ارزهای دیجیتال

چرا این واگرایی نزولی بیت کوین می تواند برای رالی بیت کوین عذاب باشد؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

یک کوانت توضیح داده است که چگونه این واگرایی نزولی در داده های زنجیره ای بیت کوین می تواند منجر به اصلاح کوتاه مدت قیمت شود.

SOPR دارنده کوتاه مدت بیت کوین علیرغم افزایش قیمت، کند شده است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در پست CryptoQuant توضیح داده شد، شکافی در قدرت خرید دارندگان کوتاه مدت و قیمت بیت کوین ایجاد شده است. شاخص مربوطه در اینجا «نسبت سود خروجی مصرف شده» (SOPR) است که به ما می گوید که آیا سرمایه گذاران در بازار بیت کوین در حال حاضر سکه های خود را با سود یا زیان می فروشند.

هنگامی که ارزش این معیار بزرگتر از 1 باشد، به این معنی است که کل بازار در حال حاضر مقداری سود دریافت می کند. از سوی دیگر، مقادیر زیر آستانه نشان می دهد که دارنده متوسط ​​در حال حاضر مقداری ضرر را مشاهده می کند. به طور طبیعی، اندیکاتور دقیقاً برابر با 1 نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فقط در سرمایه‌گذاری خود به نقطه صفر می‌رسند.

گروه “دارنده کوتاه مدت” (STH) یک گروه بیت کوین است که شامل تمام سرمایه گذارانی است که کمتر از 155 روز پیش سکه های خود را خریداری کرده اند. بنابراین STH SOPR نسبت سود فروش انجام شده توسط این دارندگان را اندازه گیری می کند. برای ارزیابی صحیح رفتار این گروه، تحلیلگر از نوسانگر «نرخ تغییر» (ROC) برای اندیکاتور استفاده می کند. در اینجا نموداری است که این نوسان ساز مومنتوم را با قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته مقایسه می کند:

Looks like the metric has been going down in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، ROC بیت کوین STH SOPR در زمان سقوط FTX قرمز عمیق بود، که نشان می دهد این سرمایه گذاران در طی آن تسلیم شده و متوجه ضرر زیادی شده اند. با این حال، از آنجایی که قیمت BTC به آرامی از سطوح پایین بهبود یافته است، ROC سبز شده است. این نشان می‌دهد که STHهایی که در زمان‌های پایین خرید کرده‌اند، برای کسب سود به فروش می‌رسند که منجر به افزایش SOPR می‌شود.

بیت کوین اخیراً به روند صعودی خود ادامه داده است، اما به طرز عجیبی، STH SOPR ROC در حال کاهش است. این می‌تواند نشانه‌ای باشد که بسیاری از STH‌ها قادر به خرید در این پایین‌ترین قیمت‌ها نبوده‌اند، که نشان می‌دهد قدرت خرید آنها در حال حاضر پایین است. اگر آنها از طریق این رالی خرید می کردند، با بالا رفتن قیمت، به برداشت بیشتر و بیشتر سود ادامه می دادند، اما واضح است که اینطور نبوده است.

چنین واگرایی همچنین در رالی امدادی که قبلاً در بازار نزولی مشاهده شد، شکل گرفت، همانطور که این مقدار در نمودار مشخص شده است. این تحلیلگر خاطرنشان می کند: دفعه گذشته، این وضعیت منجر به اصلاح نزولی شد. اگر این تراز تکرار شود، این بار بیت کوین ممکن است در محدوده 16500 تا 17000 دلار اصلاح شود.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC surges up | Source: BTCUSD on TradingView

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 17700 دلار شناور است که در هفته گذشته 5 درصد افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا