ارزهای دیجیتال

پیتر برانت قیمت پایینی را برای بیت کوین پیش بینی کرد

بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در بازار طولانی‌ترین حرکت نزولی قیمت را از سال‌های 2017 و 2018 تجربه کرده‌اند. بر اساس داده‌ها، بازار عمومی کریپتو از زمان رشد عظیم سال 2021، 2 تریلیون دلار از دست داده است. اما حتی با افزایش گاه به گاه در این ماه‌ها، قیمت کریپتو بیشتر به سمت خطوط قرمز نوسان می کند.

برای مثال، قیمت بیت کوینبه نوسانات خود ادامه داده اند. از 21 آگوست، قیمت پس از کاهش 1.18 درصدی نسبت به ارزش روز قبل، به 21,184.13 دلار رسید. اخبار فدرال رزرو ایالات متحده در مورد قصد آن برای پیروی از رویکرد جنگ طلبانه برای مبارزه با تورم، روند نزولی بازار را رقم زد. قیمت بیت کوین با از دست دادن تقریبا 12 درصدی به این گزارش واکنش نشان داد که پایین ترین سطح قیمت در 3 هفته گذشته است.

مطالب مرتبط: Fantom (FTM) با وجود ورود بیش از 300000 کاربر فعال با احساسات نزولی مواجه شد

پیش بینی تحلیلگران برای قیمت بیت کوین

در 21 آگوست، بیت کوین نزدیک به 21,400 دلار معامله شد و معامله گران را به یک جهش احتمالی مانند تجربه جولای باور کرد. اما حتی با وجود خطوط سبز در 21 آگوست، پیتر برانت، یک تاجر و تحلیلگر کهنه کار، در توییتی نوشت که صعودی بودن در مورد آن حرکت درستی نخواهد بود. در عوض، او یک عقب نشینی احتمالی را با توجه به احساسات موجود در بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال پیش بینی کرد.

به گفته برانت، نمودار روزانه در 21 آگوست افزایش اندکی را برای بیت کوین نشان داد زیرا معامله گران پس از شش شمع قرمز متوالی، دو شمع سبز کوچک را دیدند. اما این نشانه محکمی برای افزایش قیمت بیت کوین نیست. در عوض، ممکن است بازار همچنان شروع به فروش کند و قیمت بیت کوین را دوباره پایین بیاورد، درست مانند زمانی که قیمت در ماه جولای به بالای 25000 دلار رسید.

برانت تکرار کرد که افزایش قیمت بیت کوین در نمودار برآورده شده است، اما ممکن است ارز دیجیتال همچنان پایین تر بیاید. او به شکست از یک گوه صعودی در نمودار اشاره کرد، اما برخی جهش ها را تنها در صورتی پیش بینی کرد که گاوها حمایت خود را حفظ کنند. برانت معتقد است که اگر گاوها حمایت خود را از بین ببرند و منجر به شکست در منطقه بارگذاری مجدد شود، ممکن است قیمت بیت کوین کاهش یابد.

برانت تنها تحلیلگری نیست که قیمت بیت کوین را زیر 20 هزار دلار پیش بینی کرده است. به گفته مایکل ون دی پوپ، قیمت بیت کوین ممکن است به سطح 19.3 هزار دلار برسد قیمت اتریوم ممکن است از قیمت فعلی 1570.43 دلار به 1400 دلار کاهش یابد.

قیمت بیت کوین بالای 21000 دلار است. | منبع: نمودار قیمت BTCUSD از TradingView.com

تأثیر زمستان رمزنگاری در بازار.

روند نزولی 2022 از رکوردهای 2017 و 2018 در تاثیرگذاری بر قیمت ارزهای دیجیتال پیشی گرفته است. در حالی که خرس‌های قبلی به دلیل ترکیدن یک حباب تبلیغاتی بود، حرکت 2022 توسط ماکروها ایجاد شد.

تورم، فدرال رزرو آمریکا را از ابتدای سال جاری میلادی حفظ کرده است. با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، بازار می لرزد و منجر به فروش گسترده و از دست دادن سرمایه می شود.

علاوه بر این، سقوط TerraUSD Luna و سقوط 22 درصدی نزدک بر احساسات عمومی بازار در داخل و خارج از فضای کریپتو تأثیر گذاشت.

مطالب مرتبط: TA: قیمت بیت کوین نزولی هفتگی بسته نشان می دهد که برای کاهش بیشتر آسیب پذیر است

اما گزارش های اخیر در مورد تورم نشان می دهد که به تدریج در حال کاهش است. با این حال، تحلیلگران بر این باورند که بهبود بازار کریپتو مدتی طول می کشد.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا