ارزهای دیجیتال

پروتکل انبه مبتنی بر سولانا بیش از 100 میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار می گیرد

Mango Markets قربانی آخرین سوء استفاده در این هفته شد، زیرا به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتال نمی‌توانند از سه‌شنبه کاملاً نفرت انگیز فرار کنند. دو اکسپلویت با فاصله کمتر از یک روز – و کمتر از یک هفته پس از بهره برداری زنجیره BNB که از یک پل برای ایجاد میلیون ها BNB جدید استفاده کرد. یک اکسپلویت نه رقمی دیگر، این بار با Mango Markets مستقر در سولانا، حوزه کریپتو را تکان داد. این پروتکل پس از اینکه یک هکر پروژه را از طریق دستکاری قیمت و اهرم دلاری بالا تخلیه کرد، با تخلیه گسترده سرمایه به ارزش بیش از 100 میلیون دلار روبرو شد.

بیایید به این آخرین سوء استفاده و آنچه در ساعات اولیه می دانیم نگاه کنیم.

قیمت، به علاوه فشار

ما تازه از یک سوء استفاده عظیم و شش رقمی از پل بایننس که منجر به توکن های جدید در محدوده 500 میلیون دلار ارزش شد، هستیم. در حالی که به اندازه دلار بالا نیست، خبر آسیب‌پذیری میلیون دلاری دیگر در Temple DAO مبتنی بر اتریوم کمتر از یک روز است. ترکیب با این سه مورد اخیر در ماه اکتبر به تنهایی یادآوری واضح دیگر است که چقدر یک مسئله حیاتی هم امنیت قراردادهای هوشمند و هم مدیریت ریسک در این فضا وجود دارد. بر اساس داده های DefiLlama، پروتکل وام دهی Mango Markets یکی از پنج پروتکل برتر TVL در بلاک چین Solana بود.

Mango Markets (MNGO) protocol was practically drained on Tuesday following an exploit. | Source: MNGO-USD on TradingView.com

شمارنده انبه، باونتی را ارائه می دهد

بازارهای انبه به کاربران توصیه کرده است پس از اکسپلویت به پروتکل سپرده نکند، و از هکر خواسته است تا در مورد پاداش باگ تماس بگیرد. منتقدان با ظهور اسکرین شات ها را ناسازگاری کنید از اوایل سال جاری نشان می‌دهد که مدیران کانال نگرانی‌های خود را در مورد آنچه که به نظر می‌رسد منجر به سقوط Mango شده است را تایید می‌کنند: شرط‌بندی‌های آتی گسترده علیه خودشان و دستکاری قیمت، که عملاً از یک توکن معاملاتی با حجم کم استفاده می‌کنند.

در همین حال، در پاسخ اولیه خودمانگو این اقدام را «دستکاری قیمت اوراکل» توصیف کرده است.

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.
This op-ed represents the views of the author, and may not necessarily reflect the views of Bitcoinist. Bitcoinist is an advocate of creative and financial freedom alike.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا