ارزهای دیجیتال

چرا بیت کوین می تواند در کوتاه مدت به 17000 دلار بازگردد؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

قیمت بیت کوین همچنان به آرامی به سمت نزول می رود در حالی که سایر دارایی های دیجیتال اصلی نیز به دنبال آن هستند. بازار همگام با بخش مالی قدیمی حرکت می کند و در سال 2023 با نرخ ترمینال بالاتری قیمت گذاری می کند.

تا لحظه نگارش این مقاله، بیت کوین با حرکت جانبی در 24 ساعت گذشته با 16600 دلار معامله می شود. در هفته گذشته، این ارز دیجیتال 3 درصد زیان را ثبت کرده است. شرکت‌های برتر قبلی مانند Dogecoin، Polygon و Ethereum در بازه‌های زمانی مشابه زیان‌های سنگینی را می‌بینند.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

احتمال بازگشت بیت کوین در روزهای آینده وجود دارد؟

پس از صحبت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در مورد شرایط فعلی اقتصاد کلان، کریپتو شماره یک روند نزولی دارد. در جریان کمیته بازار آزاد فدرال هفته گذشته، رئیس فدرال رزرو هدف خود را برای ادامه مبارزه با تورم برجسته کرد.

این تصمیم ممکن است منجر به کاهش نرخ بهره در کوتاه مدت شود، اما فدرال رزرو نرخ پایانی بالاتری را هدف قرار می دهد، درصدی که موسسه در نهایت در بلندمدت بر آن خواهد چرخید. بازار به این واقعیت جدید واکنش نشان می دهد.

بر اساس چندین گزارش، فعالان بازار انتظار نرخ پایانی حدود 5 درصد را داشتند که به 5.5 درصد افزایش یافت. نرخ بهره ممکن است تا سال 2024 به همین میزان باقی بماند. چندین نماینده فدرال رزرو همان پیام جنگ طلبانه را تکرار کردند. جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت:

(…) ما باید کارهای لازم را انجام دهیم» تا تورم به هدف 2 درصدی فدرال رزرو برگردد… (نرخ پایانی یا اوج) ممکن است بالاتر از آنچه نوشته ایم باشد.

همانطور که فدرال رزرو پیام خود را اعلام کرد، بیت کوین از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) رد شد. اگر کریپتوکارنسی بتواند به این سطح برسد، ممکن است روند نزولی را تغییر دهد و قلمرو از دست رفته قبلی را پس بگیرد.

بیت کوین در حال مبارزه با ضرر در شتاب صعودی است و به نظر می رسد در خطر بازگشت به پایین ترین حد سالانه خود قرار دارد. گاوها باید حدود 16200 تا 16500 دلار را حفظ کنند تا از نزول بیشتر جلوگیری کنند.

داده های Material Indicators حاکی از افزایش نوسانات در هفته آینده است. روز پنجشنبه، ایالات متحده داده های بازار کار خود را منتشر خواهد کرد. اگر اقتصاد این کشور قوی بماند، فدرال رزرو از حمایت لازم برای ادامه افزایش نرخ بهره برخوردار خواهد شد.

بنابراین، داده های اقتصادی حیاتی به عنوان یک شاخص نزولی برای بیت کوین و سهام سنتی باقی خواهند ماند. برعکس، شاخص‌های مواد یک سیگنال طولانی را در شاخص پیش‌شناخت روند خود ثبت می‌کنند. این سیگنال ممکن است به بهبود قیمت بیت کوین در کوتاه مدت اشاره کند.

آیا این شاخص به نوسانات مطلوب گاوها پس از گزارش بیکاری آتی اشاره دارد؟ نتیجه بعدا معلوم خواهد شد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا