ارزهای دیجیتال

چرا بیت کوین با قیمت 100 هزار دلار فقط یک “مسئله زمان” است: هوش بلومبرگ

بیت کوین از چیزی پیروی می کند که مایک مک گلون، استراتژیست ارشد اطلاعات بلومبرگ، آن را «مسیر پایدار» می نامد. همانطور که این کارشناس در گزارش اخیر خود گفت، ارز دیجیتال معیار یکی از دارایی های با بهترین عملکرد در تاریخ است و ممکن است در نیمه دوم سال 2022 دستاوردهای جدیدی را ثبت کند.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین ۲۳۹۰۰ دلار با ۳ درصد سود در جلسه معاملاتی امروز و ۲.۴ درصد سود در هفته گذشته معامله می‌شود. به نظر می رسد که ارز دیجیتال به دلیل کاهش انتظارات تورمی برای چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) جولای روند صعودی داشته باشد.

قیمت بیت کوین با سودهای مهم در نمودار 4 ساعته. منبع: BTCUSDT Tradingview

این معیار رکوردهای چند دهه ای را به ثبت رسانده و فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) را مجبور به اتخاذ تدابیری از طریق کاهش ترازنامه و افزایش نرخ بهره کرده است. بنابراین، ایجاد یک محیط اقتصادی خصمانه برای دارایی های ریسک پذیر، مانند بیت کوین و سهام.

مک گلون معتقد است که ارز دیجیتال ممکن است از نیروهای کاهش تورم سود ببرد. شاخص کالاهای بلومبرگ و قیمت کالاهای کلیدی، مانند نفت و مس، به این روند اشاره دارند.

از این نظر، کارشناسان انتظار دارند دارایی‌های دارای منابع ثابت افزایش یابد. این می تواند طلا و بیت کوین را به ترتیب به 2000 و 100000 دلار در بلندمدت برساند.

مک گلون معتقد است که ارز دیجیتال معیار در حال تبدیل شدن به دارایی با ثبات تر و کم خطرتر است. این می تواند به عملکرد BTC به عنوان “نسخه بتای بالا از فلز (طلا) و اوراق قرضه خزانه داری تبدیل شود.

این گزارش می‌گوید اگر نفت غرب تگزاس اینترمدیت (WTI) که معیاری برای قیمت‌گذاری نفت است، روند نزولی کالاها را دنبال کند، ممکن است قیمت بیت‌کوین و طلا شروع به «شتاب» کند. مک گلون نوشت:

این مسئله عرضه، تقاضا و پذیرش در 14 سال آینده است که باید قیمت ها را افزایش دهد، و ما دلیل کمی برای پیچیده کردن مسیرهای پایدار به نظر می رسد که در پیشرفت فناوری قابل توجه است (…).

روی دیگر سکه، چرا بیت کوین می تواند سود خود را حفظ کند؟

همانطور که در زیر مشاهده می شود، قیمت نفت WTI در سال 2021 به بالاتر از سطح مقاومت مهم رسید. مک گلون خاطرنشان کرد که قیمت طلا و نفت از نظر تاریخی همبستگی معکوس دارند.

بنابراین، چرا او متقاعد شده است که نفت به قدردانی از فلز گرانبها و نسخه 2.0 آن، بیت کوین اشاره دارد. کارشناس اطلاعات بلومبرگ گفت:

گرایش ما به سمت بیشتر همان آونگ (نفت به پایین با افزایش طلا) متمایل است که نفت در 2 ساعت به سمت پایین ادامه می‌دهد. تا جایی که نزول مس روند کاهش تورم جهانی و پتانسیل پایان افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را نشان می دهد، طلا باید پشتوانه ای برای عبور از 2000 دلار در هر اونس پیدا کند.

بیت کوین BTC BTCUSDT
منبع: مایک مک گلون از طریق توییتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا