ارزهای دیجیتال

پس از ضربه زدن بیت کوین، ارزش بازار کریپتو به 1 تریلیون دلار سقوط کرد

روند نزولی سال 2022 همچنان قیمت بسیاری از کریپتوها را به زیر سطح مورد انتظار می برد. بازار همچنین چند بار در بحبوحه زمستان پر شور ارزهای دیجیتال در چند ماه گذشته افزایش یافت. اما عقب‌نشینی‌ها پابرجا بوده و همچنان به سرنگونی تجمع‌های کوتاه‌مدت ادامه می‌دهند.

جدا از شرکت‌هایی که مغازه‌ها را بستند، کارکنان خود را کوچک کردند و اعلام ورشکستگی کردند، سرمایه‌گذاران میلیون‌ها نفر را در سال 2022 از دست داده‌اند. علاوه بر این، ادامه روند نزولی در قیمت کریپتوها میلیاردها ضرر را به سرمایه عمومی بازار کریپتو وارد کرده است.

در اوج زمستان کریپتوها، ارزش کل بازار به زیر 1 تریلیون دلار سقوط کرد و باعث وحشت گسترده در جامعه کریپتو شد. خوشبختانه به 1 تریلیون دلار رسید و بعداً از آن پیشی گرفت. اما اکنون، به نظر می رسد روند یک بار دیگر شروع به حرکت نزولی کرده است.

مخازن بازار کریپتو به دنبال بیت کوین

ارزش بازار کریپتو سقف پایین را به سمت پایین تر از 1 تریلیون دلار سوق می دهد. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین دوباره به سمت 21 هزار دلار سقوط می کند، تعجب آور نیست. در زمان انتشار در 21 آگوست، بیت کوین با قیمت 21320 دلار معامله می شود که نشان دهنده کاهش 1.35 درصدی نسبت به قیمت 20 آگوست است.

این سطح قیمت نشان دهنده کاهش 14 درصدی قیمت بیت کوین در هفته گذشته است. در نتیجه، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به سمت سطحی می‌افتد که قبلاً از آن فراتر رفته بود. تحلیلگران در تعجب هستند که آیا این سقف در آن سطح ثابت خواهد ماند.

به غیر از سقوط قیمت بیت کوین در این چند روز، سایر شاخص های ارزش آن مثبت به نظر می رسند. به عنوان مثال، تسلط بر بازار بیت کوین 0.5٪ افزایش یافته است.

بیت کوین در نمودار بالای 21000 دلار قیمت دارد | منبع: BTCUSD در TradingView.com

معیار تسلط بر بازار برای سنجش عملکرد بیت کوین و سایر آلتکوین ها استفاده می شود. بنابراین، افزایش جزئی در سطح تسلط بیت کوین نشان می دهد که بیت کوین بهتر از بقیه است.

این نشان می‌دهد که اوضاع برای بازار کلی ارزهای دیجیتال هموار نیست. البته، این هفته جدید ممکن است مطلوب یا نامطلوب باشد، با توجه به اینکه بیت کوین در هفته گذشته 14 درصد از دست داده است. اما حتی با وجود ضرر، قیمت BTC از بسیاری از آلتکوین ها بهتر است.

آلت کوین ها ضررهای هنگفتی را ثبت می کنند

اتریوم و برخی از آلتکوین ها برخی از ارزش های قیمتی خود را از دست دادند. ETH در 24 ساعت 3.90% از دست داد. آلت کوین هایی مانند UNI، SOL، LINK، DOT، AVAX و غیره در 24 ساعت نزدیک به 5 درصد از دست داده اند.

در بین تمام ضررها، از 20 اوت، CEL شبکه سلسیوس با 21 درصد کاهش پیشتاز شد. سایرین مانند ETC و STEPN’s GMT نیز حداقل 6% از دست دادند. متأسفانه، این زیان‌ها بر ارزش کل بازار تأثیر منفی می‌گذارد زیرا به سمت یک تریلیون دلار پیش می‌رود.

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا