ارزهای دیجیتال

نرخ بهره باز بیت کوین افزایش می یابد، قیمت به زودی روند نزولی خواهد داشت؟

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که علاقه باز بیت‌کوین اخیراً به آرامی در حال رشد بوده است، چیزی که می‌تواند منجر به نوسانات بیشتر در قیمت کریپتو شود.

در حالی که نرخ های سرمایه گذاری به یک ارزش خنثی نزدیک می شود، بهره باز بیت کوین افزایش می یابد

همانطور که یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره کرد، سود باز بیت کوین در چند روز گذشته حدود 500 میلیون دلار افزایش یافته است.

“علاقه باز” شاخصی است که مقدار کل موقعیت های BTCUSD را که در حال حاضر در تمام مبادلات مشتقه باز شده است اندازه گیری می کند. این معیار برای هر دو موقعیت کوتاه و بلند در نظر گرفته می شود.

وقتی ارزش این اندیکاتور بالا می رود، به این معنی است که سرمایه گذاران در حال حاضر موقعیت های بیشتری را در مبادلات باز می کنند. از آنجایی که این معمولا منجر به افزایش میزان اهرم در بازار می شود، این نوع روند می تواند قیمت بیت کوین را نوسانات بیشتری کند.

از سوی دیگر، کاهش در متریک به معنای بسته شدن یا انحلال موقعیت ها در صرافی ها در حال حاضر است. اهرم کمتر معمولا منجر به ثبات ارزش ارز دیجیتال می شود و بنابراین چنین روندی می تواند منجر به نوسانات کمتری برای بیت کوین شود.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند بهره باز بیت کوین را در چند روز گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have climbed up in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، سود باز بیت کوین طی چند روز گذشته افزایش یافته است.

این افزایش حدود 500 میلیون دلار بوده و ارزش این شاخص را از 8.15 میلیارد دلار به 8.66 میلیارد دلار رساند.

این نمودار همچنین شامل داده‌هایی برای «نرخ تأمین مالی» است، معیاری که به ما در مورد توزیع موقعیت‌های BTC بین لانگ و شورت می‌گوید.

این شاخص اخیراً مقدار کمی منفی داشته است، به این معنی که در حال حاضر بازار کمی به سمت یک محیط کوتاه غالب متمایل شده است.

در زمان‌هایی که سود باز بالا (و در نتیجه اهرم بالا) وجود دارد، بازار مستعدتر برای دیدن رویدادهای انحلال در مقیاس بزرگ می‌شود. این گونه انحلال ها دلیل افزایش نوسانات بازار در چنین دوره هایی است.

بیت‌کوین در چند روز گذشته عمدتاً به سمتی حرکت کرده است، اما از آنجایی که علاقه آزاد اکنون افزایش یافته است، این امکان وجود دارد که کریپتو به زودی شاهد حرکت جدیدی باشد.

نرخ‌های تامین مالی می‌تواند نشان دهد که این نوسان قیمت جدید به چه سمتی می‌تواند مطلوب باشد، اما از آنجایی که ارزش این معیار در حال حاضر تقریباً خنثی است، گفتن چیزی سخت است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.7 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 1 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC has continued to consolidate sideways during the past week or so | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا