ارزهای دیجیتال

پیش از ادغام، علاقه باز اتریوم به بالاترین حد خود نزدیک می شود

داده‌ها نشان می‌دهند که با نزدیک‌تر شدن ادغام ETH 2.0، علاقه باز اتریوم به مقادیری نزدیک به بالاترین زمان رسیده است.

علاقه باز اتریوم اخیراً به شدت افزایش یافته است

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، علاقه باز ETH به معاملات آتی و سود در روزهای اخیر به 4.2 میلیون ETH افزایش یافته است.

«علاقه باز» شاخصی است که مقدار کل قراردادهای آتی اتریوم و قراردادهای سودی را که در حال حاضر در بازار باز شده است (به ETH) اندازه گیری می کند. معیار شامل هر دو شلوار کوتاه و بلند است.

وقتی ارزش این شاخص بالا باشد، به این معنی است که در حال حاضر تعداد زیادی قرارداد در بازار باز است. چنین مقادیری معمولاً منجر به نوسانات بالاتر در قیمت کریپتو می شود.

از سوی دیگر، مقادیر پایین متریک نشان می دهد که بسیاری از قراردادها در بازار بسته شده اند. این می تواند منجر به نوسانات کمتری برای سکه شود.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند معاملات آتی اتریوم را نشان می دهد و علاقه باز را در سال گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have moved up recently | Source: Arcane Research's The Weekly Update - Week 31, 2022

همانطور که در نمودار بالا می بینید، بهره باز اتریوم در هفته گذشته روند صعودی را مشاهده کرده است و اکنون نزدیک به بالاترین ارزش تاریخ است.

ارزش فعلی دومین مقدار ثبت شده برای این اندیکاتور است، درست زیر 4.21 میلیون ATH که در 14 ژوئیه سال جاری ثبت شد.

در حالی که پوشش گسترده در میان فرصت‌های آربیتراژ مانند ورشکستگی سلسیوس پشت آخرین اوج بود، گزارش اشاره می‌کند که افزایش فعلی احتمالاً ناشی از استراتژی‌های معاملاتی قبل از ادغام 2.0 است.

بازار آتی ETH نیز در حال مشاهده تخفیف های گسترده است. به طور معمول، سود باز بالا و مبنای منفی، مانند الان، احتمال یک فشار کوتاه (رویدادی که در آن انحلال‌های کوتاه به دلیل نوسان ناگهانی قیمت با هم آب می‌شوند) را به ارمغان می‌آورد.

اما Arcane Research اشاره می‌کند که آخرین افزایش اهرم احتمالاً ناشی از مدیریت ریسک محافظه‌کارانه است، که به این معنی است که هرگونه فشار کوتاه احتمالی که ممکن است در حال حاضر اتفاق بیفتد چندان قابل توجه نخواهد بود.

قیمت ETH

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم در حدود 1.7 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 1 درصد کاهش یافته است. در ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 40 درصد افزایش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت اتریوم

Looks like the value of the crypto has come down during the last two days | Source: ETHUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا