ارزهای دیجیتال

نهنگ های بیت کوین فروش خود را افزایش دادند، بیت کوین از 20000 دلار رد شد

بیت کوین در طول جلسه معاملاتی امروز دچار نوساناتی شده است زیرا قیمت بیت کوین به سطوح مقاومت حساس رسیده است. کریپتو شماره یک بر اساس ارزش بازار، واکنش مثبتی به عوامل کلان اقتصادی نشان داد، اما با نزدیک شدن به آخر هفته، سطوح پایین ممکن است به حرکت ناگهانی قیمت منجر شود.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با 1 درصد سود در 24 ساعت گذشته و 8 درصد ضرر در هفته گذشته با 19800 دلار معامله می شود. پس از اینکه ایالات متحده معیارهای مهمی را در مورد اقتصاد خود منتشر کرد، این ارز دیجیتال شاهد افزایش قیمت بود، اما این افزایش مدت کوتاهی بود زیرا بیت کوین به زیر مجموعه ای از سفارشات فروش در حدود 20400 دلار سقوط کرد.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

داده‌های Material Indicators نشان می‌دهد که نقدینگی در دفترهای سفارش بایننس چگونه از قیمت بیت‌کوین تبعیت می‌کند. با نزدیک شدن بیت کوین به سطوح بحرانی، بازیکنان بزرگ سفارشات خرید و فروش را تنظیم می کنند.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، رد امروز توسط پشته ای حدود 20 میلیون دلاری در سفارشات درخواستی انجام شد زیرا بیت کوین روند صعودی داشت. قیمت در طول این هفته الگوی مشابهی را تجربه کرد و قیمت بیت کوین فقط برای تجربه مقاومت سربار که ناشی از جهش نقدینگی درخواستی است، روند صعودی داشت.

بیت کوین BTC BTCUSDT MI 1
قیمت بیت کوین با نزدیک شدن به 20500 دلار در بازه های زمانی پایین تر، در سفارشات فروش افزایش می یابد. منبع: شاخص های مواد

در جهت مخالف، سفارشات خرید (پیشنهاد) نسبتاً پایدارتر باقی مانده اند و 19500 دلار، 19000 دلار و 18000 دلار بیشترین نقدینگی را نشان می دهند. این سطوح بسیار حیاتی خواهند بود زیرا به عنوان پشتیبان عمل می‌کنند و در صورت تلاش بازار برای کاهش قیمت، از رسیدن قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح سالانه جلوگیری می‌کنند.

از این نظر، شاخص‌های مواد نیز افزایش فشار فروش از سوی بازیکنان بزرگ را نشان می‌دهند. سفارش‌های بیش از 100000 دلار و 1 میلیون دلار در بازه‌های زمانی پایین‌تر افزایش می‌یابند و می‌توانند به عنوان یک مانع کوتاه‌مدت برای هر گونه افزایش احتمالی عمل کنند.

در ایالات متحده، تعطیلات آخر هفته تا سه شنبه به دلیل تعطیلات تمدید می شود. این اغلب منجر به افزایش نوسانات می شود زیرا حجم کم بر عملکرد قیمت تأثیر می گذارد.

چه چیزی می تواند به نفع بیت کوین باشد؟

داده های اضافی ارائه شده توسط تحلیلگر جاستین بنت نشان می دهد که بالقوه رد دلار آمریکا در حالی که ارز تلاش می کند از یک پایه ثابت مهم عبور کند. این می تواند منجر به بازیابی سطوحی شود که آخرین بار در سال 2003 مشاهده شده است.

با این حال، این ارز نتوانسته است منطقه بالای 109 را که توسط شاخص DXY اندازه‌گیری می‌شود پاک کند و ممکن است یک “جعلی” در جریان باشد. بیت کوین و بازار کریپتو با دلار آمریکا همبستگی منفی دارند. بنابراین، رد ممکن است به نفع طبقه دارایی نوپا باشد. بنت گفت:

تا اینجا، به نظر می رسد که $DXY “اشتباه” بوده است. اگر این خط روند شکسته شود، ممکن است هفته آینده به 107 عقب نشینی شود. این برای کریپتو در کوتاه مدت صعودی خواهد بود. اما در نهایت، من فکر می کنم که شاخص USD به 112-113 و احتمالاً حتی بالاتر می رود.

بیت کوین BTC BTCUSDT MI 2
دلار آمریکا در نمودار 4 ساعته با احتمال تقلبی مواجه است. منبع: شاخص DXY در Tradingview از طریق جاستین بنت


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا