ارزهای دیجیتال

هکر FTX دوباره اتریوم را بسیج می کند، بارگذاری شده برای Dump؟

فشار فروش انبوه از سوی صرافی رمزارز FTX به اتریوم ضربه زد. این بازیگر بد در تعطیلات آخر هفته ارزهای دیجیتال را دور ریخته است. این «دامپینگ»، فروش یک دارایی در بازار، باعث ایجاد وحشت در بازار کریپتو شده است. هکر بیش از 200000 مورد را از محل معاملات سرقت کرد.

از زمان نوشتن این مقاله، اتریوم در حال معامله در قرمز است. دومین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار 1120 دلار با 5 و 9 درصد زیان در بازه های زمانی کوتاه و بالاتر قیمت گذاری شده است. قیمت اتریوم در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال در حال ثبت عملکرد نامطلوب قیمت و فشار نزولی بسیار بیشتری است.

قیمت ETH در نمودار روزانه سقوط کرد. منبع: ETHUSDT Tradingview

FTX Ethereum (ETH) در حال حرکت، بازار کریپتو برای تاثیرگذاری آماده است

چندین مانیتور زنجیره ای در حال ثبت فعالیت های جدید در بلاک چین اتریوم مربوط به هک FTX هستند. داده‌های Etherscan نشان می‌دهد که بازیگر بد بیش از 180000 جابه‌جا کرده است، تقریباً کل پول سرقت شده، در یک ساعت گذشته.

به گفته یک کاربر با نام مستعار، هکر ETH را در دسته های 15000 دلاری جابجا می کند. هکر به طور بالقوه برای فروش وجوه در بازار موقعیت یابی می کند. این کاهش اتریوم می‌تواند بر قیمت اتریوم تأثیر منفی بگذارد و باعث سقوط مجدد شود.

مانیتور روی زنجیره PeckShield موفق شد روش عملیات هکر FTX را کشف کند. بازیگر بد در حال تعویض ETH با شکل سنتز شده ای از بیت کوین به نام renBTC است.

صرافی غیرمتمرکز زنجیره ای، RenBridge، این توکن را صادر می کند. کاربران معتقدند بازیگر بد می تواند این renBTC را با بیت کوین معمولی (BTC) تعویض کند و در نهایت این وجوه را به یک سرویس میکسر بفرستد تا آن را با یک صرافی متمرکز سطح پایین تمیز کند.

همانطور که در یک گزارش CNBC اشاره شد، FTX در سال 2021 RenBridge را به قیمت 74 میلیون دلار خریداری کرد. FTX، تحت مدیریت جان ری، مدیر عامل جدید خود، هشداری را به همه صرافی‌های ارزهای دیجیتال صادر کرد. ری و سایر نهادها از مکان های معاملاتی خواستند تا هرگونه فعالیت مشکوک را نظارت کنند.

اتریوم در سال 2022 کاهش خواهد یافت؟

در پی رویدادهای اخیر، فعالان بازار منتظر فشار نزولی بیشتری هستند. جاستین بنت تحلیلگر معتقد است اتریوم در حال کاهش است.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، نمودار روزانه اتریوم به دو سطح پشتیبانی احتمالی در حدود 1080 و 1010 دلار اشاره دارد. اگر گاوها نتوانند از این سطوح دفاع کنند، ممکن است ارز دیجیتال به پایین ترین حد سالانه خود در حدود 900 دلار بازگردد.

FTX Crypto Ethereum ETH ETHUSDT
قیمت ETH و دو ناحیه پشتیبانی بالقوه آن. منبع: جاستین بنت از طریق توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا