ارزهای دیجیتال

پولکادوت با پیوستن پاراچین های جدید به حزب گام های بلندی برمی دارد

پولکادوت، غول خفته کریپتوسفر، به تازگی پربازده ترین سه ماهه خود را تا به امروز به پایان رسانده است. در حالی که چشم‌های صنعت بر قتل عام حاکم بر بخش وام‌دهی و سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز آن متمرکز بود، توسعه‌دهندگان Polkadot بی‌صدا صدها ارتقاء بدون چنگال را در سراسر زنجیره‌های مبتنی بر Substrate ارسال کردند، در حالی که بنیاد Web3 ده‌ها کمک مالی اعطا کرد.

شبکه چند زنجیره‌ای اکنون با شروع Q3 در وضعیت بدی قرار دارد و پاراچین‌های جدید مرتباً به زنجیره اصلی رله و شبکه خواهر کوساما می‌پیوندند. اگر بلاک چین‌های بلاک چین که توسط دکتر گاوین وود تأسیس شده است بتواند این شتاب را حفظ کند، پولکادوت نیرویی خواهد بود که با افزایش بازارها و بازگشت دوره «فقط بالا» قابل بررسی است.

اعداد دروغ نمی گویند

برای از بین بردن یک عبارات قصار، تنها زمانی که جزر و مد از بین می رود می توانید بگویید چه کسی فعالانه در حال ساختن است. رکود اخیر بازار، بسیاری از پروژه‌های رمزنگاری را بالا و خشک کرده است، بدون باندی که برای بقای آنچه در پیش است، و هیچ نقطه عطفی از شایستگی برای انجام دادن وجود نداشته باشد. در حالی که پولکادوت و بنیاد Web3 (W3F) خوش شانس هستند که خزانه های بزرگی دارند که به خوبی مدیریت می شوند، پول به تنهایی نمی تواند یک بلاک چین پر رونق ایجاد کند. باید یک فعالیت ملموس وجود داشته باشد که نشانه های زندگی را پیش بینی کند. در آن جبهه، با قضاوت در گزارش Q2، پولکادوت را نمی توان به سستی متهم کرد.

مجموعه ای از دستاوردهای چشمگیر که توسط Polkadot در گزارش سه ماهه دوم خود منتشر شده است عبارتند از:

  • 400 کمک هزینه در حال حاضر توسط بنیاد Web3 برای کمک به استارت آپ های فناوری در ساخت بلاک چین های جدید تایید شده است
  • 1400 برنامه نویس فعال ماهانه که نشان دهنده افزایش 75 درصدی سال به سال است
  • بیش از 500 مشارکت کننده اصلی در مخازن کد Polkadot و Substrate
  • 621 ارتقاء بدون چنگال در تمام بلاک چین های مبتنی بر Substrate، از جمله پاراچین های Polkadot و Kusama
  • به طور متوسط ​​293 میلیون انتقال DOT در ماه، از 288 میلیون در سه ماهه اول

در مجموع، این آمار به خوبی نشان می دهد که پولکادوت به کجا می رسد. با این حال، شاید یکی از صعودی ترین شاخص های پولکادوت، تعداد پاراچین های جدیدی است که به شبکه آن می پیوندند.

پاراچین ها تکثیر می شوند

Parachains.info یک عکس فوری جالب از چگونگی تکامل اکوسیستم پولکادوت ارائه می دهد. در مجموع 175 پروژه فهرست شده است که 120 مورد از آنها در Polkadot و بقیه در Kusama هستند. یک داشبورد با طراحی منظم امکان فیلتر کردن این پروژه‌ها را فراهم می‌کند تا مشخص شود که کدام یک از آنها کمک هزینه W3F دریافت کرده‌اند، در شبکه اصلی هستند، یک توکن و یک پاراچین اعطا شده است. 11٪ از کل عرضه DOT ​​در حال حاضر در پاراچین ها و وام های جمعی قفل شده است، همانطور که 22٪ از KSM است. خزانه داری پولکادوت اکنون پیشنهادهایی به ارزش بیش از 1.4 میلیون DOT را تامین مالی کرده است.

پیشرفت پولکادوت در مورد کسانی که وظیفه جمع‌آوری داده‌های بلاک چین را دارند، از دست نرفته است. گزارش سه‌ماهه دوم مساری به پولکادوت اشاره می‌کند: «علی‌رغم یک محیط کلان بی‌رحمانه، فعالیت زنجیره‌ای پولکادوت یک سه‌ماهه ثابت بود. در سه ماهه دوم سال 2022، پولکادوت تقریباً 435000 کاربر داشت.

با وجود اینکه این اعداد قابل توجه هستند، آزمایش واقعی این که آیا پولکادوت می تواند از پتانسیل پرشور خود استفاده کند یا خیر، در ماه های آینده انجام خواهد شد. پیشرفت‌ها و نوآوری‌های عمده‌ای در دست انجام است، از جمله تغییراتی در فرآیند مدیریت پولکادوت و ادغام عمیق‌تر پروتکل XCM (پیام‌رسانی زنجیره‌ای متقابل) آن. همراه با راه‌اندازی بازار Substrate که استقرار بلاک چین‌های Polkadot و Kusama را آسان‌تر می‌کند، و چیزهای زیادی برای انتظار وجود دارد. Polkadot در حال حاضر گام های بزرگی در جذب توسعه دهندگان و پروژه ها برداشته است. اکنون زمان آن رسیده است که کاربران از این روند پیروی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا