ارزهای دیجیتال

پیشی گرفتن گزینه های اتریوم از بیت کوین در آستانه ادغام آینده

اتریوم مدتی است که از بیت کوین بهتر عمل کرده است. آلتکوین به سرعت رشد کرده بود به طوری که با وجود اینکه بیش از 5 سال جوان تر است، اکنون حدود نیمی از ارزش بازار بیت کوین است. این عملکرد بهتر از طریق بازار صعودی و اکنون حتی در بازار نزولی ادامه یافته است. اتریوم در یک معیار دیگر برای پیشی گرفتن از بیت کوین یک گام فراتر برداشته است و آن میزان علاقه آزاد به دارایی است.

بهره باز بیت کوین را برمیگرداند

داده های جدید از Glassnode نشان داده است توسعه جالب وقتی صحبت از علاقه آزاد به هر دو گزینه بیت کوین و اتریوم می شود. بیت کوین به طور طبیعی بر این معیار تسلط داشت زیرا نه تنها اولین ارز دیجیتال در بازار بود، بلکه دارایی دیجیتالی بود که بیشترین علاقه را از سوی سرمایه گذاران، چه سرمایه گذاران خرده فروشی و چه سرمایه گذاران نهادی، داشت.

اتریوم در این زمینه به سرعت از بیت کوین پیشی گرفت، زیرا علاقه باز آن به 5.6 میلیارد دلار در همه گزینه های Put and Call افزایش یافته بود که بیش از 47 درصد افزایش را در ماه گذشته به خود اختصاص داد. محبوبیت اتریوم در این مدت و بهبود قیمت آشکارا به تسلط آن کمک کرده است.

از سوی دیگر، بیت کوین با بهره باز 4.3 میلیارد دلاری به روند حول سطوح نرمال ادامه می دهد. این امر اتریوم را در جایگاهی بالاتر از 30 قرار می‌دهد. همچنین با بیش از 2.6 میلیارد دلار گزینه‌های تماس و نسبت Put/Call 0.26، سرمایه‌گذاران اتریوم دست خود را نشان می‌دهند و بسیار صعودی است.

ادغام اتریوم باعث افزایش علاقه می شود

مقصر اصلی بهبود قیمت ETH ادغام آینده بود. پس از مدت‌ها عدم اطمینان در مورد اینکه آیا این به‌روزرسانی انجام می‌شود یا دوباره به تعویق می‌افتد، توسعه‌دهندگان اتریوم برای ارائه یک تاریخ تخمینی برای ادغام حرکت کردند.

ETH price falls below $1,600 | Source: ETHUSD on TradingView.com

با اعلام تاریخ 19 سپتامبر، سرمایه گذاران شروع به افزایش دارایی های خود قبل از ادغام کردند. با ماه جدید، ادغام نزدیک‌تر می‌شود و احساسات مثبت در مورد دارایی دیجیتال رشد کرده است. با توجه به اینکه مسلما یکی از بزرگترین به روز رسانی ها در تاریخ کریپتو است، احساسات مثبت سرمایه گذاران قابل درک است.

ادغام همچنین پشت رشد علاقه باز اتریوم است. احساسات صعودی در پاسخ به ارتقایی است که در نهایت در ماه آینده اتفاق می افتد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که در ادغام، تمام ETH سهامدار برای برداشت آزاد می‌شوند. این منجر به هجوم عرضه ETH به بازار خواهد شد که احتمالاً قیمت را کاهش می دهد. در آن مرحله، مهم نیست که این احساسات چقدر صعودی است، بلکه مهم نیست که تقاضای کافی برای جذب این عرضه جدید وجود داشته باشد.

این سؤال را ایجاد می کند که آیا این رویداد دیگری است که «شایعه را بخر، خبر را بفروش». یک چیز مطمئن است، اگر با هارد فورک آلونزو راه کاردانو را طی کند، کاربران ETH باید برای قیمت‌های نزولی بازار آماده شوند.

Featured image from Coingape, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا