ارزهای دیجیتال

چالش برانگیز Tiffany & Co و آنچه می تواند گران ترین فروش عمومی در تاریخ NFT باشد

آیا الماس بهترین دوست دارنده NFT است؟ پاسخ ممکن است برای چند صد دارنده CryptoPunks مثبت باشد، و به زودی برای هزاران نفر دیگر نیز ممکن است یکسان باشد.

Tiffany & Co، جواهر فروش لوکس و خرده‌فروش معروف، در این ماه وارد فضای NFT شد و از اولین مجموعه NFT خود که کمتر از 30 دقیقه پس از عرضه به فروش رفت، بیش از 12.5 میلیون دلار به دست آورد. محدود به عرضه 250 عددی، مجموعه انحصاری حاصل همکاری تیفانی و چین، یک شرکت توسعه نرم افزار بلاک چین است.

تیفانی برای اولین بار مجموعه منحصر به فرد NFT خود را در آغاز ماه اوت معرفی کرد. با نام NFTiff، هر خرید 30 ETH به خریداران یک آویز Tiffany از یک CryptoPunk در مجموعه آنها و یک نسخه دیجیتالی که طراحی فیزیکی را تکرار می کند، می دهد.

این برند لوکس گفت که هر آویز سفارشی و منحصر به فرد از طلای رز 18 عیار یا زرد با حداقل 30 سنگ قیمتی ساخته خواهد شد. جواهرسازان مینا و سنگ های قیمتی را با رنگ مطابقت می دهند تا رنگ های مجازی پانک را تقلید کنند. هر کسی می‌تواند NFTiff بخرد، اما فقط دارندگان کریپتوپانک می‌توانند تجربه جواهرات سفارشی‌سازی شده را تجربه کنند.

تیفانی خاطرنشان کرد که رندرهای آویزها تا اکتبر آماده می شوند و جواهرات فیزیکی از طریق پست در سال 2023 به صاحبان می رسد. نفوذ منحصر به فرد به دنیای NFT از طریق صاحبان CryptoPunk امکان پذیر شده است که از حقوق IP خود استفاده می کنند و مستقیماً CryptoPunks یا CryptoPunks را درگیر نمی کند. شرکت مادر Larva Labs.

برندهای مد جهانی به غواصی خود در دنیای NFT ادامه می دهند

جای تعجب نیست که این خبر نظرات بسیاری را برانگیخت. برخی ابراز هیجان کردند که یک برند جواهرات لوکس خریداران ثروتمند را با یک محصول انحصاری هدف قرار داده است. دیگران در مورد زمان بندی در بحبوحه کاهش قیمت اتر و حرکت سازندگان NFT برای کاهش قیمت های درخواستی تعجب کردند.

در اول آگوست، حجم معاملات CryptoPunk در یک بازه زمانی 24 ساعته 1847 درصد افزایش یافت که ظاهراً با اعلام مجموعه NFT انحصاری Tiffany مرتبط بود.

اعلامیه تیفانی این خرده فروش مشهور را به فهرست رو به رشدی از برندهای مبتنی بر مد که با NFT و Web3 درگیر هستند اضافه می کند. آدیداس با Bored Ape Yacht Club برای یک پروژه NFT با تمرکز بر لباس های دیجیتال همکاری کرد، در حالی که گوچی تا کنون با بازار SuperRare روی چند همکاری NFT کار کرده است.

بسیاری تعجب می کنند که آیا حرکت تیفانی به دنیای NFT نشان دهنده مرز جدیدی برای جمع آوری جواهرات است. انتشار خبری از جواهرساز نشان می دهد که چگونه معاون رئیس جمهور الکساندر آرنو پس از ارسال آویز پانک سفارشی خود در اوایل سال 2022 به الهام بخشیدن به همکاری با Chain کمک کرد.

رئیس برنارد آرنو در ژانویه در مورد Web3 فکر کرد و نحوه به کارگیری متاورس و NFTها را توضیح داد. «… بدون شک می تواند تأثیر مثبتی داشته باشد – اگر به خوبی انجام شود – بر فعالیت برندها، اما هدف ما فروش کفش های کتانی مجازی به قیمت 10 یورو نیست. ما علاقه ای به آن نداریم.»

حرکت تیفانی در دنیای NFT منحصر به فرد است. با قیمت اولیه NFT و برند پشت آن که قبلاً واقعاً دیده نشده بود، هوای انحصاری دارد.

تصور می‌شود که نهنگ‌های کریپتو به شدت به NFTiff علاقه دارند زیرا خریداران هم یک NFT و هم یک قطعه سفارشی از جواهرات تیفانی را دریافت می‌کنند.

آیا عصر جدیدی برای کلکسیونرهای جواهرات در حال نزدیک شدن است؟

پس از اینکه Tiffany & Co به سرعت مجموعه محدود خود را به فروش رساند، سایر برندها اکنون ممکن است فکر کنند که چه چیزی می توانند از موفقیت بزرگ آن کم کنند. این مورد توجه هنرمند جاناتان شولتز بوده است، اما سفر او به فضای NFT از ماه ها پیش، مدت ها قبل از پرتاب NFTiff آغاز شد.

شولتز یک هنرمند مبتکر و مجلل است که در حال حاضر به دلیل گنجاندن فلزات گرانبها و الماس در آثارش مشهور است. شولتز درک می کند که چگونه کلکسیونرهای سطح بالا برای جواهرات فیزیکی و هنر دیجیتال منحصر به فرد ارزش قائل هستند و اکنون بر روی یکپارچه سازی جواهرات فیزیکی با NFT متمرکز شده است.

این هنرمند و کارآفرین آفریقای جنوبی که در لاس وگاس مستقر است، به دلیل ادغام فلزات و الماس های گرانبها در آثارش و برای دنبال کردن برنامه های جدید هر دو در پروژه های بزرگتر، شهرت زیادی به دست آورده است. یک راه از طریق NFT های GemSet است. بر اساس این پروژه، هر NFT در مجموعه 10K Generative GemSet با یک الماس مرتبط است که زیربنای هر NFT برای ترکیب عناصر واقعی هنر شولتز در مجموعه دیجیتال است.

قبل از GemSet، شولتز زمان زیادی را صرف پرداختن به جامعه کرد. شولتز در تعدادی از رویدادهای خیریه از جمله با Ride2Revive، سازمانی که به کودکان مبتلا به بیماری های تهدید کننده زندگی کمک می کند، مشارکت داشته است. شولتز همچنین یک قطعه بسکتبال چند لایه طلای منحصر به فرد 150000 دلاری را برای کمک به تأمین مالی «کسب و کار ناتمام» هنسی، یک سازمان غیرانتفاعی که به صاحبان مشاغل کوچک کمک و حمایت می کند، اهدا کرد.

در حال حاضر در GemSet، اعضای تیم در حال ساختن یک Artist Launchpad برای درخواست برنامه‌های کاربردی بودجه برای خلاقانی هستند که به دنبال شروع جهش حرفه‌ای خود هستند. هنرمندانی که دارای Gem NFT هستند نیز این فرصت را خواهند داشت که زیر نظر شولتز تحصیل کنند و در دنیای هنر تجاری موفق شوند. تاریخ ساخت GemSet و قیمت آن هنوز مشخص نشده است، اما علاقه مندان به این پروژه می توانند به وب سایت رسمی مراجعه کنند. توییتر و اینستاگرام برای جزئیات بیشتر و به روز رسانی.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا