ارزهای دیجیتال

هدف پلاگین و Sumunnati برای دسترسی به اطلاعات آب و هوا برای کمک مالی

  • این همکاری از داده های هواشناسی اخیر برای آموزش کشاورزان استفاده می کند.
  • اطلاعات پلاگین به کشاورزان آموزش می دهد و راهنمایی های کشاورزی را ارائه می دهد.

پلاگین (PLI) و Sumunnati با هم منطقه اجرای بیمه محصولات را که شامل کشاورزان مقیاس کوچک نیز می شود، گسترش دادند. پلتفرم بلاک چین توسط این شراکت برای اعمال هوش آب و هوا استفاده می شود. به موازات موارد فوق، اتحادی که در بالا ذکر شد، پیش‌بینی می‌شود که گستره خدمات فنی معاصر موجود در صنعت کشاورزی را گسترش دهد.

امروزه نمی توان انکار کرد که کشاورزی نقش مهمی در تقویت ثروت در سراسر جهان ایفا می کند. با این حال، مشکلات خاص همچنان بر بهره‌وری این بخش تأثیر می‌گذارد و بسیاری از مالکان خرد را که به کشاورزی وابسته هستند در بلاتکلیفی به دام می‌اندازد و در نتیجه بازدهی کمتر از حد متوسط ​​را به دنبال دارد.

تغییرات در الگوهای آب و هوا، چرخه‌های تولید غیرمنتظره، فقدان دانش آب و هوای عملی، و مکانیسم‌های ناکافی طراحی‌شده برای جبران پیامدهای منفی در کل زنجیره تامین کشاورزی تنها تعدادی از مشکلات خاص کشاورزی امروزی است.

برای نشان دادن اینکه چگونه تصمیم گیری دقیق در سطح مزرعه به دلیل فقدان اطلاعات آب و هوایی قابل اجرا با مشکل مواجه می شود. به ویژه، بر بسیاری از تصمیمات روزانه که کشاورزان و زنجیره تامین می‌گیرند، تأثیر می‌گذارد، که همگی به پیش‌بینی‌های دقیق برای موفقیت بستگی دارند.

به عنوان مثال، استفاده از کود بدون استفاده از هوش هواشناسی عملی ممکن است منجر به استفاده از کود درست قبل از طوفان باران شود. در نتیجه ممکن است استفاده مجدد کود ضروری باشد و هزینه های تولید کشاورز را افزایش دهد.

در حالی که مشکلات متمایز زیادی وجود دارد، توسعه فناوری‌های جدید – با قدرت بلاک چین – فرصت‌هایی را برای تغییر جزر و مد، آزادسازی ثروت کشاورزی، ایجاد شغل و تقویت رفاه فراهم می‌کند.

پلاگین- مشارکت سامونتی: اطلاعات آب و هوا و بیمه محصولات کشاورزی

اخیراً، پلاگین و ساموناتی برای باز کردن هم افزایی در هوش آب و هوا از طریق پروژه گره پیش بینی آب و هوا (WFN) پلاگین شریک شدند. از طریق این مشارکت، Plugin & Samunnati تخصص خود را در اجرای پروژه Plugin WFN در سراسر چشم انداز کشاورزان خرده مالک گسترش خواهند داد. داده‌های آب‌وهوای جمع‌آوری شده در دریاچه داده پلاگین در اکوسیستم XDC ادغام می‌شود و به تقویت فعالیت‌های اطلاعاتی آب‌وهوا کمک می‌کند.

WFN پلاگین چیست و چگونه با بیمه محصول همگرا می شود؟ خب، WFN پلاگین از داده‌های جمع‌آوری‌شده و پردازش شده از طریق ایستگاه‌های آب‌وهوای ثبت‌شده/حسگرهای فرامحلی در سراسر جهان استفاده می‌کند. داده‌های جمع‌آوری‌شده از این گره‌ها با سرعت‌های نزدیک به زمان واقعی جمع‌آوری و پردازش می‌شوند و به دریاچه داده پلاگین منتقل می‌شوند. (توجه: این امکان وجود دارد که دریاچه های داده را به میزان قابل توجهی با راه اندازی حسگرهای فرامحلی بیشتر در سراسر جهان افزایش دهیم.)

به لطف رابط های کاربری برنامه (UI) که غیرمتمرکز هستند، داده های آب و هوا با مختصات طول و عرض جغرافیایی برچسب گذاری می شوند. این به ارائه اثبات رمزنگاری هنگام آپلود داده‌ها در زنجیره بلوکی Plugin کمک می‌کند و به هر کسی امکان می‌دهد منشأ آن را هنگام توسعه قراردادهای هوشمند تأیید کند. هنگامی که داده های آب و هوا در بلاک چین PLI ثبت می شود، اطلاعات منشأ آن را نمی توان تغییر داد.

علاوه بر این، فیلترهای اضافی برای کمک به کاهش داده‌های آب و هوای جمع‌آوری‌شده توسط PLI تا سطح دانه‌بندی در دسترس هستند – یعنی می‌توان با جستجوی اطلاعات مربوط به یک کشور، ایالت یا شهر خاص، داده‌های آب و هوا را مشاهده کرد.

برای تضمین کیفیت داده های آب و هوای ثبت شده، PLI بررسی های دوره ای را در ایستگاه آب و هوای ثبت شده انجام می دهد. همچنین، ارائه دهندگان داده های Plugin WFN برای ارائه اطلاعات دقیق و کاربردی آب و هوا جبران می شوند. این به بهینه سازی داده ها کمک می کند و آن را برای تصمیم گیری در صنایع مختلف مفید می کند.

برای توضیح بیشتر، اجازه دهید پرونده رسیدگی به دعاوی بیمه محصولات کشاورزی و نحوه کمک WFN را در نظر بگیریم. با توجه به تغییرات آب و هوایی که عدم قطعیت های آب و هوا را ایجاد می کند – برخی شدید -، نیاز به داده های آب و هوا در زمان واقعی برای کمک به اعتبارسنجی و تأیید ادعاهای بیمه محصولات کشاورزی وجود دارد. با داده های تقریباً زمان واقعی، ارائه دهندگان بیمه محصولات می توانند بررسی کنند که آیا شرایط آب و هوایی خاصی تجربه شده است یا خیر.

پس از اطمینان از داده ها، بیمه گران محصولات کشاورزی می توانند پرداخت را برای کشاورزان آسیب دیده پردازش کنند و تداوم در کشاورزی را تضمین کنند. سایر مناطقی که بیمه محصولات – با حمایت WFN – می تواند لجستیک کشاورزی، پوشش ریسک در بازارهای کالا، حمل و نقل هوایی، و تدوین سیاست های مرتبط با دولت را پوشش دهد.

گفتنی است، همکاری پلاگین و سامونتی چه چیز دیگری را پوشش می دهد؟ این مشارکت همچنین تجزیه و تحلیل در دسترس بودن بیمه محصولات کشاورزی در میان کشاورزان خرده پا را پوشش می دهد، و اینکه چگونه می توان با این چالش ها در طول بلایای پیش بینی نشده و مرتبط با آب و هوا مقابله کرد. برخی از رویدادهای آب و هوایی در نظر گرفته شده شامل باران غیرمنتظره، سیل، خشکسالی گسترده و غیره است.

همچنین، پلاگین همچنین تفاهم نامه ای (MoU) با ساموناتی امضا کرده است که به موجب آن ساموناتی به عنوان Master Node Operator در شبکه غیرمتمرکز اوراکل Plugin حضور خواهد داشت. در حال حاضر، مشاوره های توانمندسازی کسب و کار در حال انجام است و طی چند هفته دستورالعمل هایی به اعضای جامعه داده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا