ارزهای دیجیتال

هکر Wintermute 17 میلیون توکن OP را برمی گرداند – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

هکر Wintermute 17 میلیون توکن OP را برمی گرداند - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

مواد غذایی کلیدی:

  • هکری که با 20 میلیون OP به آدرس بلاک چین دسترسی پیدا کرد، امروز 17 میلیون توکن را برگرداند.
  • پیش از این، هکر 1 میلیون OP فروخت و همان مبلغ را برای ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم ارسال کرد.
  • هکر وجوه دزدیده شده را در 18 تراکنش جداگانه بازگرداند که هر کدام دقیقاً 1 میلیون OP را تشکیل می دادند

هکری که در روز عرضه توکن OP 20 میلیون OP دزدیده بود، 17 میلیون توکن را برگرداند.

دیروز، ما در مورد یک سوء استفاده اخیر نوشتیم که یک مهاجم ناشناس با 20 میلیون توکن OP (به ارزش 35 میلیون دلار در زمان هک) به یک آدرس بلاک چین دسترسی پیدا کرد. امروز، 17 میلیون از آن توکن ها به آدرس قرارداد Optimism بازگردانده شد.

در اوایل این ماه، در روز راه‌اندازی پروژه مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، توکن مدیریت Optimism، یک هکر توانست به یک آدرس بلاک چین با ۲۰ میلیون توکن OP ارسال شده از Optimism به سازنده بازار ارزهای دیجیتال Wintermute دسترسی پیدا کند. از آنجایی که میلیون‌ها دلار توکن به یک آدرس اتریوم همگام‌نشده از شبکه Optimism Layer 2 ارسال شد، تیم Wintermute نمی‌تواند فوراً به آنها دسترسی پیدا کند.

مهاجم از فرصت استفاده کرد و از تخصص خود برای دسترسی به نشانه هایی استفاده کرد که به دلیل نبود کلمه بهتر، در حالت بلاتکلیفی قرار داشتند. مهاجم با فروش 1 میلیون توکن OP از طریق سرویس ناشناس بلاک چین Tornado Cash اقدام کرد و 1 میلیون توکن را به یک آدرس بلاک چین متعلق به ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم ارسال کرد.

در این بین، Optimism و Wintermute جوامع خود را در مورد این حادثه مطلع کردند. علاوه بر این، تیم Wintermute تهدیدی نه چندان نازک صادر کرد و از هکر خواست وجوه دزدیده شده را بازگرداند یا تا آخر عمر با ترس به زندگی خود ادامه دهد.

به نظر می رسد که هکر تصمیم گرفته است که این پیشنهاد را بپذیرد. Etherscan نشان می دهد که 17 تراکنش جداگانه هر کدام 1 میلیون OP در چند ساعت گذشته انجام شده است. کیف پول Wintermute Exploiter Multisig اکنون با موجودی تقریباً 154 OP باقی مانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا