ارزهای دیجیتال

نهنگ های بیت کوین به کاهش ذخایر خود ادامه می دهند، قیمت ها به اندازه کافی جذاب نیستند؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت‌کوین در هفته‌های اخیر به کاهش دارایی‌های خود ادامه داده‌اند، و این نشان می‌دهد که پایین‌ترین سطح فعلی ممکن است به اندازه کافی برای آنها جذاب نباشد.

فروش نهنگ های بیت کوین با وجود کاهش شدید اخیر ادامه می یابد

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، اخیرا تعداد سرمایه گذاران دارای موجودی در محدوده 1 تا 10 هزار بیت کوین به کاهش ادامه داده است.

شاخص مربوطه در اینجا «تعداد UTXO – باندهای ارزش» است که به ما در مورد تعداد UTXO (یا کیف پول‌هایی) که در حال حاضر در هر باند ارزش بیت‌کوین هستند، می‌گوید.

این باندهای مقدار، گروه‌هایی هستند که محدوده‌هایی را تعریف می‌کنند که بین آن‌ها تعادل UTXOهایی که در باندهای گفته شده قرار می‌گیرند قرار دارند. به عنوان مثال، باند ارزش 100-1k BTC شامل تمام UTXO ها (یا کیف پول ها) است که در حال حاضر بین 100 تا 1000 سکه دارند.

باند ارزش مورد علاقه در شرایط فعلی گروه “1k-10k BTC” است. در اینجا نموداری وجود دارد که نشان می دهد چگونه تعداد UTXO این باند مقدار در چند ماه گذشته تغییر کرده است:

Looks like the value of the metric has taken a hit in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، تعداد بیت کوین UTXO برای باند ارزش 10-10 هزار بیت کوین طی ماه گذشته کاهش شدیدی را مشاهده کرده است.

کیف پول هایی با چنین موجودی بزرگی معمولاً متعلق به نهنگ ها هستند. این بدان معناست که دارایی این دارندگان انبوه در این دوره کاهش یافته است.

کل این کاهش اخیر پس از سقوط ناشی از سقوط FTX صرافی کریپتو اتفاق افتاده است، به این معنی که نهنگ ها سکه های خود را فروخته اند در حالی که قیمت ها به پایین رسیده است.

از لحاظ تاریخی، نهنگ‌ها رفتار انباشتگی نشان می‌دهند، زیرا بازارهای خرسی به کف رسیده‌اند. اما اخیراً به جای مشاهده افزایش یا حتی حرکت جانبی، تعداد UTXO این باند ارزش نهنگ به طرز عجیبی در حال کاهش است.

این روند می‌تواند نشانه‌ای باشد که نهنگ‌ها هنوز پایین‌ترین سطح فعلی را برای خرید بیشتر جذاب نمی‌دانند و ممکن است ترجیح دهند ذخایر خود را بفروشند زیرا انتظار دارند بادهای نزولی بیشتر ادامه یابد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 17.2 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 1 درصد افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 7 درصد کاهش یافته است.

در زیر نموداری وجود دارد که روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have seen some rise during the past day | Source: BTCUSD on TradingView

بیت کوین اخیراً در سطح 17 هزار دلاری حرکت کرده است، اما در حال حاضر مشخص نیست چه زمانی ممکن است مقداری نوسان واقعی به ارز دیجیتال بازگردد.

Featured image from Thomas Lipke on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا