ارزهای دیجیتال

هزینه تراکنش بیت کوین پس از هر 4 سال به شدت کاهش می یابد، آیا دلیلی وجود دارد؟

بیت کوین در سال 2009 ظهور کرد و در مجموع 13 سال فعالیت کرد. در تمام این سال ها، کارشناسان الگوهای جالبی را از تماشای دقیق حرکت آن شناسایی کرده اند. ناظران پیشنهاد می کنند که دو عامل معمولاً این الگوها را در شبکه برمی انگیزد، شرایط بازار و احساسات سرمایه گذار. تغییر در هر یک از این عوامل باعث می شود که بسیاری از رویدادها در اکوسیستم رخ دهد.

مشاهدات اخیر این کارشناسان به کاهش هزینه تراکنش هر چهار سال یکبار اشاره دارد. به عنوان مثال، هزینه یک تراکنش بیت کوین در روز پنجشنبه، 14 جولای به 56.846 دلار کاهش یافت. این کاهش نشان دهنده یک چرخه چهار ساله کاهش هزینه در شبکه است.

مطالب مرتبط | TA: اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت، چرا ETH می تواند به 1500 دلار برسد

در ابتدا، هزینه تراکنش‌های BTC معمولاً غیرقابل پیش‌بینی بود، زیرا با استفاده از تعداد تراکنش‌ها برای تقسیم درآمد استخراج‌کننده به دست می‌آید. اما اکنون، به نظر می‌رسد که داده‌های اخیر Blockchain.com الگوی رضایت‌بخش‌تری را برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال ثابت کرده است.

داده های بیت کوین یک الگوی پیش بینی را نشان می دهد

بر اساس داده های موجود در مورد حرکت هزینه ها، جولای 2022 شاهد کاهش بیش از 81 درصدی هزینه تراکنش بودیم. این درصد با استفاده از هزینه‌های بالای تراکنش 300.331 دلاری می 2021 به دست آمده است.

هزینه بیت کوین در هر تراکنش منبع: blockchain.com

عواملی که منجر به چنین جهشی در هزینه های مبادله شد، کاهش معاملات زنجیره ای و طولانی شدن بازار نزولی بود. سپس، بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو در میان چالش‌های نظارتی که صنعت را فراگرفته بود، برای فعالیت تلاش کردند.

اما اکنون مشخص است که روند صعودی و نزولی در معاملات هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. داده ها نشان می دهد که این الگو ابتدا در سال 2014 ظاهر شد، سپس الگوی بعدی در سال 2018 رخ داد و اکنون یک الگوی دیگر در سال 2022 رخ داد که یک چرخه 4 ساله را نشان می دهد.

بر اساس این داده ها، کارشناسان پیش بینی می کنند که تا سال 2026، چرخه دیگری رخ خواهد داد و ممکن است باعث کاهش تا 50 دلار شود. از طرف دیگر، ماینرها در حال از دست دادن درآمد هستند که از سال 2022 بدتر شده است. طبق گزارش ها، جولای 2022 بدترین ماینرهایی بوده است که در 2 سال گذشته دیده اند.

سقوط بازار بر درآمد ماینر تأثیر می گذارد

تعجب آور نیست که ماینرها در جولای 2022 از دست دادن درآمد خود را ثبت کردند. بازار کریپتو از زمان اعلام افزایش نرخ، فعال شدن افزایش و سقوط شبکه Terra عملکرد چندان خوبی نداشته است.

مطالب مرتبط | Liquidations از 230 میلیون دلار به عنوان بشکه اتریوم از 1400 دلار عبور کرد

این اتفاقات به طور وحشتناکی به کاهش قیمت ها در بازار کمک کرده است. در نتیجه، ماینرها اکنون هزینه های بیشتری را برای هزینه های عملیاتی استخراج بیت کوین صرف می کنند.

هزینه تراکنش بیت کوین پس از هر 4 سال به شدت کاهش می یابد، آیا دلیلی وجود دارد؟
پس از حرکت رو به بالا، بیت کوین به سمتی حرکت کرده است | منبع: BTCUSD در TradingView

خوشبختانه، بازار شاهد کاهش قیمت پردازنده‌های گرافیکی بود که امیدی را برای ماینرها ایجاد کرد. با آن، ماینرها می توانند سخت افزار را با قیمت مقرون به صرفه دریافت کنند و هزینه های عملیاتی را کاهش دهند.

هزینه تراکنش بیت کوین پس از هر 4 سال به شدت کاهش می یابد، آیا دلیلی وجود دارد؟
قیمت GPU طی چند سال. منبع: TechSpot

قیمتی که ماینرها سخت افزار خود را با آن خریداری می کنند 15 درصد کاهش یافت. این به این دلیل است که بسیاری از تولیدکنندگان کارت پس از مدتی تعطیلی فروشگاه به دلیل کمبود تراشه، دوباره فعالیت خود را آغاز کردند. اکنون عرضه این کارت‌های گرافیکی بیشتر از تقاضای آن است و باعث می‌شود که بسیاری از کارت‌های زیر MSRP به فروش برسند.

Featured image from pixels, charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا