ارزهای دیجیتال

نرخ های تامین مالی بیت کوین در حال افزایش است زیرا قیمت ها همچنان به مبارزه می پردازند

بیت کوین در چند هفته گذشته با مشکل مواجه بوده است و نرخ های تامین مالی به روش های مختلفی به قیمت پاسخ داده است. به‌جای افزایش نرخ‌های تأمین مالی زمانی که قیمت شروع به کاهش کرده بود، آنها خاموش مانده بودند و حتی شروع به کاهش کرده بودند، به ویژه در هفته گذشته. با این حال، این در حال تغییر است، زیرا قیمت دارایی دیجیتال شروع به تغییر کرده است.

بازیابی نرخ های تامین مالی

نرخ های تامین مالی بیت کوین در ماه گذشته به یکی از پایین ترین نقاط خود کاهش یافت و این زمانی بود که قیمت دارایی دیجیتال بالاتر بود. در آن نقطه، معامله گران طولانی مدت آرام ماندند و تصمیم گرفتند در حالی که سقوط ادامه داشت، از بازار خارج نشوند. این در حال حاضر با توجه به اینکه معامله گران طولانی شروع به حرکت به بازار کرده اند، تغییر کرده است.

مطالب مرتبط | در حالی که بیت کوین در تلاش برای حفظ بالای 20000 دلار است، آلت کوین ها پیشتاز هستند

نرخ های سرمایه گذاری در صرافی های رمزنگاری بایننس و بای بیت روند بهبود خوبی را در هفته گذشته نشان داده است. اگرچه پایین تر از خنثی باقی می ماند، اما به بازپس گیری این سطح نزدیک است. Bybit شاهد بهبود دائمی بیت کوین خود در آخر هفته گذشته به 0.01٪ بوده است. بایننس همچنان در محدوده منفی باقی مانده است، اما میانگین کل این دو به طور متوسط ​​0.003٪ در بازار perps بازدهی داشته است.

بدیهی است که معامله گران طولانی مدت اکنون از خواب غفلت بیدار می شوند. این بار، همان‌طور که نرخ رشد ثبت‌شده در این دوره زمانی، با سرعت بسیار سریع از منفی به مثبت می‌رود، با قدرت فوق‌العاده‌ای است.

Funding rates begin recovery | Source: Arcane Research

نمی توان گفت که آیا این روند بهبودی در هفته جدید ادامه خواهد داشت یا این که فقط یک بار است. با این حال، اگر معلوم شود که اولی است، بهبود فعلی قیمت بیت کوین ممکن است کوتاه مدت نباشد.

بازگشت بیت کوین

پس از یک ماه دلخراش ژوئن، جولای خبرهای بهتری برای دارایی دیجیتال دارد. اکنون، آنطور که سرمایه گذاران امیدوار بودند خوب نبوده است، اما بیت کوین با حفظ سطح حمایت 20000 دلاری خود در مقایسه با چند هفته قبل شانس بهتری داشته است.

مطالب مرتبط | SEC همچنان در مقابل ETF های بیت کوین مبتنی بر نقطه است. آیا نوری در انتهای تونل وجود دارد؟

این هفته، دارایی دیجیتال بخش خوبی را احیا کرده است و بار دیگر به آزمایش سطح مقاومت 21000 دلار نزدیک شده است. هنوز در سطوح فنی کلیدی باقی می ماند، اما بازگشت در احساسات مثبت نشان می دهد که ممکن است بهبود بیشتری در آینده وجود داشته باشد.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC continues recovery trend | Source: BTCUSD on TradingView.com

با بهبود نرخ های تامین مالی بیت کوین و فعال تر شدن معامله گران طولانی مدت، تعجبی نخواهد داشت که بیت کوین 22500 دلار را آزمایش کند. سطح بعید در حال حاضر، اما تا زمانی که خستگی ناشی از فروش در بازار وجود داشته باشد، قابل انجام است.

بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با قیمت 20860 دلار معامله می شود. این ارز دیجیتال با ارزش بازار ۳۹۸ میلیارد دلار همچنان بزرگترین ارز دیجیتال است.

Featured image from Verve Times, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش‌های بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا