ارزهای دیجیتال

چرا احساسات بازار کریپتو ممکن است یک فرصت خرید منحصر به فرد ارائه دهد

احساسات بازار کریپتو در طی دو ماه گذشته بهبود قابل توجهی نشان نداده است. نقاطی وجود داشته است که به نظر می رسد بدترین ها به پایان رسیده است، اما بازار یک بار دیگر به منطقه ترس شدید سقوط کرده است. با این حال، به جای فلاکت و تاریکی که معمولاً بازارهایی از این قبیل را به دنبال دارد، ممکن است فرصتی بی نظیر برای سرمایه گذارانی که به دنبال خرید با قیمت های مطلوب هستند، وجود داشته باشد.

زمان خوبی برای خرید

از لحاظ تاریخی، زمان هایی وجود داشته است که خرید ارزهای رمزنگاری شده مطلوب تر از سایرین بوده است. یکی از آن مواقعی بوده است که بازار مدت زیادی را در قلمرو ترس شدید سپری کرده است و حرکت کم در بازار وجود دارد.

سرمایه گذاران اغلب از سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال در مواقعی مانند این احتیاط می کنند و باعث کاهش قیمت دارایی ها می شود. با این حال، به دلیل قیمت های پایین و کاهش حجم مورد نیاز برای حرکت بازار، این می تواند یک فرصت خرید باشد.

Total market cap drops to $851 billion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

نمونه ای از این اتفاق در اواسط سال 2020 قبل از شروع دوره گاو نر باز می گردد. بازار کریپتو بخش بهتری از ماه های مارس و آوریل را در منطقه ترس شدید سپری کرده بود. آنچه که در پی خواهد آمد، یک رالی بازار بود که در نهایت شاهد شکستن بیت کوین به بالای 10000 دلار بود که بیش از 100 درصد افزایش نسبت به پایین ترین سطح آن در مارس 2021 به زیر 4000 دلار بود.

بازار کریپتو ممکن است شاهد بهبودی باشد

در حال حاضر، بازار ارزهای دیجیتال تحت فشار انتشار داده‌های CPI و نشست FOMC است. اینها رویدادهای تاریخی هستند که همیشه بر بازارهای کلان تأثیر داشته اند و همبستگی بالای بیت کوین با بازار سهام باعث کاهش آن در این مدت شده است. با این حال، ممکن است یک چرخش در جزر و مد وجود داشته باشد.

فدرال رزرو مدتی است که به دلیل نرخ بالای تورم، نرخ بهره را افزایش داده است. طبیعتاً این نمی تواند برای مدت طولانی ادامه یابد و در نهایت یک معکوس وجود خواهد داشت. وقتی این اتفاق بیفتد، دارایی‌های ریسک واکنش مثبتی نشان می‌دهند و انتظار می‌رود ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین در چنین بازاری عملکرد خوبی داشته باشند.

رابرت کیوساکی نویسنده کتاب «پدر پولدار پدر فقیر» پیش‌بینی کرد که این تغییر در اوایل سال 2023 اتفاق می‌افتد و ارزش دلار کاهش می‌یابد. چنین رویدادی باعث فرار به سمت امنیت در دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین می‌شود که کیوساکی سرمایه‌گذاران را ترغیب به خرید آن کرده است.

Featured image from Finance Monthly, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا