ارزهای دیجیتال

چرا تخفیف GBTC می تواند منجر به فروش بیت کوین شود؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) با میلیاردها دلار بیت کوین بزرگترین تراست بیت کوین در جهان باقی مانده است، اما در سال گذشته، این تراست برای همگام شدن با بازار کار سختی داشته است. نتیجه این یک حق بیمه بزرگ بوده است که در بازار نزولی به گسترش خود ادامه داده است. در حال حاضر، GBTC با قیمت بی سابقه ای معامله می شود، که باعث گمانه زنی ها درباره فروش احتمالی BTC در خط لوله شده است.

GBTC نزدیک به 50٪ حق بیمه است

ماه نوامبر برای فضای کریپتو مملو از ناملایمات بود و این با حق بیمه GBTC منعکس شده است. این نشان دهنده افزایش تقریبا ثابت تخفیف یا حق بیمه به NAV است که تا ماه دسامبر ادامه داشته است.

در 7 دسامبر، حق بیمه GBTC به NAV یکی از بزرگترین جهش های خود را داشت که از 43.61% در 6 دسامبر به 47.27% در 7 دسامبر رسید. روزها افزایش چندانی نداشتند، تقریباً یک درصد افزایش هر روز باعث شد که GBTC در هفته گذشته با قیمت NAV 48.62 درصد بسته شود.

حال، این بدان معناست که قیمت «یک بیت کوین» در GBTC 48.62 درصد کمتر از قیمت آن در بازار نقدی معامله می‌شود. به طور معمول، این فرصتی برای خرید ارزان است، اما سرمایه گذاران GBTC هیچ بیت کوین واقعی نمی خرند، و با مشکلاتی که شرکت مادر Grayscale، DCG، با آن مواجه بوده است، برای سرمایه گذاران به طور فزاینده ای آشکار شده است که ممکن است صندوق در حال هدایت باشد. برای دردسر

آیا این منجر به فروش بیت کوین می شود؟

GBTC در حال حاضر دارای بیش از 640000 بیت کوین به ارزش حدود 11 میلیارد دلار با قیمت های امروزی است. به این ترتیب، گمانه زنی ها در مورد سقوط احتمالی ناشی از نگرانی در مورد خود Grayscale نیست، بلکه در مورد شرکت مادر آن DCG است.

DCG طبق گزارشات دارای بدهی 2 میلیارد دلاری است که بیشتر آن از Genesis Trading که چند هفته پیش برداشت های محدودی داشت و Eldridge ناشی می شود. شایعاتی که در اینترنت منتشر می شود حاکی از آن است که DCG در واقع GBTC را برای وثیقه گرفتن وام خود از جنسیس، که اکثریت بزرگ وام آن را تشکیل می دهد، سهام می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین تراست Grayscale از TradingView.com

GBTC share price at $8.01 | Source: Grayscale Bitcoin Trust (BTC) on TradingView.com

در مورد اخیر قسمت حسیب قریشی، شریک مدیر دراگونفلای کپیتال، از «The Chopping Block»، گفت که سفته ۱.۱ میلیارد دلاری جنسیس می تواند «قابل تماس باشد. این بدان معناست که اگر جنسیس منحل شود یا ورشکست شود، DCG ملزم به پرداخت کل ارزش وام خواهد بود. مشکل این است که DCG مقدار مورد نیاز برای احترام به آن را ندارد اگر این اتفاق بیفتد. متعاقباً، DCG می‌تواند در صورت تحقق این امر، به GBTC برای کمک مالی نگاه کند.

با این وجود، GBTC همچنان از طریق ناملایمات به مقاومت خود ادامه می دهد. کوین بیس قبلاً علناً اعلام کرده بود که تمام بیت کوین GBTC را در سرویس نگهبانی خود نگه می دارد و اگر قرار باشد قیمت ها از اینجا شروع به بهبود کنند، آنگاه حق بیمه NAV ممکن است شروع به بسته شدن کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا