ارزهای دیجیتال

نرخ های تامین مالی بیت کوین مثبت می شود، چرا رالی ممکن است به پایان نرسد

نرخ های تامین مالی بیت کوین دو هفته پیش پس از بهبودی از روند نزولی یک ماهه به زیر سطح خنثی سقوط کرده بود. این باعث ترس از شروع یک روند نزولی دیگر در بازار شده بود. با این حال، با آمدن اعداد هفته گذشته، این به سرعت تغییر کرد. این بار، نرخ های تامین مالی بیت کوین تصویر بهتری را برای دارایی دیجیتال ترسیم می کند.

نرخ های تامین مالی به خنثی بازگشت

نرخ های تامین مالی بیت کوین در هفته گذشته نسبت به هفته های گذشته خوش بینانه تر بوده است. این به این دلیل است که برای تمام هفت روز به حفظ مثبت خود در حالت خنثی ادامه داده بود. حتی یک نقطه در هفته وجود نداشت که نرخ های تامین مالی واقعا به زیر خنثی نزول کند. این اولین بار از ماه مارس است که نرخ های تامین مالی برای مدتی در هفته به طور مداوم بالای سطح منفی باقی مانده است.

بهبود نرخ های تامین مالی همیشه یک تغییر خوشایند برای بازار است، به همین دلیل است که روز هفته گذشته همچنان مهم است. با بازاری مانند این، که بیت کوین همچنان در تلاش برای شکستن راحت از 23000 دلار است، نه تنها در احساسات، بلکه در مقدار پول تزریق شده به فضا نیز باید تغییر قابل توجهی ایجاد شود.

BTC funding rates return to neutral | Source: Arcane Research

با بازگشت نرخ های تامین مالی به حالت خنثی، آن را بار دیگر در مسیری قرار می دهد که به سمت خنثی شدن می رود، چیزی که تا کنون در بیشتر سال های سال از بیت کوین دور بوده است. روندی که در ماه ژوئن آغاز شده بود، اکنون به نقطه قابل قبولی رسیده است، اما بازی پایانی برای مثبت شدن یافتن نرخ‌ها باقی می‌ماند تا بیت‌کوین به روند صعودی ادامه دهد.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC trading below $23,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

آیا بیت کوین بازیابی می شود؟

بیت کوین همچنان در 22800 دلار است که به طور شگفت انگیزی به سطح حمایتی برای دارایی دیجیتال تبدیل شده است. این سطح به طور آزمایشی ادامه می‌یابد، اما برای خروج از این سطح به فشار زیادی نیاز دارد. با بهبود نرخ های سرمایه، معامله گران پرپ ممکن است فشار مورد نیاز را فراهم کنند.

مطالب مرتبط: چرا سرمایه گذاران بیت کوین باید به محیط کلان توجه کنند؟

در مورد اهرم در بازار بیت کوین، همچنان بالاست. این بدان معنی است که معامله گران بیشتری در حال باز کردن موقعیت در دارایی دیجیتال هستند. اما همچنین آنها را در موقعیتی نامطمئن قرار می دهد که در آن انحلال ها می توانند به سرعت انباشته شوند، به خصوص با حرکت به زیر 22000 دلار.

با این وجود، شاخص های گاو نر همچنان قوی هستند، هرچند در مقایسه با هفته گذشته کمی ضعیف تر هستند. مقاومت 23000 دلاری آنقدر قوی نیست که خرس ها می خواهند، که مقاومت اصلی بعدی را بسیار بالاتر از 23500 دلار قرار می دهد. اگر بیت کوین بتواند یک بار دیگر میانگین متحرک 50 روزه را شکست دهد، احتمالاً یک بار دیگر به بالای 24000 دلار خواهد رسید.

Featured image from The Economic Times, charts from Arcane Reseach and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش‌های بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا