ارزهای دیجیتال

نفرین سپتامبر: چرا قیمت بیت کوین ممکن است به 10000 دلار برسد

سپتامبر یک ماه نزولی تاریخی برای بیت کوین و سایر بخش های بازار کریپتو بوده است. در سال 2021، انحراف بیت کوین از روندهای مورد انتظار بازار، امید به شکستن نفرین سپتامبر را ایجاد کرده بود، اما افسوس که آن را به T دنبال کرد. به همین دلیل است که با آغاز ماه جدید، انتظاراتی وجود دارد که قیمت BTC وجود دارد. به فرو رفتن ادامه خواهد داد و احتمالاً با ورود به بدترین بازار نزولی به روندهای پایین تری خواهد رسید.

تحلیلگر می‌گوید آماده‌سازی برای تاثیرگذاری

یکی از کسانی که در تحلیل خود از قیمت بیت کوین به نفرین سپتامبر اشاره کرده است، اسکات ردلر، استراتژیست ارشد گروه تجاری T3 است. ردلر ارسال شده نمودار بیت کوین که حرکت دارایی دیجیتال را از سال گذشته نشان می دهد و نکات فنی مهمی را نشان می دهد که باعث یک روند نزولی در قیمت آن شده بود.

سطح مهمی که اخیرا توسط BTC ترسیم شده است، 17600 دلار است. این نشان دهنده پایین ترین سطح محلی جدید پس از اینکه ارز دیجیتال رکورد جدیدی را ثبت کرد و به زیر اوج چرخه قبلی خود رسید. اکنون 17600 دلار به سطحی تبدیل شده است که گاوها باید آن را نگه دارند تا از کاهش بیشتر جلوگیری کنند.

نمودار ردلر نشان می دهد که اگر دارایی دیجیتال نتواند بالاتر از این سطح باقی بماند، پشتیبانی بعدی حدود 13500 دلار است. اما جالب‌تر این واقعیت است که زیر 13500 دلار، نقطه ممکن بعدی در 10200 دلار مخوف است.

BTC price fails to hold $20,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

این استراتژیست توضیح می دهد که ماه تعیین می کند که قیمت BTC به دنبال این موضوع به کجا ختم می شود. با این حال، اگر گاوها بتوانند بالاتر از این سطح را حفظ کنند، که در نهایت به عنوان نقطه جهش عمل می کند، سطح اصلی بعدی بیت کوین دقیقاً بالای 25000 دلار خواهد بود.

آیا بیت کوین در این ماه آسیب خواهد دید؟

بیت کوین دارایی است که همواره روندهای تاریخی را از نزدیک دنبال کرده است. حتی زمانی که در سال 2021 از روندهای تعیین شده خارج شده بود، همچنان به دیگران نزدیک بود. یکی از آنها “نفرین سپتامبر” بدنام بود. برای هر کسی که نمی داند این چیست، این اصطلاح ابداع شد زیرا قیمت بیت کوین همیشه در طول این ماه کاهش داشته است.

سال گذشته با وجود این واقعیت که بازار ارزهای رمزنگاری شده عمیقاً در بازار صعودی است، از این نظر تفاوتی نداشت. بیت کوین ماه سپتامبر 2021 را با حدود 53000 دلار آغاز کرده بود اما تا پایان ماه بیش از 10000 دلار از ارزش خود را از دست داده بود. این علی‌رغم پذیرش قابل توجهی بود، مانند پذیرش رسمی ارز دیجیتال السالوادور به عنوان یک دارایی دیجیتال و سرانجام کاردانو از قابلیت قرارداد هوشمند.

با توجه به این موضوع، ممکن است بیت کوین به این روند ادامه دهد. دارایی دیجیتال در حال حاضر نشانه هایی از نزول را نشان می دهد، که ماه را بالای 20000 دلار شروع کرده و در حال حاضر به زیر این سطح فنی مهم سقوط کرده است. اگر بیت کوین در سال 2021 مطابق با روند نزولی قبلی، قیمت آن به حدود 16000 دلار کاهش می یابد که حدود 20 درصد را تشکیل می دهد.

Featured image from Analytics Insight, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا