و طمع کریپتو را در سال گذشته نشان می دهد:

Looks like the value of the metric has gone down in recent days | Source: Arcane Research's The Weekly Update - Week 35, 2022

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، شاخص ترس و طمع کریپتو در ماه های جولای و آگوست در حال بهبود بوده است، پس از اینکه بازار قبلا تحت یک طلسم طولانی از ترس شدید قرار گرفته بود.

این اندیکاتور در طول این افزایش خوش بینی تقریباً به مقادیر طمع رسید، اما با کاهش آخرین رشد بیت کوین، ذهنیت سرمایه گذار نیز کاهش یافت.

این احساسات به سرعت عمیقاً در ترس فرو رفت، و کاهش در حال حاضر ادامه یافته است و ارزش این شاخص را تنها به 22 رسانده است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که این احساسات از ماه آوریل تاکنون در منطقه ترسناک باقی مانده است و آن را به پنج ماه متوالی ترس تبدیل کرده است. از زمانی که شاخص ترس و طمع در فوریه 2018 تصور شد، این میزان ترس طولانی‌ترین دوره از این نوع بوده است.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 18.7 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 8 درصد کاهش داشته است. در ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 18 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت رمزارز بیت کوین

The value of the crypto seems to have plunged down below the $19k mark for the first time in more than two months | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Hans-Jurgen Mager on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا