ارزهای دیجیتال

پیدایش / DCG: دوباره همه چیز جالب است؟ سرمایه گذاران بیت کوین مراقب باشند

پس از تشدید شایعات مبنی بر ورشکستگی گروه تجارت و ارز دیجیتال جنسیس (DCG) که مالک Grayscale با 635000 بیت کوین GBTC قوی خود است، قیمت بیت کوین در روز دوشنبه به پایین ترین سطح بازار نزولی به 15,487 دلار رسید.

از آن زمان، قیمت بیت کوین در حال ثبت یک رالی تسکین است. در زمان انتشار، بیت کوین با قیمت 16.598 دلار معامله می شد و با منطقه مقاومت حیاتی در 16000 دلار مواجه شد. اگر این مقاومت غلبه کرد، یک شمع سریع بین 17500 تا 18000 دلار می تواند روی میز باشد.

قیمت بیت کوین، نمودار 1 ساعته. منبع: TradingView

DCG / جنسیس ایمن؟

با این حال، سرمایه گذاران بیت کوین ممکن است از خود بپرسند که چه چیزی در کل بدبختی پیرامون Genesis / DCG و Grayscale تغییر کرده است؟

بری سیلبرت، مدیر عامل DCG دیروز نامه ای احتمالی به سرمایه گذاران منتشر کرد. در آن، مدیرعامل توضیح داد که در حالی که DCG 575 میلیون دلار به بازوی تجاری خود، Genesis Trading بدهکار است، تا ماه مه 2023 سررسید نیست.

سیلبرت همچنین تاکید کرد که DCG در سال 2022 درآمد 800 میلیون دلاری خواهد داشت. در حالی که این نشان دهنده کاهش حدود 20 درصدی نسبت به سال قبل است، سیلبرت گفت که درآمد هنوز باید برای پرداخت جنسیس کافی باشد.

علاوه بر این، مدیر عامل DCG همچنین تایید کرد که این شرکت 1.1 میلیارد دلار به جنسیس بر اساس سفته بدهکار است که در ژوئن 2032 سررسید می‌شود و مربوط به نکول سرمایه Three Arrows است.

سیلبرت در نامه خود تأیید کرد: “رهبری جنسیس و هیئت مدیره آنها تصمیم به استخدام مشاوران مالی و حقوقی گرفتند و شرکت در حال بررسی همه گزینه های ممکن در میان پیامدهای انفجار FTX است.” یک دور تأمین مالی انجام دهید.»

به نظر می رسد این نامه بازار را آرام کرده است. با این حال، Crypto-Twitter هنوز در مورد سناریوهای احتمالی در مورد اینکه چگونه DCG می تواند بر وضعیت مالی نامطمئن خود غلبه کند، گیج است. یکی از منابع اصلی شایعات در روزهای اخیر، اندرو پریش، یکی از بنیانگذاران ArchPublic، همچنان به ادعای منابع داخلی و ناشناس ادامه می دهد.

پریش DCG را به بلوف زدن متهم می کند و مدعی است که یادداشت سیلبرت برای سرمایه گذاران ارسال نشده است. او ادعاها از چندین سرمایه گذار و طلبکار DCG و Genesis شنیده ام:

این ابتدا برای ما ارسال نشد، ما آن را ندیدیم تا زمانی که به صورت آنلاین/توئیتر پست شد.

همه اینها برای کاهش ورشکستگی Genesis برای DCG… و دعواهایی که در پی خواهد آمد.

یک راه حل همه چیز خوب؟

پریش همچنین “راه حل” فرضی رایان سلکیس، بنیانگذار مساری را رد کرد. سلکیس پیشنهادی که برخی از طلبکاران پیدایش می‌توانند ادعاهای خود را به ترجیحات DCG یا بدهی و ضمانت‌نامه (“معامله بافت-گلدمن”) تبدیل کنند، “به طور بالقوه توسط یک بدهی معتبر یا صندوق رشد رهبری می‌شود”.

چیزهای زیادی وجود دارد که به این آشفتگی منجر شده است، اما وضعیت فعلی به نظر می رسد قابل نجات باشد. من مستقیماً در این مورد سهمی ندارم، فقط می خواهم یک وضوح خوب ببینم، و زمان زیادی وجود ندارد.

محله مقابله کرد همانطور که سرمایه‌گذاران ظاهراً بزرگ به او گفته‌اند، DCG و جنسیس «هنوز هیچ گفتگوی معناداری با طلبکاران جنسیس نداشته‌اند».

پس قضیه چیه؟ هیچ کس در حال حاضر نمی داند، به جز احتمالاً مدیر عامل DCG، بری سیلبرت! ایمن بمان.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا