ارزهای دیجیتال

نوسانات بیت کوین به کمترین میزان از زمان بازگشت پس از کووید (COVID) رسیده است

داده ها نشان می دهد که نوسانات روزانه بیت کوین در این هفته بیشتر کاهش یافته است و به سطوح بسیار پایینی رسیده است که در حدود دو سال گذشته مشاهده نشده است.

نوسانات 30 روزه بیت کوین در روزهای اخیر تنها به 1.9 درصد کاهش یافته است

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، نوسانات 7 روزه در اوایل هفته به کمتر از 1% رسید.

“نوسانات روزانه” شاخصی است که نشان می دهد چگونه بازده روزانه بیت کوین با میانگین در یک دوره خاص متفاوت است.

در حالی که این دوره می تواند هر طولانی داشته باشد، دو نسخه از متریک به ویژه طبیعی هستند، نوسانات 7 روزه و نوسانات 30 روزه.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند این نوسانات روزانه بیت کوین و همچنین بازده روزانه قیمت کریپتو را در سال گذشته نشان می دهد.

Looks like the values of the two metrics have been quite low in recent days | Source: Arcane Research's The Weekly Update 41, 2022

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، نوسانات بیت کوین طی چند هفته گذشته روند کاهشی داشته است زیرا قیمت سکه در تثبیت گیر کرده است.

نسخه 7 روزه این اندیکاتور اخیراً به زیر سطح 1٪ رسیده است، قبل از اینکه در آنجا به پایین ترین سطح خود برسد و به سطح 1.1٪ فعلی بازگردد.

این پایین‌ترین سطحی بود که این معیار از جولای 2020 مشاهده کرده است، یعنی زمانی که پس از سقوط کووید بهبود یافت.

نوسانات 30 روزه بیت کوین نیز در حال حاضر در سطح پایینی تاریخی قرار دارد زیرا ارزش این اندیکاتور در حال حاضر فقط 1.9٪ است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که در حالی که این مقادیر نوسان اخیراً قیمتی کاملاً بیات را نشان می‌دهد، همچنین درست است که کریپتو مقداری فعالیت در روز داشته است، که این شاخص آن را به حساب نمی‌آورد زیرا فقط قیمت‌های بسته شدن روزانه را می‌گیرد.

قیمت بیت کوین در 12 ساعت روز پنجشنبه با انتشار انتشار CPI ایالات متحده تقریباً 9٪ نوسان داشت. اما این تغییر قیمت تقریباً تا زمان بسته شدن روزانه به طور کامل از بین رفت.

از لحاظ تاریخی، دوره‌هایی با نوسانات بسیار کم مانند دوره‌های کنونی، با دوره‌های حرکت خشونت‌آمیز قیمت‌ها جایگزین شده‌اند. اکنون باید دید که آیا BTC این بار نیز روند مشابهی را مشاهده می کند یا خیر.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.1 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 4 درصد افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 2 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت بیت کوین را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have continued to consolidate during the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Dmitry Demidko on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا