ارزهای دیجیتال

نظرسنجی نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی همچنان به کریپتو علاقه مند هستند

بازار کریپتو یکی از پایین ترین چرخه های خود را از ابتدای سال می گذراند. برخی از پیش بینی های ارزهای دیجیتال چشم انداز مثبت تری را برای بازار کریپتو در ماه نوامبر پیش بینی می کردند. با این حال، رویدادها همه چیز را به طور منفی تغییر داد.

فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) افزایش نرخ بهره را حفظ کرد و سقوط FTX بیشتر بازار را در هرج و مرج فرو برد. پس از رویدادهای اخیر، سرمایه گذاران بیشتر دارایی های رمزنگاری خود را از FTX و سایر صرافی های بزرگ خارج کردند.

سرمایه گذاران نهادی دارایی های کریپتو را افزایش می دهند

بر اساس گزارش کوین بیس در نظرسنجی چشم انداز دارایی های دیجیتال سرمایه گذاران نهادی، سرمایه گذاران حرفه ای به پرتفوی خود اضافه کرده اند. نظرسنجی انجام شده بر روی 140 سرمایه گذار بین 21 سپتامبر و 27 اکتبر این اطلاعات را نشان داد.

مجموع دارایی های رمزنگاری این سرمایه گذاران 2.6 تریلیون دلار بود. این نظرسنجی قبل از حادثه FTX، قبل از آخرین روند نزولی قیمت بود.

از میان شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، 62 درصد که قبلاً دارایی‌های ارزهای دیجیتال را در اختیار داشتند، اندازه پورتفولیوی خود را افزایش دادند. این افزایش ظرف یک سال اتفاق افتاد. قابل ذکر است که فقط 12 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی دارایی های خود را در همان بازه زمانی کاهش دادند.

این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی با خوش‌بینی نسبت به آینده، موضع بلندمدتی در مورد دارایی‌های کریپتو اتخاذ کرده‌اند. تا 58 درصد از این سرمایه گذاران احتمالاً دارایی های خود را در سه سال آینده افزایش خواهند داد.

به طور کلی، احساسات عمومی برای ارزهای دیجیتال خوش بینانه بود و حدود 72 درصد از پاسخ دهندگان اعتقاد خود را به ارز دیجیتال تأیید کردند. این نظرسنجی افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در سطح جهان را برجسته می کند.

سه دلیل اصلی برای سرمایه گذاری در کریپتو که در این نظرسنجی ذکر شد عبارتند از: سرمایه گذاری در فناوری نوآورانه، بهبود بودجه و دسترسی به فرصت های سودآور.

سهام کوین بیس تحت شرایط آب و هوایی

سهام کوین بیس ضربه قابل توجهی را در چرخه نزولی حاکم بر بازار متحمل شده است. ارزش سهام (COIN) به 40 دلار سقوط کرد. در حال حاضر تا حدود 45.57 دلار است. کوین تقریباً با کمتر از 90 درصد از ارزش تاریخی 357 دلاری خود که در نوامبر 2021 به دست آمد معامله می شود.

بایننس اکنون رسماً از Coinbase Pro به عنوان بزرگترین دارنده بیت کوین پیشی گرفته است. طبق اطلاعات CryptoQuant. با حذف بیش از 8 میلیارد دلار رمزارز از صرافی های مرکزی، صرافی بایننس؛ اکنون دارای بزرگترین فروشگاه دارایی های BTC است.

قیمت بیت کوین بالای 16500 دلار BTCUSDT در Tradingview.com معامله می شود

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس، برای جلوگیری از ترس از سقوط احتمالی مشابه FTX اقدام کرده است. در او توییت هاوی ابراز همدردی کرد و اظهار داشت که کوین بیس هیچ گونه قرار گرفتن در معرض مادی با FTX و شرکت های وابسته به آن ندارد.

او سقوط FTX را ناشی از فعالیت های پرخطر و سوء استفاده از سرمایه سرمایه گذاران دانست. او به کاربران از امنیت دارایی‌هایشان و شفافیت در معاملات اطمینان داد.

او اظهار داشت که صنعت کریپتو باید در آینده یک سیستم مالی بهتر بر اساس کیف پول‌های DeFi و خود نگهبانی بسازد.

اگرچه اخیراً ارزهای دیجیتال متحمل ضرر شده اند، اما موقعیت سرمایه گذاران نهادی نشان می دهد که ممکن است امیدی برای بهبود وجود داشته باشد.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا