ارزهای دیجیتال

چرا بیت کوین اگر بخواهد بالای 20 هزار دلار بماند باید این شرایط را داشته باشد؟

بیت کوین توانست از سطح مقاومت بالای 21000 دلار عبور کند و به نظر می رسد برای افزایش بیشتر آماده است. این ارز رمزنگاری شده اولین هفته خود را پس از فشار فروش بی‌امان که آن را به پایین‌ترین قیمت چند ساله در حدود 17000 دلار رساند، ثبت کرد.

مطالب مرتبط | چرا تضعیف شتاب نزولی بیت کوین می تواند به گاوها برتری دهد؟

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با قیمت 21700 دلار با 5 درصد و 12 درصد سود در 24 ساعت و 7 روز گذشته معامله می شود.

روند قیمت BTC در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی می رود. منبع: BTCUSD Tradingview

داده های بدست آمده از شاخص های مواد (MI) نشان دهنده افزایش سفارشات پیشنهادی برای قیمت بیت کوین با رسیدن به 22000 دلار است. این ارز دیجیتال حدود 10 میلیون دلار سفارشات پیشنهادی به قیمت 21800 دلار و تنها 21500 دلار ثبت می کند.

همانطور که در زیر مشاهده می شود، این سطوح قبلاً محافظت نشده بودند و مستعد کاهش بیشتر بودند. در بازه‌های زمانی پایین‌تر، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران در حال تشکیل سپر نقدینگی برای قیمت BTC در سطوح فعلی آن هستند.

پیش از اقدام فعلی افزایشی قیمت، افزایش فشار خرید از سوی نهنگ‌های BTC صورت گرفت. داده‌های MI نشان می‌دهد که این نهادهای بزرگ از ابتدای ماه جولای بیت‌کوین بیشتری خریداری کرده‌اند و بر قیمت بیت‌کوین تا حد صعودی تأثیر گذاشته‌اند.

داده ها کاهش اندکی در فشار خرید را نشان می دهد که می تواند نشان دهنده بازگشت قیمت بیت کوین به مرحله تثبیت باشد. به منظور حفظ حرکت صعودی، تحلیلگران Material Indicators ادعا کردند که قیمت BTC باید تا دو روز آینده بالای 20000 دلار بماند.

بیت کوین BTC BTCUSD MI1
قیمت بیت کوین (خط آبی) حمایت بیشتری در حدود 21500 دلار و 21800 دلار (سفارشات پیشنهادی قرمز رنگ) دارد. منبع: شاخص های مواد

به منظور گسترش حرکت صعودی، ارز دیجیتال باید میانگین متحرک هفتگی 200 (WMA) را که 22560 دلار است، پس بگیرد. میشائل ون دی پوپ، تحلیلگر موافق است در مورد تثبیت بالقوه قیمت قبل از هر تلاشی برای بازیابی سطوح بالاتر:

مقاومت حیاتی برای #بیت کوین در حالی که صحبت می کنیم. (حجم به این واقعیت مربوط می شود که بایننس کارمزدهای معاملاتی صفر را اضافه کرده است) در مجموع خوب به نظر می رسد، اما با ادغام جزئی قبل از وقوع یک شکست بزرگ تعجب نمی کند.

چه چیزی می تواند در راه یک رالی تازه بیت کوین باشد

به گفته الکس کروگر، اقتصاددان، فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) همچنان مهم ترین باد مخالف برای قیمت بیت کوین است. این موسسه مالی در تلاش است تا با افزایش نرخ بهره، تورم را کاهش دهد.

با این حال، فدرال رزرو بر این باور است که هرگونه تأثیر منفی بالقوه ناشی از افزایش نرخ بهره یا کاهش ترازنامه آن، انقباض کمی (QT)، در حال حاضر قیمت گذاری شده است. گفت:

مگر اینکه تورم به طور قابل توجهی افزایش یابد، فدرال رزرو با همه چیز خوب است و سیاست های پولی انقباضی بیشتر به دلیل قیمت است. QT بازارها را نابود نخواهد کرد. حرکات عمده نیاز به یک شوک اطلاعاتی دارند که سپس منجر به تغییر تعادل می شود.

مطالب مرتبط | سولانا با رالی 3 روزه 14 درصد می درخشد – آیا SOL به درخشش ادامه می دهد؟

مانع اصلی بعدی برای قیمت بیت کوین می تواند فصل درآمد شرکت های سنتی باشد. اگر در نتیجه یک رکود اقتصادی، سهام به سمت نزولی معامله شود، بازار ارزهای دیجیتال که از قبل همبستگی بالایی دارد می‌تواند دنبال شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا