ارزهای دیجیتال

میلیاردر مایک نووگراتز می گوید بیت کوین 30000 دلاری بعید است

قیمت بیت کوین از زمانی که دارایی دیجیتال برای اولین بار بیش از یک دهه پیش وارد جریان اصلی شد، موضوع بحث بوده است. با رشد مداوم آن، افراد زیادی برای ارائه پیش‌بینی‌های خود برای قیمت ارز دیجیتال در بلندمدت و کوتاه‌مدت آمده‌اند. یکی از آنها میلیاردر مایک نووگراتز است. با این حال، با وجود اینکه معمولاً روی قیمت بیت کوین صعودی است، به نظر نمی رسد نووگراتز در کوتاه مدت انتظار زیادی داشته باشد.

بیت کوین بعید است به 30000 دلار برسد

در حال حاضر قیمت بیت کوین بین 23000 تا 24000 دلار در حال افزایش است. در این مورد گمانه زنی های زیادی در مورد اینکه چه اتفاقی می افتد زمانی که دارایی دیجیتال بتواند در نهایت از این وضعیت خارج شود، دیده شده است. برای بسیاری، بهبود اخیر آنها را به این باور رسانده است که قطعاً بازگشتی به 30000 دلار وجود خواهد داشت، جایی که قیمت از آنجا کاهش یافته است. با این حال، به نظر نمی رسد که همه این احساسات کوتاه مدت صعودی را به اشتراک بگذارند، و Novogratz یکی از این احساسات است.

مدیر عامل گلکسی دیجیتال یکی از طرفداران بسیاری از بیت کوین بوده است که در سطح شخصی و حرفه ای روی این دارایی سرمایه گذاری کرده است. با این حال، با روند فعلی بیت کوین، نووگراتز انتظار بهبودی ندارد. به طور عمده، او انتظار ندارد که دارایی 30000 دلار ببیند.

BTC trending above $23,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

نووگراتز طی مصاحبه ای با بلومبرگ توضیح داد که او کاملاً انتظار داشت که قیمت دارایی دیجیتال بین 20000 تا 22000 دلار به روند خود ادامه دهد، و باور نداشت که با افزایش اخیر امکان شکستن بیش از 30000 دلار وجود دارد. او افزود: «من کاملاً رک و پوست کنده خوشحال خواهم شد اگر برای مدتی در محدوده 20،000 تا 22،000 دلار یا 20،000 تا 30،000 دلار باشیم، با حرکت بعدی شکسته شود».

عوامل کاهش بیت کوین

تعدادی چیز وجود دارد که بر بازار ارزهای دیجیتال و در نتیجه بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد. اخیراً اخبار مربوط به رکود اقتصادی ایالات متحده کاتالیزور روند بهبودی بوده است، اما نووگراتز معتقد است که عملکرد بیت کوین همچنان تا حد زیادی به تصمیمات دولت وابسته است.

فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش داده بود که بر بازارهای مالی تأثیر گذاشته بود. با وضعیت فعلی، هر تصمیم فدرال رزرو به دلیل ارتباط نزدیک آن با بازارهای کلان در حال حاضر، بر دارایی دیجیتال تأثیر می گذارد. اما نووگراتز معتقد است که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد که انتظار می رود تأثیر مثبتی بر بازارهای مالی داشته باشد.

علیرغم اینکه باور نداریم که قیمت بیت کوین نمی تواند در این دوره به 30000 دلار برسد، اما تغییری در موضع میلیاردر در قبال بیت کوین ایجاد نکرده است. او قبلاً اعلام کرده بود که قیمت دارایی دیجیتال به 500000 دلار افزایش خواهد یافت. شرکت او همچنین به استراتژی بیت کوین خود متعهد است و در مجموع 16402 بیت کوین را در اختیار دارد و آن را به شرکت عمومی با سومین ذخایر بزرگ بیت کوین در جهان تبدیل می کند.

Featured image from CryptoPotato, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا