ارزهای دیجیتال

چرا بیت کوین اینقدر آلودگی دارد؟

رمزارزها برای محیط زیست مضر هستند، اما آیا راهی وجود دارد که بتوانیم بهتر عمل کنیم؟

تحقیقی با عنوان “بازبینی ردپای کربن بیت کوین” نشان داد که چگونه بیت کوین می تواند مسئول انتشار 65.4 مگاتن کربن در سال باشد که تقریباً برابر با کل کشور یونان است.

سرکوب استخراج بیت کوین توسط چین به طور کامل به این اعدادی که انتظار می رفت کاهش نیافته است، عمدتاً از زمانی که بعداً مشخص شد استخراج در چین هرگز متوقف نشد. به زبان ساده، هیچ محدودیتی تفاوتی ایجاد نخواهد کرد. بیت کوین برای مقاومت در برابر مقررات و سانسور ایجاد شده است، بنابراین حتی اگر کشوری استخراج را ممنوع کند، افراد را از ساخت دکل های استخراج در خانه هایشان منع نمی کند.

مصرف انرژی بالا

مصرف بالای انرژی در فرآیند استخراج عیب نیست. این یک ویژگی است. ماینینگ بیت کوین فرآیند اعتبارسنجی تراکنش های توکن بدون دخالت اشخاص ثالث است. این فرآیند اعتبار سنجی با استفاده از توان محاسباتی هزاران ماشین استخراج، از مقادیر زیادی انرژی استفاده می کند.

کل این فرآیند قبلاً با رایانه‌های خانگی امکان‌پذیر بود، اما سخت‌افزار ماینینگ از اوایل دهه 2000 تکامل یافته و باعث ایجاد مدارهای مجتمع ویژه برنامه‌ها شد، تراشه‌هایی که صرفاً برای استخراج بیت‌کوین ساخته شده‌اند. این ماشین‌ها دائماً کار می‌کنند و باعث مصرف بسیار زیادی نزدیک به انرژی مصرفی کشورهایی مانند هلند یا شیلی می‌شوند.

معدنچیان برق مورد استفاده خود را خریداری می کنند که اغلب از سوخت های فسیلی تولید می شود. سوزاندن این سوخت ها گازهای گلخانه ای منتشر می کند که آب و هوای زمین را گرم می کند و باعث آلودگی می شود که به سلامت انسان آسیب می رساند.

موضوع به همین جا ختم نمی شود. رقابت بین ماینرها مصرف انرژی را افزایش می دهد و با بالا رفتن ارزش بیت کوین، این رقابت شدیدتر می شود.

از ماه مه 2021، رایانه‌های موجود در شبکه استخراج بیت کوین، 180 کوئینتیلیون حدس در ثانیه انجام دادند و هر توکن BTC در آن ماه به قیمت 36000 دلار فروخته شد تا اینکه در دسامبر 2021 به 57000 دلار رسید. استخراج بیشتر ارزهای دیجیتال

مصرف انرژی – بر اساس اعداد

بر اساس شاخص مصرف برق دانشگاه کمبریج، تا ژوئن سال 2022، شبکه جهانی بیت کوین به 14.34 گیگاوات برق نیاز داشت که برای تامین انرژی تقریباً 14.4 میلیون خانوار آمریکایی کافی است. این تقریباً 126 تراوات ساعت (TWh) است. اگر به طور متوسط ​​10.6 سنت در هر کیلووات ساعت را در نظر بگیریم، تقریباً 13.4 میلیارد دلار می شود. علاوه بر این، مصرف انرژی برای استخراج در پایان سال 2021 به بالاترین حد خود رسید و به بیش از 200 تراوات ساعت رسید.

همه اینها حتی به دلیل آسیب زیست محیطی ناشی از این فعالیت ها نیست. در این مرحله، ما باید 284 میلیون درخت بکاریم تا اثرات استخراج بیت کوین را جبران کنیم!

یک تصور منفی

فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال فرصت‌های جدیدی را برای همه صنایع، از امور مالی و بانکداری گرفته تا رسانه‌ها، مراقبت‌های بهداشتی، سرگرمی و تجارت الکترونیک ارائه می‌کنند. با این حال، متأسفانه، این آمارهای نگران‌کننده تمرکز را از مزایای آن دور می‌کند و به میزان مضر بودن آن‌ها برای محیط‌زیست توجه می‌کند و به درستی نیز چنین است.

در نتیجه، بسیاری از مردم در پذیرش وب 3.0 و اجزای آن مردد هستند.

با دریافت مطبوعات بد ارزهای دیجیتال، پروژه‌های خوبی که تلاش واقعی برای استخراج پایدار انجام می‌دهند، قبل از اینکه فرصتی پیدا کنند در سر و صدا غرق می‌شوند. چندین پروژه نوآورانه مانند Cardano (ایجاد شده توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم) که مدل اثبات سهام آن استخراج را حذف می کند و ریپل که تا سال 2030 کربن خنثی خواهد شد، در پاسخ به اثرات استخراج بیت کوین در حال اجرا هستند.

از جمله این پروژه‌ها می‌توان به Megatech (MGT) اشاره کرد، یک شرکت مستقر در آفریقای جنوبی که پایداری را از طریق فناوری بلاک چین تضمین می‌کند.

یک دیدگاه جدید

مگاتک پاسخ جهان به مشکل انرژی است که فناوری نهایی انرژی پایدار سبز را پیاده سازی می کند.

تقاضای زیادی برای عرضه برق سبز در سراسر جهان، به ویژه در آفریقا وجود دارد. MGT فن آوری پیشرفته انرژی خورشیدی، فناوری ذخیره سازی انقلابی و یک مدل بودجه پویا را برای اطمینان از سود بالا و زمان دور پایین ترکیب می کند.

همه دارندگان توکن از بازده مالی نیروگاه های خورشیدی متعلق به Megatech بهره مند می شوند. اولین نیروگاه، پروژه بتا، یک مزرعه خورشیدی 60 مگاواتی است که شامل 100 مگاوات ساعت فناوری می‌شود و این فرصت را برای کاربران فراهم می‌کند تا انرژی‌های تجدیدپذیر سبز را با بالاترین نرخ‌ها به شرکت‌های فهرست‌شده با چیپ آبی که قبلاً با Megatech قرارداد بسته‌اند، بفروشند.

علاوه بر این، 40 درصد از کل سود مالی حاصل از این پروژه و تمام پروژه‌های آینده در خط لوله به شرکت MGT Solar (PTY) LTD اختصاص خواهد یافت. شرکتی که به طور مستقل توسط مدیران امانتدار به نمایندگی از دارندگان توکن که در برنامه سهامداری عملکرد شرکت می کنند اداره می شود.

مگاتک همچنین با شرکت‌های مختلف در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر همکاری می‌کند و با یکی از تیم‌های فنی پیشرو EPC در آفریقا برای اجرای چشم‌انداز خود قرارداد بسته است. ابتکار آنها 100٪ با ESKOM (کمیسیون ملی انرژی) مطابقت دارد.

فردایی بهتر

تغییر اقلیم دیگر مشکل آینده نیست. اینجاست. با این حال، هنوز دیر نیست که به این نگرانی‌ها رسیدگی کنیم و به سمت انرژی پایدار حرکت کنیم و در عین حال شیوه زندگی خود را حفظ کنیم و فرصت‌ها و مزایای نامحدود فناوری بلاک چین و استخراج را برای افراد و شرکت‌ها در سراسر جهان به ارمغان بیاوریم.

چشم انداز مگاتک برای تبدیل شدن به شرکت شماره یک فناوری بلاک چین، تنها پس از اشتیاق آن به پایداری و بهبود، در رتبه دوم قرار دارد. اگر در فرآیند حل یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که سیاره ما را آزار می‌دهد، آن‌ها بتوانند کاربران را برای کسب ارزهای دیجیتال توانمند کنند، این فقط روی کیک است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا