ارزهای دیجیتال

پیتر شیف فاش کرد که میکرواستراتژی بیت کوین را برای جلوگیری از انحلال خرید

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

پیتر شیف، منتقد و اقتصاددان بیت کوین، یک ضربه دیگر به دارایی دیجیتال و MicroStrategy، یک شرکت دولتی که سرمایه گذاری زیادی روی دارایی دیجیتال دارد، زده است. شیف همیشه در مورد بیزاری خود از بیت کوین صحبت می کرد و اکنون توجه خود را به MicroStrategy و مدیر عامل سابق آن، مایکل سیلر معطوف کرده است.

چرا MicroStrategy بیت کوین خرید؟

پیتر شیف در توییتی برای بیش از 890000 دنبال‌کننده‌اش در توییتر فاش کرد که دلیل واقعی مایکل سیلر و اقدام MicroStrategy برای شروع سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین چیست. به گفته شیف، مدیر عامل سابق مایکل سیلر اعتراف کرده بود که خرید بیت کوین در واقع آخرین تلاش برای نجات شرکت از انحلال بود. او همچنین شرکت را رد کرد و گفت که چیزی جز یک موقعیت سوداگرانه اهرمی در دارایی دیجیتال ندارد.

همانطور که انتظار می رفت، حملات شیف به سمت بیت کوین با واکنش حامیان روبرو شد. یکی کاربر به بخش نظرات رفت تا از تصمیم MicroStrategy به عنوان تصمیمی که اتخاذ شده بود دفاع کند تا بتواند «کمیاب‌ترین و مطلوب‌ترین دارایی‌ای را که جهان تاکنون دیده است به دست آورد». با این حال، شیف این جمله را محکوم می کند که بیت کوین به هیچ وجه کمیاب و مطلوب نیست. او همچنین اضافه کرد که بیت کوین راهی برای از دست دادن پول است.

شیف همچنان از طلا به عنوان گزینه بهتری برای سرمایه گذاران دفاع می کند. دن هلد، ماکسیمالیست بیت کوین، به این اقتصاددان پاسخ داد:[Gold] به سختی ترسناک است و به هیچ وجه مطلوب نیست. اگر می خواهید پول خود را از دست بدهید راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد. نیازی به خرید ندارید [Gold]”

BTC touches above $16,800 | Source: BTCUSD on TradingView.com

پس چرا سیلور بیت کوین خرید؟

مایکل سیلور مسلماً یکی از خوش صدای ترین گاوهای بیت کوین است. مدیر عامل سابق MicroStrategy قبلاً اعلام کرده بود که تصمیم او برای خرید بیت کوین این بود که او معتقد بود که دارایی دیجیتال آینده امور مالی است. علاوه بر این، سایلر قبلاً فاش کرده بود که قبل از اینکه MicroStrategy خرید ارز دیجیتال را آغاز کند، شخصاً مالک بیت‌کوین بوده است، دارایی‌های شخصی او به عنوان مدرکی برای سودآوری دارایی عمل می‌کند.

از آنجایی که این شرکت انتظار دارد قیمت بیت کوین در طول زمان افزایش یابد، معتقد است که در بلندمدت به عنوان یک محافظ تورم موثر عمل خواهد کرد. خود سایلر از بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال یاد می کند و می گوید: «ما پذیرش جهانی، شناخت برند، سرزندگی اکوسیستم، تسلط شبکه، انعطاف پذیری معماری، کاربرد فنی و اخلاق جامعه بیت کوین را شواهد متقاعدکننده ای بر برتری آن به عنوان یک طبقه دارایی می دانیم. برای کسانی که به دنبال ذخیره بلندمدت ارزش هستند.»

تصمیم MicroStrategy برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین نیز به افزایش محبوبیت این شرکت کمک کرد و از یک شرکت فعال در پس‌زمینه به یکی از محبوب‌ترین نام‌ها در میان علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

MicroStrategy در حال حاضر شرکت سهامی عام است که دارای بزرگترین سهام BTC در جهان است. این شرکت تا 30 سپتامبر 2022 130000 بیت کوین به ارزش بیش از 2.1 میلیارد دلار به قیمت های فعلی بازار داشت. با ارزش ورودی تجمعی تقریباً 4 میلیارد دلار، این شرکت بیش از 1.7 میلیارد دلار زیان محقق نشده پس از رکود بازار را ثبت کرده است.

تصویر برجسته از Blockchain Reporter، نمودار از TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا