ارزهای دیجیتال

نهنگ های اتریوم توکن های ETH را در میان فروش بالا جمع می کنند

بازار کریپتو اغلب در یک چرخه بالا و پایین اجرا می شود. سرمایه‌گذاران آگاه از پایین‌ترین قیمت‌ها استفاده می‌کنند تا کیف پول خود را با دارایی‌هایی غنی کنند که در انتظار رشد صعودی هستند. روند نزولی این سه ماهه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

چند هفته گذشته در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال سقوط FTX مملو از زیان های عظیم بوده است. شرایط شدید اقتصاد کلان پس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو کمکی به این موضوع نمی کند.

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ، در هفته‌های گذشته پس از افت بازار با شکست‌های متعددی مواجه شد. اتریوم به زیر 1600 دلار سقوط کرد و به 1081 دلار رسید و در آخر هفته نزدیک به 24 درصد از دست داد.

نهنگ های اتر به روند نزولی توجه کردند و بیش از 1 میلیارد دلار ETH جمع کردند در حالی که قیمت به زیر سطح حمایت رفت.

نهنگ ها مقدار زیادی اتریوم می خرند

به گزارش Santimentنهنگ‌های اتریوم نزدیک به 947940 ETH به ارزش بیش از 1 میلیارد دلار در قیمت فعلی بازار جمع‌آوری کردند. داده‌های «درصد عرضه نگه‌داشته‌شده» برای اتریوم، این حرکت را به‌عنوان مهم‌ترین تجمع یک روزه نهنگ در سال گذشته نشان می‌دهد.

در انباشت قبلی، قیمت اتریوم به طور متوسط ​​3.2 درصد در برابر بیت کوین افزایش یافت. انباشت نهنگ بیت کوین در سطوح حمایتی اغلب باعث تغییر قیمت صعودی می شود، اما این بار برعکس این اتفاق افتاد.

این به این دلیل است که اتریوم هنوز از اثر سرایت FTX رنج می برد. سقوط FTX به ارز دیجیتال ضربه زد زیرا صرافی رمزارز با کمبود ETH مواجه شد که منجر به ورشکستگی شد.

مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried’s Alameda Research مقدار زیادی ETH را به صرافی منتقل کرد تا وضعیت را نجات دهد. با این حال، تلاش ها با شکست مواجه شد زیرا هر دو شرکت چند روز بعد اعلام ورشکستگی کردند.

هکر FTX کمکی نکرد، زیرا به حساب‌های صرافی حمله کرد و بسیاری از دارایی‌ها را از بین برد. تخلیه کننده حساب بعداً تمام دارایی ها را به اتریوم تبدیل کرد و این گمانه زنی ها را افزایش داد که آدرس کیف پول هکر متعلق به یک فرد داخلی است. با این حال، چند روز بعد، هکر تمام ETH سرقت شده را برای بیت کوین رها کرد و باعث فشار بیشتر فروش بر اتریوم شد.

دو ارز دیجیتال بزرگ به پایین ترین سطح سقوط کردند

با توجه به اتفاقات ناگوار، قیمت اتریوم در بحبوحه بحران تا سطح حمایت قبل از تجمع نهنگ کاهش یافت. اتریوم اکنون با افزایش قیمت ۱۱۶۵ دلار معامله می شود.

اتریوم در نمودار l ETHUSDT در Tradingview.com 2 درصد رشد می کند

با این حال، علیرغم زیان گسترده، اتریوم نشانه‌هایی از بهبود را نشان داده است زیرا قیمت آن در چند ساعت گذشته ۲ درصد افزایش یافته است. در همین حال، خود بیت کوین چندان خوب عمل نمی کند. سه شنبه گذشته، بزرگترین ارز رمزنگاری شده پس از 10 درصد کاهش، به پایین ترین حد چهار ماهه خود به 17656 دلار رسید.

این دارایی به نزول ادامه داد و روز دوشنبه به پایین ترین حد یک هفته ای رسید و سایر ارزهای دیجیتال را به سمت خود کشاند. بر اساس Coin Metrics، بیت کوین با قیمت 15,725.02 دلار معامله شد و بعداً به 15,586.94 کاهش یافت که پایین ترین رقم از 10 نوامبر بود. با این حال، BTC کمی بهبود یافت و اکنون با افزایش اندک با 16,515 دلار معامله می شود.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا