ارزهای دیجیتال

هشرت بیت کوین پس از زمستان رمزنگاری شده به شدت کاهش می یابد، در ادامه چه خواهد شد؟

زمستان کریپتو به همه بخش‌های صنعت گسترش می‌یابد، به خصوص که منجر به شکست بیت کوین در صعود می‌شود. علاوه بر این که سرمایه گذاران سرمایه خود را به دلیل سقوط قیمت از دست می دهند، شرکت ها نیز نیروی کار خود را کاهش می دهند. برخی دیگر از شرکت‌های ارز دیجیتال اعلام ورشکستگی کردند و بسیاری از آنها خدمات خود را برای مبارزه با مشکلات نقدینگی متوقف کردند.

در مقطعی، بسیاری از ماینرها نیز به دلیل سقوط قیمت، پرداخت وام خود را برای تجهیزات استخراج با مشکل مواجه کردند. بر اساس گزارش‌ها، ارزش وثیقه دکل‌های معدنی آن‌ها برای حفظ وام‌های به دست آمده با آنها بسیار پایین‌تر از آن شد.

در میان همه این بحران‌ها، آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که نرخ هش استخراج بیت‌کوین به دلیل کاهش مداوم قیمت کاهش یافته است. داده‌های Coinwarz نشان می‌دهد که نرخ هش بیش از ۲۶ درصد در یک ماه کاهش یافته است.

مطالب مرتبط | داده ها خرید در کوین بیس را در پشت پمپ بیت کوین پیشنهاد می کنند

در اوایل ماه ژوئن، نرخ هش بیت کوین با 292.02 EH/s بالا بود. این افزایش امید را برای حامیان بیت کوین به ارمغان آورد و نشان داد که این شبکه سالم است و به زودی سقوط نمی کند. اما چند روز پیش، در 9 جولای، نرخ هش 178.44 EH/s را نشان داد اما به 241.07 EH/s بازگشت.

هشرات و سطوح دشواری استخراج

هاشرت استخراج و پردازش تراکنش ها را در یک شبکه رمزنگاری مانند بیت کوین تسهیل می کند. هش ریت بالا نشان دهنده سلامت یک شبکه است. این بدان معناست که بسیاری از ماشین‌ها توان محاسباتی کافی برای کارکرد شبکه را فراهم می‌کنند. چنین افزایش فعالیتی سرمایه گذاران را متقاعد می کند که یک شبکه ارزش سرمایه گذاری آنها را دارد.

از اوایل ژوئن، قیمت بیت کوین تلاش کرد تا مرز 20 هزار دلار را حفظ کند، اما در 18 ژوئن، قیمت به زیر 18 هزار دلار کاهش یافت. اما دوباره به 20 دلار رسید.

BTC 1% کاهش در نمودار شمع | منبع: BTCUSD در TradingView

علاوه بر این که قیمت آن کمی ثابت و در 20 هزار دلار به علاوه ثابت بود، دشواری استخراج بیت کوین برای ماینرها به خوبی تنظیم شده بود. به عنوان مثال، این تعدیل کشف بلاک جدید BTC را تا 3.7 درصد ساده کرد. ماینرها انتظار دارند پس از بلاک 1600 بیت کوین، 0.13 درصد کاهش بیشتری پیدا کند. همچنین، انتظار فزاینده ای وجود دارد که تعدیل های بیشتر قریب الوقوع است.

تاثیر سقوط بر ماینرهای بیت کوین

درآمد ماینرها به دلیل سقوط عمومی بازار همچنان کاهش یافته است. داده‌های موجود در blockchain.com بیش از ۷۹ درصد از دست دادن درآمد را در طی ۹ ماه نشان می‌دهد که به مبلغ ۱۵ میلیون دلار ضرر در ۴ جولای می‌رسد.

این کاهش درآمد بر بسیاری از شرکت‌های معدنی تأثیر می‌گذارد، زیرا شرکت‌هایی مانند Compass Mining قصد دارند 15 درصد از کارکنان خود را کاهش دهند و درآمد مدیران ارشد خود را کاهش دهند. بسیاری دیگر، مانند Riot Blockchain، Marathon Digital و غیره، دارایی BTC خود را برای کاهش هزینه های عملیاتی فزاینده فروخته اند.

مطالب مرتبط | بیت کوین به زیر 22000 دلار سقوط کرد، آیا تحلیل پیتر برانت هنوز در جریان است؟

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که چنین فروش دارایی بیت کوین بر قیمت بیت کوین در سه ماهه سوم سال 2022 فشار خواهد آورد و بر قیمت تأثیر می گذارد. اما خبر خوب برای ماینرهای کوچک در همه این موارد این است که با توجه به کاهش ۱۵ درصدی قیمت کارت‌های گرافیک و کاهش نرخ هش، می‌توانند بیت کوین استخراج کنند.

Featured image from Pexels charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا