ارزهای دیجیتال

هیئت فدرال ایالات متحده ادعا می کند که ارزهای دیجیتال می توانند اقتصاد را تقویت کنند، آیا منجر به روند صعودی می شود؟

مذاکرات برای اجازه دادن به ارزهای دیجیتال در اقتصاد ایالات متحده وجود دارد. پیشنهاد این است که با پیوند دادن ارزهای دیجیتال به دلار آمریکا به این هدف دست یابید. این تفکر روز سه شنبه در جلسه ای که توسط فدرال رزرو آمریکا برگزار شد، صورت گرفت.

در این نشست، گروهی از سخنرانان اظهار داشتند که وضعیت دلار با دارایی‌های کریپتو در اقتصاد ایالات متحده قدرت بیشتری خواهد یافت. علاوه بر این، این امر به صنعت ارزهای دیجیتال نیز رونق خواهد داد.

قدرت دلار می تواند از طریق ارزهای دیجیتال بهبود یابد

وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال هنوز هم سطحی از نگرانی را در ذهن معامله گران ارزهای دیجیتال ایجاد می کند. بسیاری هنوز تردید دارند که بازار زودتر از این‌ها چرخش صعودی پیدا کند. با توجه به این موضوع، شرکت کنندگان در این پنل فکر کردند عاقلانه است که به گنجاندن این ارزهای دیجیتال در دلار آمریکا اشاره کنند.

آنها معتقدند که این وضعیت دلار و جامعه ارزهای دیجیتال را بهبود می بخشد. این پنل اضافه کرد که با ادامه استفاده از ارزهای دیجیتال، به ویژه CBDC، معامله گران رمزارز، این افزایش امکان پذیر خواهد بود. آنها اظهار داشتند که تغییرات دلار در نقش آن در بازار بین المللی مشهود خواهد بود.

بازار ارزهای دیجیتال آسیب پذیر است | منبع: Crypto Total Market Cap در TradingView.com

به گفته رئیس فدرال رزرو، جروم اچ پاول، تمایل به افزایش قیمت آلت کوین ها و استیبل کوین ها وجود دارد. او این اظهارات را ماه گذشته بیان کرد. این نشان می دهد که حرکت برای پیوند ارزهای دیجیتال به دلار آمریکا در حال انجام است. وی افزود که با توجه به رشد سریع این دارایی های دیجیتال، فدرال رزرو اکنون در حال ارزیابی استفاده از CBDC ها است.

مطالب مرتبط | RSI هفتگی بیت کوین رکورد بیشترین فروش بیش از حد در تاریخ را ثبت می کند، بعد چه می شود؟

ایده پشت این ارزیابی این است که بدانیم آیا یک CBDC در آزمون کارایی و ایمنی پرداخت داخلی مقاومت می کند یا خیر. علاوه بر این، بر اساس برگه سفید فدرال رزرو ایالات متحده، یک CBDC می تواند کمک مثبتی به حفظ وضعیت بین المللی دلار آمریکا کند.

CBDCs به عنوان یک پیشرفت برای دلار آمریکا

در ادامه بحث بین اعضای میزگرد، به سوالات خاصی پرداخته شد. یکی از آنها این بود که آیا نقش دلار می تواند به طور مثبت تحت تأثیر فناوری کریپتو قرار گیرد یا خیر. آنها به این نتیجه رسیدند که جنبه تکنولوژیکی این ارزهای دیجیتال به تنهایی نمی تواند اکوسیستم این ارز شناخته شده در سطح جهانی را بهبود بخشد.

این پاسخ دلیلی برای حمایت از آن داشت. اکوسیستم این ارزهای دیجیتال فقط حول محور سرمایه گذاران خرده فروشی می چرخد. همچنین، مراحلی برای مهاجرت به سرمایه گذاران نهادی وجود داشت، اما به دلیل از دست رفتن چارچوب نظارتی، این اقدامات ناکام ماند.

مطالب مرتبط | برچسب های ماهانه بیت کوین باند بولینگر پایین تر، نکات سازنده ابزار در پایین

در نتیجه، CBDC های ایالات متحده بر بخش های خرده فروشی تمرکز خواهند کرد. این امر با حفظ جایگاه بین المللی دلار آمریکا از هرگونه تهدیدی برای دلار آمریکا جلوگیری می کند. با این حال، آنها همچنین اشاره کردند که هنوز محدودیت هایی در مورد امکان استفاده از CBDC های فرامرزی وجود دارد.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا