ارزهای دیجیتال

نهنگ ها در این پنج زنجیره روی استیبل کوین سنگین هستند، آیا شما هم باید این کار را انجام دهید؟

نهنگ‌های کریپتو از زمان شروع بازار نزولی ظاهراً موقعیت‌های محافظه‌کارانه‌تری در استیبل کوین‌ها اتخاذ کرده‌اند. این به دارایی‌های بزرگ‌تر در ارزهای دیجیتال وابسته به دلار که نوسانات بسیار پایینی دارند، تبدیل شده است. این دارایی‌های دیجیتال از آن زمان به پناهگاهی امن برای سرمایه‌گذارانی تبدیل شده‌اند که به دنبال فرار از توکن‌های بسیار نوسان هستند، اما همچنان وجوه خود را در بازار ارزهای دیجیتال نگه می‌دارند.

نهنگ های کریپتو به سمت استیبل کوین ها حرکت می کنند

معمولاً افزایش قابل توجهی در دارایی‌های استیبل کوین در نهنگ‌های برتر اتریوم وجود داشته است، اما به نظر می‌رسد این روند حرکت به سمت استیبل کوین‌ها فقط مختص نهنگ‌های اتریوم نیست. داده ها نشان می دهد که دارایی نهنگ ها در 5 بلاک چین به طور فزاینده ای به سمت دارایی های استیبل کوین گرایش پیدا می کند.

5 بلاک چین در این گزارش عبارتند از اتریوم، فانتوم، BNB Chain، Avalanche و Polygon و نگاهی به دارایی های 1000 نهنگ برتر دارد. دارایی‌های بزرگ‌ترین نهنگ‌ها در تمام این زنجیره‌ها عمدتاً در توکن‌های بومی زنجیره هستند، اما استیبل کوین‌هایی مانند USDT و USDC برای آنها اهمیت فزاینده‌ای دارند.

برای 1000 نهنگ برتر ETH، USDC و USDT در حال حاضر به ترتیب 842 میلیون دلار (26.9٪) و 710 میلیون دلار (22.7٪) از دارایی های خود را تشکیل می دهند. نهنگ‌های زنجیره‌ای BNB به شدت متمایل شدند به طوری که BUSD 41.19٪ (365 میلیون دلار) و USDT 16.22٪ (144 میلیون دلار) از دارایی آنها را تشکیل می‌داد.

USDT market dominance at 7.68% | Source: Market Cap USDT Dominance on TradingView.com

نهنگ های فانتوم (FTM) با 30.75٪ (12 میلیون دلار) از دارایی های خود در استیبل کوین و 4.67٪ (1.8 میلیون دلار) در fUSDT بیشتر وارد USDC شدند. نهنگ های بهمن 74.2 درصد (265 میلیون دلار) از دارایی های خود را در USDT و 5.68 درصد (20.3 میلیون دلار) در USDC دارند. نهنگ های چند ضلعی کمترین میزان را به استیبل کوین ها اختصاص دادند که تنها 6.09 درصد (19.1 میلیون دلار) در USDC نگهداری می شد.

زمان فرار برای ایمنی؟

دارایی‌های نهنگ و روند سرمایه‌گذاری آن‌ها اغلب می‌توانند احساسات سرمایه‌گذاران را تحت تأثیر قرار دهند، زیرا نشان می‌دهد این دارندگان بزرگ در مورد بازار کریپتو چه فکری می‌کنند. حرکت اخیر آنها به سمت دارایی‌های استیبل کوین نشان می‌دهد که آنها انتظار دارند قیمت‌های بازار در آینده نزدیک بسیار کمتر شود.

با توجه به اینکه شاخص‌ها نشان می‌دهند که بازار کریپتو هنوز به پایین‌ترین حد خود نرسیده است، این کاملاً خارج از خط نیست. بازارهای نزولی قبلی شاهد کاهش بیش از 80 درصدی قیمت دارایی‌های دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم بوده‌اند که در نهایت قیمت بیت‌کوین را در حدود 13000 دلار قرار داده است.

با توجه به این موضوع و این واقعیت که بازار از قیمت بیت کوین پیروی می کند، اگر در پایین ترین سطح نباشد، زمان خوبی برای جستجوی پناهگاه امن در این دارایی های دیجیتال است. این به سرمایه گذاران کمک می کند تا ارزش وجوه خود را حفظ کنند در حالی که منتظر شرایط بهتر بازار برای شروع سرمایه گذاری مجدد هستند.

Featured image from Schroders, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا