ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت Polkadot: آیا خرید The Dip یک حرکت هوشمند است

افت در بازار ارزهای دیجیتال در طول یک روند نزولی رایج است. اغلب اوقات، ممکن است برای یک دوره طولانی باقی بماند. زمستان کریپتوهای فعلی سال 2022 شاهد کاهش ارزش بسیاری از سکه ها بوده است. سرمایه گذاران به دقت گزینه های خود را می سنجند و به این فکر می کنند که آیا خرید نزول یک حرکت هوشمندانه در بازار فعلی است یا خیر.

برخی از سرمایه گذاران در حالی که در برابر طوفان شجاعانه مقاومت می کنند، دارایی های خود را به زمین امن تر منتقل می کنند. در نمودار قیمت، شیب به عنوان یک دره شناسایی می شود. برای پولکادوت، پیش‌بینی‌های کارشناسان در مورد زمان بازگشت سکه به قیمت مورد انتظار متفاوت است.

پولکادوت از بالاترین رقم تاریخ خود یعنی 54.98 دلار تا نوامبر 2021 به 5.58 دلار رسیده است که کاهشی تصاعدی برای سکه است.

DOT منحصربه‌فرد است زیرا این پروژه بر پاراچین‌هایی تمرکز دارد که با یکدیگر مرتبط هستند. این پاراچین‌ها، بلاک‌چین‌های سفارشی‌شده پروژه‌ای خاص هستند که با زنجیره رله Polkadot در هم تنیده شده‌اند.

زنجیره رله – شبکه پولکادوت، این پاراچین ها را به تعداد 100 تا 250 ایمن و متصل می کند.

پیش بینی قیمت برای Polkadot

روند فعلی بازار با پولکادوت نیز مشاهده شد، زیرا برای ماه‌ها در سال 2022 در مسیر نزولی قرار داشت.

حرکت قیمت برای DOT تا حد زیادی به فعالیت نیروهای بازار بستگی دارد. با سقوط سکه به زیر سطح حمایت قبلی 10.33 دلار، سرمایه گذاران دست خود را در دست می گیرند تا ببینند آیا گاوها صعود خواهند کرد یا خیر.

احساسات عمومی بازار بر این باور است که اگر پولکادوت بتواند سطح مقاومت 7 دلاری را بشکند، گاوها در حال افزایش هستند.

با این حال، اگر قیمت به زیر سطح حمایت 5.70 دلار سقوط کند، روند نزولی قوی ادامه خواهد داشت.

تاکنون در سال 2022 قیمت سکه به تدریج در حال کاهش بوده است. به عنوان مثال، حتی پاراچین‌ها نیز این تأثیرات را احساس کردند زیرا Acala USD (aUSD) پیوند خود را با دلار از دست داد.

با قضاوت از تسلط بیت کوین، افت قیمت و تسلط بیت کوین به طور کلی سیگنالی از یک بازار نزولی احتمالا طولانی مدت است.

قیمت DOT در حال حاضر زیر 6 دلار معامله می شود | منبع: نمودار قیمت DOTUSD از TradingView.com

برای خرید Dip یا نه؟

نوشتن کل پروژه به عنوان یک شکست بزرگ می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد. با این حال، سرمایه‌گذاران بلندمدت کریپتو می‌دانند که بازار می‌تواند ناگهان به یک روند صعودی برگردد.

با توجه به عوامل کلان اقتصادی مانند تورم، به راحتی می توان فهمید که چرا بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر روند نزولی دارد. نرخ تورم در کشورهای بزرگی مانند ایالات متحده در بحبوحه نگرانی از رکود در مقیاس جهانی در حال افزایش است.

همچنین، درگیری اوکراین و روسیه بر بازار تأثیر منفی گذاشته است. با سقوط استیبل کوین Terra با دلار آمریکا، این باور عمومی این است که هیچ پروژه ای از چنگال نیروهای بازار مصون نیست.

در حال حاضر، کارشناسان معتقدند که خرید این کاهش به نفع سرمایه گذاران بلندمدت است. با این حال، قیمت ممکن است به دلیل نوسانات و ریسک مرتبط با ارز دیجیتال کاهش بیشتری پیدا کند.

بنابراین بستگی به استراتژی و برنامه های سرمایه گذار دارد. اما توصیه کلی این است: برای خرید دیپ، فقط از پولی استفاده کنید که می توانید از دست بدهید. پیش‌بینی‌های قیمت فقط حدس و گمان هستند و از نظر تاریخی، ارزهای دیجیتال اغلب از این مفروضات منحرف می‌شوند.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا