ارزهای دیجیتال

نهنگ های بیت کوین نزولی می شوند؟، برای آخر هفته چه چیزی در فروشگاه وجود دارد

بیت کوین در امتداد خط بین 22500 تا 23500 دلار به عقب و جلو حرکت می کند و خرس ها تلاش خود را در جلسه معاملات امروز افزایش می دهند. این ارز دیجیتال شاهد افزایش فشار فروش از سوی نهنگ های BTC بوده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با 2 درصد سود در 24 ساعت گذشته و 4 درصد ضرر در هفته گذشته با 22900 دلار معامله می شود. در بین 10 رتبه برتر از نظر ارزش بازار، بیت کوین عقب مانده است در حالی که اتریوم، بایننس کوین، کاردانو و پولکادوت توانستند با سود در این دوره ها در سبز باقی بمانند.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

داده ها از شاخص های مواد، به اشتراک گذاشته شده است توسط یک کاربر با نام مستعار، نشان دهنده تغییر در پویایی بازار برای بازه های زمانی کم است. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، سرمایه گذاران بیت کوین با سفارش های فروش حدود 100000 تا 1 میلیون دلار شروع به تخلیه سکه های خود در بازار کرده اند.

در نتیجه، قیمت بیت کوین در حال کاهش است و اگر این سرمایه گذاران به اعمال فشار در روزهای آینده ادامه دهند، ممکن است زیان بیشتری ببیند. یک تحلیلگر در Material Indicators اشاره کرد که سرمایه‌گذاران با این سفارش‌ها (بنفش در نمودار بالا) “بیشترین تأثیر را بر قیمت بیت کوین داشته اند”.

این فشار فروش سرمایه گذاران با کاهش نقدینگی پیشنهاد است. به عبارت دیگر، با شروع دامپینگ نهنگ‌های بیت‌کوین، سفارش‌های خرید کمتری وجود دارد که می‌توانند در صورت ضرر بیشتر به عنوان پشتیبانی عمل کنند.

این باعث می شود قیمت بیت کوین مستعد نوسانات باشد و با نزدیک شدن به آخر هفته، به نظر می رسد ارز دیجیتال برای حرکت های ناگهانی احتمالی در هر جهت آماده است. تحلیلگر Material Indicators هنگام به اشتراک گذاشتن نمودار زیر در مورد این احتمال گفت:

انتظار نوسانات بیشتر در آخر هفته. اگر رالی بازار خرس بتواند بیت کوین را به بالای 25 هزار برساند، اصطکاک زیادی بین 26 تا 28 هزار وجود نخواهد داشت. از دست دادن خط روند برای امیدها و رویاهای صعودی بد است. به خط توجه کنید (…).

بیت کوین BTC BTCUSDT M1 2
منبع: شاخص مواد از طریق توییتر

دارندگان بلند مدت بیت کوین سود می برند

در حمایت از موارد فوق، شرکت تحلیلگر زنجیره ای Glassnode سوابق افزایش فشار فروش از سوی دارندگان بلندمدت بیت کوین. این سرمایه گذاران پس از یک دوره انباشت کوتاه مدت سود می برند.

رالی امدادی که توسط بازار کریپتو تجربه شد، این فرصت را برای این سرمایه‌گذاران فراهم کرد تا با سرمایه‌گذاری اولیه خود سود ببرند:

رالی اخیر به دارندگان بلندمدت این فرصت را داده است تا از بخشی از دارایی های خود بر اساس قیمت تمام شده خود خارج شوند، با قیمت هایی که اساساً پول آنها را پس می گیرند.

بیت کوین BTC BTCUSDT Glassnode
منبع: Glassnode


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا