ارزهای دیجیتال

چرا باید نسبت به افزایش قیمت بیت کوین با بیت کوین 22000 دلاری محتاط باشید؟

بیت کوین پس از عبور از سد 22000 و 23000 دلاری، شتاب صعودی خود را کاهش داده است. این ارز دیجیتال هنوز برخی از سودهای هفته گذشته خود را حفظ کرده است، اما ممکن است برای آزمایش مجدد سطوح پایین تر آماده باشد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت‌کوین با ۲ درصد زیان در ۲۴ ساعت گذشته و ۸ درصد سود در هفته گذشته با ۲۲۹۰۰ دلار معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

این بازار خرس بیت کوین ممکن است مانند سال 2020 نباشد

به نظر می رسد فعالان بازار کریپتو در پی یک روند صعودی سریع و مداوم هستند، مانند آنچه در سال 2020 مشاهده شد. در آن زمان، قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح 3000 دلار کاهش یافت و سپس شروع به صعود به بالاترین سطح فعلی خود کرد.

با این حال، شرکت تجاری QCP Capital معتقد است که قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ ممکن است قبل از بازپس گیری قلمرو از دست رفته، شاهد حرکت های جانبی و فشار نزولی بیشتری باشد. این قیمت ممکن است بیشتر شبیه بازار نزولی 2018 باشد.

این شرکت بر این باور است که قیمت بیت کوین در سه ماهه سوم سال 2022 سود خواهد برد. در این دوره، ارز دیجیتال ممکن است تلاش کند سطوح بالاتری را به دست آورد، اما با پتانسیل شکستن بالاتر از مناطق مقاومت بحرانی محدود شده توسط افزایش فشار فروش از طرف بخش استخراج بیت کوین و شرکت های رمزنگاری که به دلیل آسیب دیده اند. به روند نزولی

اقدام قیمت بیت کوین ممکن است در زمینه های نامشخص با “حرکات متلاطم” با روایتی جایگزین بین صعودی و نزولی با مقاومت بحرانی 28700 دلار به سمت صعودی و حمایت بحرانی در 10000 دلار به سمت نزولی ادامه دهد.

مورد دوم با سقوط 85 درصدی که قیمت BTC در بازار نزولی 2018 تجربه کرد مطابقت دارد.

نمودار 1 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
منبع: QCP Capital

بازیابی رمزنگاری آهسته خواهد بود اما صعودی طولانی مدت را نشان می دهد

در سال 2017، زمانی که قیمت بیت کوین به بالاترین رکورد قبلی خود در 20000 دلار رسید، بازار کریپتو با یک رالی عظیم دنبال شد. تا سال 2018، این بخش وارد یک بازار نزولی چند ساله شد و قیمت ارزهای دیجیتال اصلی بیش از 80 درصد از ارزش خود را از دست داد و نقدینگی معاملات با آن را کاهش داد.

QCP Capital معتقد است که این بخش وارد عصر جدیدی از بلوغ و انعطاف پذیری بیشتر شده است. فشار فروش نزولی فعلی، نقدینگی بالایی را در یک محیط قوی با نوسانات کمتر در ارزهای دیجیتال بزرگ شاهد بوده است.

علاوه بر این، علاقه سازمانی به بیت‌کوین و اتریوم علی‌رغم اقدامات نزولی قیمت، پایدار بوده است. در واقع، QCP افزایش “هم در تجارت و هم در سرمایه گذاری” از این نهادها را ثبت می کند.

در درازمدت، این انعطاف‌پذیری در برابر تورم بالا و فدرال رزرو جنگ‌طلب به یک رالی عظیم تبدیل خواهد شد. این شرکت تجاری رشد بالقوه اکوسیستم کریپتو را برای بخش مالی غیرمتمرکز با نزدک 100 مقایسه کرد.

همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید، بخش کریپتو از سال‌های ابتدایی این شاخص پیروی می‌کند و ممکن است در سال‌های آینده روند کاهشی داشته باشد تا در نهایت به پذیرش جهانی برسد. در طول یک دهه آینده که نشان می دهد:

(…) که آینده تحت سلطه رمزارزها خواهد بود. همانطور که هر شرکتی در جهان امروز تا حدی یک شرکت اینترنتی است. ما معتقدیم که در 5 تا 10 سال آینده، هر شرکتی به نوعی یک شرکت رمزنگاری خواهد بود.

نمودار 2 Crypto Bitcoin BTC BTC BTCUSDT
منبع: QCP Capital

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا