ارزهای دیجیتال

هکر FTX سی و پنجمین نهنگ بزرگ اتریوم (ETH) شد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

جمعه گذشته، درام FTX زمانی که مشخص شد که برخی از وجوه باقی مانده مشتریان توسط یک هکر به سرقت رفته، چرخش جدیدی به خود گرفت. با توجه به دانش فعلی، باید یک خودی بی تجربه باشد که به کیف پول های FTX دسترسی پیدا کرده است.

مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران هکن، دیما بودورین اظهار داشت که هکر توانسته بیش از 450 میلیون دلار از کیف پول های داغ FTX به سرقت ببرد. با این حال، او با استفاده از حساب شخصی تایید شده خود در صرافی کریپتو کریکن برای ارسال برخی از وجوه دزدیده شده در Tether (USDT) در بلاک چین ترون، یک اشتباه مرگبار مرتکب شد.

کراکن قبلاً هویت این شخص را ردیابی کرده است، پس از آن تتر و پکسوس برخی از دارایی ها را در لیست سیاه قرار دادند. نیک پرکوکو، CSO Kraken روز جمعه گفت: “ما هویت کاربر را می دانیم.”

راین میلر، مشاور عمومی شرکت تابعه FTX در ایالات متحده، تایید شده روز شنبه در توییتر که FTX US و FTX.com تمام دارایی‌های دیجیتال خود را به سردخانه منتقل کردند، جایی که پس از ورشکستگی روز جمعه، بهتر از حمله محافظت می‌شوند.

میلر گفت: “فرآیند امروز عصر تسریع شد – برای کاهش آسیب پس از مشاهده معاملات غیرمجاز.”

در بیانیه ای، مدیر ارشد بازسازی و مدیر عامل FTX، جان ری، گفت که در پاسخ به هک، “یک بررسی فعال واقعی و تمرین کاهش بلافاصله در پاسخ آغاز شد. ما با مجریان قانون و رگولاتورهای مربوطه در تماس بوده‌ایم و در حال هماهنگی با آنها هستیم.»

هکر FTX به نهنگ اتریوم تبدیل شد

در حالی که پیگردهای قانونی از قبل آغاز شده است، هکر با این وجود شروع به مبادله مقادیر زیادی از رمزنگاری دزدیده شده خود در ساعات صبح امروز اروپا کرد.

مانند گزارش شده است توسط شرکت امنیتی PeckShield Alert، چندین آدرس مرتبط با هکر امروز تحرکات گسترده ای انجام داده اند. بنابراین، هکر معاملات زیر را انجام داد:

  • 7420 BNB در BSC به 1500 ETH مبادله شد.
  • 48 میلیون دلار DAI به 37000 ETH تبدیل شد
  • 3,500 BNB با 962,071.43 BSC USD مبادله شد
  • 3,500 BNB با 958,560.13 BSC-USD مبادله شد
  • 15,000 BNB به مبلغ 3,899,020.38 BSC-USD معامله شد

متعاقباً، هکر حدود 3.9 میلیون دلار BSC-USD به اتریوم از طریق شبکه Celer، به cBridge و Stargate Finance مبادله کرد و آنها را با 5564.83 ETH مبادله کرد. در مجموع، اکنون گفته می شود که هکر دارای 217000 ETH است که او را سی و پنجمین مالک اتریوم (ETH) می کند.

در آخرین اقدام خود، هکر 25000 ETH، حدود 31.6 میلیون دلار از Aave Protocol V2 برداشت کرده است.

در زمان انتشار، ETH از این خبر ناراضی بود. ETH با قیمت 1266 دلار معامله می شد که بالاتر از 50 و 100 SMA در نمودار 1 ساعته بود.

برای شروع یک روند صعودی بیشتر، باید از مقاومت 1289 دلاری عبور کرد. اگر اتریوم نتواند از این سطح بالاتر برود، شاید شاهد کاهش بیشتر باشد. یک پشتیبانی مهم در مارک 1170 دلار قرار دارد.

قیمت اتریوم، نمودار 1 ساعته. منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا