ارزهای دیجیتال

نوسانات بیت کوین تا پایان سال 2022 افزایش می یابد، اما به کدام سمت؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

بیت کوین در سطوح فعلی خود گیر کرده است، اما بازار ممکن است قبل از ورود به سال 2023 دوباره حرکت کند. عوامل کلیدی شکل‌دهنده بازارهای جهانی در حال تغییر هستند و ارزهای دیجیتال در سال جدید روند کلی را دنبال خواهند کرد.

تا لحظه نگارش این مقاله، بیت کوین با حرکت جانبی در 24 ساعت گذشته با 16800 دلار معامله می شود. در بازه‌های زمانی بالاتر، این ارز دیجیتال 6 درصد ضرر را ثبت می‌کند. سایر دارایی‌های موجود در 10 کریپتو برتر بر اساس ارزش بازار، همگام با بیت کوین حرکت می‌کنند و در این دوره زیان‌هایی را ثبت می‌کنند.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

سرمایه گذاران بیت کوین باید برای نوسانات ورودی آماده شوند

بیت کوین و بازار کریپتو برای روزهای پرنوسان در طول فصل تعطیلات آماده هستند. از هم اکنون تا پایان سال، بازارها حجم معاملات کمتری خواهند داشت و دارایی ها را مستعد تغییرات ناگهانی قیمت می کند.

طبق گزارشی از صرافی بیت‌فینکس، تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین در حال کاهش است. این عدد در سال 2022 روند نزولی داشته است.

نمودار زیر نشان می دهد که تعداد آدرس های فعال روزانه به طور متوسط ​​921445 آدرس در این دوره بوده است که نشان دهنده کاهش 1.1 میلیونی نسبت به سال 2021 است. این کاهش فعالیت به افزایش نوسانات کمک می کند.

هفته آخر سال از سال 2013 شاهد کاهش شدیدتری در فعالیت و حجم معاملات بوده است. علاوه بر این، اقدام نزولی

داده های سال 2013 نشان می دهد که همیشه 3 تا 4 درصد کاهش در تعداد آدرس های فعال روزانه در هفته آخر سال نسبت به ماه قبل وجود دارد. جدای از کاهش حجم معاملات، کاهش DAA همچنین می‌تواند با کاهش عملیات استخراج مطابقت داشته باشد، زیرا فعالیت ماینرها با مهم‌ترین حرکت‌های زنجیره‌ای BTC مطابقت دارد.

بیت کوین BTC BTCUSDT نمودار 2 Glassnode
فعالیت زنجیره ای بیت کوین در یک سال طولانی در حال کاهش است. منبع: Bitfinex Alpha

یافتن جهت قیمت بیت کوین

بر اساس این گزارش، یک معیار برای پیش بینی جهت بیت کوین در میان نوسانات بالاتر حیاتی است. این معیار، نوسانات واقعی ماهانه است که آنچه را که در 30 روز گذشته در بازار اتفاق افتاده است، اندازه گیری می کند.

این شاخص در پایین ترین سطح خود از سه ماهه سوم سال 2022 است، درست قبل از آخرین دوره صعودی. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، هر بار که نوسانات واقعی ماهانه به سطوح مشابهی می رسد، روند قیمت بیت کوین طی ماه های آینده به سمت صعودی می رود.

نمودار بیت کوین BTC BTCUSDT 3 BW
بی ثباتی ماهانه BTC در سطوح صعودی تاریخی. منبع: Bitfinex Alpha

روند فعلی بازار رو به کاهش است، اما بسیاری از کارشناسان شروع به تغییر پیش بینی های خود کرده اند. همانطور که NewsBTC دیروز گزارش داد، یک گزارش متفاوت ادعا می کند که مورد بلندمدت صعودی بیت کوین تقویت شده است:

(…) ارزش پیشنهادی بیت کوین امسال تنها تقویت شده است زیرا ارزهای مستقل در سراسر جهان نشانه هایی از استرس را نشان داده اند و بانک های مرکزی همچنان با اعتبار سیاست دست و پنجه نرم می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا