ارزهای دیجیتال

نهنگ های بیت کوین رالی اوت فروختند، آیا روند قیمت بیت کوین کاهش می یابد؟

بیت کوین در آخر هفته طولانی ایالات متحده روندی جانبی دارد و قیمت بیت کوین حدود 19500 دلار و 20500 دلار است. پشتیبانی در اطراف منطقه پایین این محدوده ممکن است آزمایش شود زیرا ارز دیجیتال شماره یک برای حفظ سطوح فعلی خود تلاش می کند.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با 1.4 درصد سود در 7 روز گذشته و افزایش قیمت در 24 ساعت گذشته با قیمت 19900 دلار معامله می شود. قیمت بیت کوین به شدت کمتر از سایر ارزهای رمزپایه است زیرا اتریوم (11٪)، کاردانو (14٪) و پولکادوت (10٪) سود قابل توجهی را در مدت مشابه ثبت کردند.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

داده‌های Material Indicators به ​​بالا بودن بالقوه محلی بیت‌کوین در بازه‌های زمانی پایین اشاره می‌کند، زیرا نقدینگی درخواست (فروش) در حدود سطوح فوری آن ضخیم‌تر می‌شود. سفارشات فروش در هفته گذشته افزایش یافته است زیرا بیت کوین به صورت جانبی معامله می شود و ممکن است به عنوان مقاومتی عمل کند که از BTC برای بازپس گیری منطقه شمالی 20000 دلاری جلوگیری می کند.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، با افزایش نقدینگی درخواستی، سفارشات پیشنهادی (خرید) حدود 19500 دلار کاهش می یابد و در بازه های زمانی پایین به تضعیف این سطح کلیدی کمک می کند. پشتیبانی فوری بعدی 19000 دلار است که در حال حاضر حدود 15 میلیون دلار سفارش خرید دارد.

بیت کوین BTC BTCUSDT MI 1
قیمت BTC (خط آبی روی نمودار) شاهد افزایش نقدینگی درخواستی است. منبع: شاخص های مواد

افزایش تقاضای نقدینگی با افزایش فشار فروش از سوی سرمایه گذاران کوچک به نهنگ های بیت کوین مرتبط است. از آنجایی که قیمت بیت کوین در ماه آگوست روند صعودی داشت، بازیکنان بزرگتر از این تسهیلات استفاده کردند و وارد بازار شدند.

سرمایه‌گذاران کوچک‌تر اما با واکنش آهسته‌تری دنبال شدند. نهنگ های بیت کوین با سفارشات پیشنهادی در حدود 100000 دلار که نشان دهنده افزایش اندک است، ثابت مانده اند.

بیت کوین BTC BTCUSDT MI 2
نهنگ های BTC (قهوه ای و بنفش در نمودار) سکه های خود را در ماه اوت می فروشند. منبع: شاخص های مواد

داده‌های اضافی از گزارش اخیر گلس‌نود با شاخص‌های مواد همزمان است، نهنگ‌های بیت‌کوین سکه‌های خود را به‌عنوان روند صعودی قیمت بیت‌کوین به فروش می‌رسانند. این بخشی از تجربه فاز دوم توزیع توسط بازار کریپتو پس از یک رویداد کاپیتولاسیون است. گلاسنود خاطرنشان کرد:

پس از ماه‌ها انباشت، بازار توانست به بالای 24 هزار دلار صعود کند، اما همانطور که در WoC 34 و WoC 35 پوشش داده شد، این فرصت برای خروج نقدینگی از طریق توزیع و کسب سود استفاده شد.

آیا بیت کوین می تواند 20000 دلار را در کوتاه مدت پس بگیرد؟

این گزارش خاطرنشان کرد: منطقه اصلی مقاومت 24000 دلار است، همانطور که در بالا ذکر شد و 24500 دلار به عنوان نهنگ هایی با بیش از 10000 BTC از این منطقه برای “توزیع تهاجمی سکه ها در محدوده” استفاده می کنند. گاوها باید بالاتر از این سطوح حرکت کنند تا از نزول بیشتر جلوگیری کنند و احتمالاً بخشی از حرکت صعودی را به دست آورند.

همانطور که کاربران با نام مستعار متوجه شده اند، با حرکت بیت کوین در اطراف حمایت بین 19500 دلار، موقعیت های فروش در حال افزایش است. در هفته گذشته، با نزدیک شدن روند قیمت بیت کوین به 20000 دلار، بازار میلیون ها دلار را از شورت های پاک شده حذف کرده است.

این ممکن است بازار را با مهمات کافی برای فشار کوتاه بالای 20000 دلار و در مناطق مقاومت حیاتی فراهم کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا