ارزهای دیجیتال

پیش بینی بیت کوین VanEck در سه ماهه اول 2023 بین 10 تا 12 هزار دلار خواهد بود

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

VanEck یکی از معدود شرکت هایی است که به مبارزه برای تایید ETF بیت کوین اسپات ادامه می دهد. شرکت مدیریت سرمایه گذاری ایالات متحده در نوامبر 2021 پس از یک مبارزه سه ساله، رد شدیدی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دریافت کرد.

تنها شش ماه بعد، در 24 ژوئن سال جاری، VanEck مجدداً برای تأیید یک ETF بیت کوین با پشتوانه فیزیکی دوباره درخواست داد. تصمیم SEC در حال حاضر در انتظار است.

علی‌رغم این حمایت، شرکت سرمایه‌گذاری پیش‌بینی نزولی برای BTC در سه ماهه اول سال 2023 انجام داده است. متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی دیجیتال در VanEck، این ارزیابی را در یک ارائه رسانه‌ای اخیر به اشتراک گذاشت.

قیمت بیت کوین ممکن است به 10000 دلار کاهش یابد

VanEck پیش بینی می کند: «با نگاهی به آینده، بیت کوین می تواند 10000 تا 12000 دلار را آزمایش کند، زیرا ورشکستگی استخراج کنندگان بیت کوین به دلیل کاهش ارزش بیت کوین و افزایش هزینه های برق افزایش می یابد.

این شرکت سرمایه گذاری بر این باور است که بسیاری از ماینرها برای یافتن سرمایه در شرایط سخت مجبور به بازسازی یا ادغام خواهند شد. همانطور که سیگل توضیح داد، صنعت معدن در وضعیت استرس شدیدی قرار دارد.

ما شاخصی داریم که شرکت های سهامی عام در این بخش را ردیابی می کند. میانگین ارزش بازار در حال حاضر زیر 200 میلیون دلار است و هر یک از این شرکت ها در حال سوزاندن پول نقد هستند و بسیار کمتر از ارزش دفتری معامله می شوند.

سیگل گفت در ماه های اخیر، بیت کوین مانند یک دارایی ریسک معامله شده است. با این حال، چیزی که برای این شرکت شگفت‌آور است، حساسیت آن به نرخ‌های بهره بالاتر است.

VanEck یکی از دلایل این امر را در واکنش سیاستی به تورم در کشورهای توسعه یافته می داند که قیمت انرژی را محدود کرده و تحریم ها را علیه روسیه گسترش داده اند. Sigel توضیح داد که این یک پیشنهاد دشوار برای استخراج بیت کوین بوده است.

با این حال، VanEck خوشبین است که قیمت بیت کوین می تواند در نیمه دوم سال 2023 با کاهش تورم به 30000 دلار بازگردد. با نگاهی بیشتر، شرکت سرمایه گذاری به نصف شدن در سال 2024 اشاره می کند، رویدادی که به طور سنتی ارزش بیت کوین را بالا می برد.

کاپیتولاسیون ماینر بیت کوین در نوسان کامل

همانطور که NewsBTC گزارش داد، دومین کاپیتولاسیون ماینر بیت کوین در یک چرخه از دو هفته پیش آغاز شده است. چارلز ادواردز از سرمایه‌گذاری کاپریول در 28 نوامبر گزارش داد که هش روبان‌ها شروع کاپیتولاسیون را تایید کرده‌اند.

آخرین داده‌های «تغییر موقعیت خالص ماینر بیت‌کوین» Glassnode نشان می‌دهد که ماینرها در دو هفته گذشته به شدت فروش کرده‌اند، تا حدی که از نظر تاریخی فقط در اوایل سال 2021 بالاتر بوده است.

تغییر موقعیت خالص ماینر بیت کوین (میانگین متحرک ۷ روزه). منبع: توییتر

از لحاظ تاریخی، تسلیم ماینرها به طور متوسط ​​48 روز به طول انجامیده است، بنابراین پایان فشار فروش تا اواسط ژانویه 2023 قابل پیش بینی است. با این حال، این با پیش بینی بیت کوین VanEck که بازار نزولی طولانی تری را پیش بینی می کند، مطابقت ندارد.

علیرغم این واقعیت که ماینرها به وضوح از دارایی های بیت کوین خود در هفته گذشته صرف نظر کرده اند، نکته جالب در این مورد در حال حاضر این است که قیمت بیت کوین روند صعودی را نشان می دهد.

بیت کوین بیت کوین USD_2022-12-14
قیمت بیت کوین، نمودار 4 ساعته. منبع: TradingView

در زمان انتشار، BTC با قیمت 17,882 دلار معامله می شد، در حالی که جلسه امروز FOMC از ساعت 14:30 ET آغاز شد، به احتمال زیاد تأثیر قابل توجهی بر روی عملکرد قیمت در هفته های آینده خواهد داشت.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا