ارزهای دیجیتال

چرا بایننس تراکنش ها با استیبل کوین های سولانا را متوقف کرد؟

بایننس و دیگر صرافی‌های برتر ارزهای دیجیتال، سپرده‌های استیبل کوین از بلاک چین سولانا (SOL) را متوقف کردند. این شرکت ها بیانیه ای رسمی منتشر کردند و مدعی شدند که این اقدام موقتی خواهد بود، اما می تواند پیامدهای مضری برای اکوسیستم SOL داشته باشد.

سولانا (SOL) با 5 درصد زیان در 24 ساعت گذشته و 3 درصد ضرر در هفته قبل با 13.5 دلار معامله می شود. به دلیل رویداد اخیر پیرامون FTX و سرایتی که صنعت کریپتو را تحت تاثیر قرار داده است، این ارز دیجیتال در تمام بازه های زمانی زیان های قابل توجهی را ثبت می کند.

روند قیمت SOL در نمودار روزانه به سمت نزولی می رود. منبع: SOLUSDT Tradingview

بایننس عملیات با سولانا را متوقف می کند، آیا این بلاک چین در خطر است؟

Binance، OKX، Bybit و سایر صرافی های برتر ارزهای دیجیتال اقدام مشابهی را انجام دادند. پلتفرم‌ها عملیات با استیبل کوین‌های USDC و USDT را در Solana به حالت تعلیق درآوردند، اما نتوانستند تصمیم خود را برای کاربران توضیح دهند.

به عنوان مثال، بایننس پیام زیر را از طریق شبکه های اجتماعی و وب سایت رسمی خود منتشر کرد:

همکاران Binancians، سپرده USDC (SOL) و USDT (SOL) به طور موقت تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است. از حمایت شما متشکرم!

محل معاملات کریپتو مشخص نکرد که چه زمانی عملیات استیبل کوین با سولانا را از سر خواهند گرفت. OKX با حذف کامل دارایی های دیجیتال از فهرست اقدامات سخت گیرانه تری انجام داد. مشابه بایننس، صرافی استدلال خود را در تاریکی نگه داشت.

در سراسر رسانه های اجتماعی، کاربران در مورد دلایل این تصمیم توسط صرافی های رمزنگاری گمانه زنی می کنند. برخی معتقدند که انگیزه خروج از فهرست سقوط FTX و مدیر عامل و بنیانگذار سابق آن سام بنکمن-فرید است.

مدیر سابق FTX یک گاو نر مشهور سولانا بود. فروپاشی FTX ممکن است عواقب پیش بینی نشده ای را در شرکت ها، پروژه ها و اکوسیستم های کریپتو ایجاد کند. بازار بر این باور است که رویدادهای اخیر می تواند بر SOL تأثیر منفی بگذارد.

تصور می شد که Bankman-Fried و سایر سرمایه گذاران FTX میلیون ها دلار در SOL جمع آوری کرده اند. این شرکت در میانه مراحل ورشکستگی خود قرار دارد. بنابراین، انتظار می رود که دادگاه ورشکستگی ممکن است دستور انحلال هر گونه وجوهی در Solana یا سایر ارزهای دیجیتال را در این روند صادر کند.

اگر چنین باشد، قیمت SOL ممکن است با فشار فروش گسترده مواجه شود. به نظر می‌رسد هر چیزی که توسط FTX پشتیبانی می‌شود یا به صرافی شکست خورده رمزنگاری مرتبط است، در خطر دنبال کردن مسیر خود است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا