ارزهای دیجیتال

پیش از از سرگیری بازگشت اتریوم، اتریوم می تواند 10 درصد افزایش یابد

با آخرین افت قیمت در نیمه اول ماه جاری، اتریوم به پایین ترین سطح خود رسیده است. اتریوم، تا همین اواخر، ارزشی در حدود 1420 دلار برآورد شده است. با این حال، آینده اتریوم در حال حاضر تاریک تر به نظر می رسد.

قیمت فعلی یک اتر کمتر از سطح فیبوناچی 61.80 است که در زمان نگارش این مقاله چیزی حدود 1340 دلار است. هر گونه پیشرفتی که از اوایل سپتامبر به دست آمده در رکود اخیر بازار از بین رفته است.

با این حال، سکه هنوز مقداری شانس برای نجات دارد. از زمان سقوط بازار در 13 سپتامبر در واکنش به گزارش CPI و افزایش نرخ بهره، نوسانات زیادی در بازارهای مالی وجود داشته است.

در واکنش به تحولات منفی اخیر در اقتصاد ایالات متحده، قیمت سهام و قیمت ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافت. با این حال، اتریوم پیش از از سرگیری حرکت رو به عقب خود، شانس 10 درصد افزایش را دارد.

در مورد معامله گران نگران و افزایش نرخ فدرال رزرو

ترس در میان معامله گران و سرمایه گذاران به دلیل ترکیب تورم بالای تاریخی و طرح های انقباض کمی فدرال رزرو که بر افزایش احتمالی 1 درصدی نرخ بهره متمرکز است، گسترش یافته است.

واکنش بازار به این اضطراب جدید تقریباً بلافاصله یک افت شدید بود. قیمت از 10 تا 18 سپتامبر 26.02 درصد کاهش یافت و عملاً بهبود ادعایی مشاهده شده در اواخر آگوست را از بین برد.

دو راه ممکن برای بازیابی قیمت اتریوم وجود دارد: 1- سرمایه گذاران در پاسخ به کاهش قیمت، افت را می خرند، یا 2- سرمایه گذاران تا زمانی که قیمت به حالت عادی بازگردد، “HODL” را انجام دهند.

سناریوی یک محتمل تر است، زیرا خرید نزول منجر به سرمایه گذاری سودآور برای معامله گران می شود. با توجه به اینکه شاخص‌های استوک RSI سیگنال‌های فروش بیش از حد قوی را ارائه می‌کنند، این امکان برای بازار وجود دارد که با کاهش نگرانی‌ها شاهد افزایش فعالیت خرید باشد.

حرکات اخیر بازار نیز با الگوی هارمونیک XABCD سازگار است. این می تواند یک سیگنال خرید برای معامله گران باشد که منجر به افزایش 10 درصدی قیمت نسبت به حرکت قیمت فعلی می شود.

سناریوی دوم ممکن است به درد دیگری برای اتریوم منجر شود

اگر قرار است اتریوم دوباره به حالت اول بازگردد، گاوها باید حرکت کافی برای غلبه بر نگرانی های بازار فعلی ایجاد کرده و حفظ کنند.

شتاب باید از محدوده قیمتی 1467 نیز فراتر رود، زیرا عدم انجام این کار مانع از روند صعودی آینده می شود.

پشتیبانی برای این بازگشت گاوی فرضی 1243 دلار است. هر رکودی از آن نقطه می تواند حرکت کافی را برای خرس ها فراهم کند تا سطح 78.60 فیب را بشکنند. اگر اعتماد بازار بازگردانده نشود، ممکن است این اتفاق بیفتد.

خریداران و دارندگان اتریوم باید سایر ارزها را نیز رصد کنند. با ارزش همبستگی 0.72، هر کاهش اضافی در قیمت بیت کوین باعث فروش اتریوم و سایر آلتکوین ها می شود.

ETH total market cap at $163 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from Crypto Basic, chart from TradingView.com

(The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا