ارزهای دیجیتال

نمودار هفتگی OpenSea ثبت دامنه های اتریوم در حال افزایش تبلیغات است

با افزایش پذیرش و توجه به توکن‌های غیرقابل تعویض، پلتفرم‌های متعددی مانند OpenSea به‌عنوان قطب‌های تجاری ظهور کردند. در نتیجه، مردم به زمینه های مناسب برای تعامل و تراکنش با NFT های متعدد موجود در فضا نیاز داشتند. از این رو، برخی از پلتفرم‌ها تلاش کرده‌اند تا این شکاف را پر کنند و به سرمایه‌گذاران بالقوه کلکسیون خدمات ارائه کنند.

OpenSea یک بازار NFT است که در آن بسیاری از سرمایه گذاران به خرید، فروش و تجارت کلکسیون های NFT می پردازند. این پلتفرم یک بازار غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۱۷، OpenSea به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌ها برای تجارت و مبادلات مجموعه‌های NFT ارتقا یافته است.

با این حال، چند سالی است که وجود داشته است، در مورد فروش، خرید، تجارت و سایر معاملات مرتبط NFT به یک مرحله قدیمی تبدیل شده است.

OpenSea در گذشته برای اکثر مجموعه های NFT خود بر روی شبکه اتریوم متمرکز بود. در نتیجه، اتریوم اولین و برجسته ترین خانه برای اکثر NFT های محبوب است. اما بعداً، OpenSea به یک بازار زنجیره ای متقابل تبدیل شد که شامل تجارت NFT از شبکه های دیگر مانند Solana، Polygon و دیگران می شد.

در گزارش اخیر، نمودار هفتگی OpenSea نام دامنه های سرویس نام اتریوم (ENS) بیشتری را ثبت کرده است. علاوه بر این، داده‌های ENS از Bored Ape Yacht Club (BAYC) به عنوان بیشترین معامله در OpenSea در هفته گذشته فراتر رفت. این موفقیت ناگهانی برای اتریوم درست چند روز قبل از ادغام مورد انتظار اتفاق می افتد.

نام های دامنه ENS در بازار OpenSea پیشتاز هستند

داده های OpenSea نشان می دهد که حجم معاملات هفتگی NFT های دامنه اتریوم در زمان انتشار به 2249 ETHS رسیده است. این حجم از BAYC و RTFKT Clone X که به ترتیب 1777 ETH و 1992 ETH هستند، پیشی می گیرد.

همچنین داده های OpenSea نشان داد که بیش از 2 میلیون کالای ENS در بازار آن وجود دارد. این تفکیک نشان می دهد که فروش کل 2682 دامنه ENS با بیش از 508000 مالک ثبت شده است.

منبع: OpenSea

از افزایش جدید در حجم معاملات ENS، میانگین قیمت اقلام ENS به 0.3895 ETH، به ارزش 641 دلار افزایش یافت. این افزایش حدود 167 درصدی را نشان می دهد. همچنین، حجم روزانه از 120.7 اتریوم به 1044.6 ETH افزایش یافت. OpenSea می گوید که میانگین قیمت دامنه ENS 0.3207 ETH به ارزش 533.71 دلار است.

علاوه بر این، پلت فرم نشان داد برخی از گران‌ترین نام‌های دامنه ENS مانند 000.eth، crypto، eth، opensea.eth، nike.eth و google.eth. بالای آن 000.eth است که به قیمت 300ETH خریداری شده است و با قیمت 5000 ETH برای فروش قرار دارد.

اهمیت نام دامنه های ENS

دامنه های ENS سیستم نامگذاری توزیع شده و باز بلاک چین اتریوم هستند. کاربران می توانند یک دامنه واحد مانند ‘vitalik.eth’ را با سیستم دریافت کنند. برای رسیدن به این هدف، آنها باید کلیدهای خود را به یک آدرس رمزنگاری تبدیل کنند.

نمودار هفتگی OpenSea ثبت دامنه های اتریوم در حال افزایش تبلیغات است
مخازن قیمت اتریوم در نمودار منبع: ETHUSDT در Tradingview.com

امکان فروش، خرید و تجارت نام دامنه ENS در بین کاربران وجود دارد. فرآیند چنین معاملاتی در قالب NFTها در یک بازار NFT تکمیل می شود.

با سیستم نام‌گذاری که نام‌های دامنه تکی ایجاد می‌کند، کپی کردن و چسباندن آدرس‌های کیف پول اولیه طولانی برای کاربران آسان است. از این رو، آنها می توانند به راحتی توکن های رمزنگاری را ارسال یا دریافت کنند زیرا باید نام دامنه خود را مانند سایر آدرس های سنتی به اشتراک بگذارند.

Featured image from Pexels, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا