ارزهای دیجیتال

میلیاردر بیل آکمن آلت کوین هلیوم (HNT) و DIMO را تبلیغ می کند

میلیاردر دیگری که یک شیت کوین دیگر به فروش می‌رساند یا یک توصیه خوب در مورد یک پروژه رمزنگاری قانونی با اصول بنیادی قوی؟ این سوالی است که سرمایه گذاران رمزارز احتمالاً در مورد موضوع اخیر درباره هلیوم (HNT) و DIMO توسط میلیاردر بیل آکمن می پرسند.

آکمن یک میلیاردر آمریکایی، سرمایه‌گذار و مدیر عامل مدیریت سرمایه پرشینگ اسکوئر است که در گذشته نسبت به ارزهای دیجیتال منتقد بوده است. با این حال، در تاپیک جدید توییتر خود، او در مورد چهره صحبت می کند.

«تلفن، اینترنت و رمزارز یک چیز مشترک دارند. آکمن گفت: هر فناوری از نظر توانایی خود در تسهیل کلاهبرداری در فناوری بعدی پیشرفت می کند و ادامه داد:

من در ابتدا شکاک ارزهای دیجیتال بودم، اما پس از مطالعه برخی از پروژه های رمزنگاری جالب تر، به این باور رسیدم که کریپتو می تواند به شکل گیری کسب و کارها و فناوری های مفید کمک کند.

هلیوم و DIMO، نه بیت کوین و اتریوم

با این حال، آکمن برای حمایت از تز خود لزوماً محبوب ترین و شناخته شده ترین ارزهای دیجیتال را انتخاب نکرد. نه بیت کوین یا اتریوم، بلکه هلیوم و DIMO گزینه های مشکوک او هستند.

به گفته او، این دو مثال نشان می‌دهند که ارزهای دیجیتال می‌توانند «ارزش ذاتی» داشته باشند و نسخه‌ای از «نسخه مدرن شیدایی لاله» نیستند.

آکام می‌گوید هلیوم در حال ایجاد یک شبکه وای‌فای جهانی است که «توسط Lime و دیگران برای ردیابی دستگاه‌ها در سراسر جهان و همچنین برای اهداف دیگری که از دسترسی به شبکه‌های جهانی Wi-Fi بهره می‌برند، استفاده خواهد شد».

آکمن همچنین اشاره می کند که شبکه هلیوم در حال حاضر شامل 974000 نقطه اتصال است که توسط افراد برای استخراج توکن HNT راه اندازی شده است. در مورد ارزش ذاتی توکن HNT، آکام می نویسد که از استفاده آن ناشی می شود.

او می‌گوید که مشتریان شبکه باید HNT را بخرند و بسوزانند و «یک بازار دو طرفه برای HNT» ایجاد کنند که در آن استخراج‌کنندگان هات‌اسپات‌ها را خریداری می‌کنند و آن‌ها را در سرتاسر جهان برای کسب توکن مستقر می‌کنند. کاربران نیز به نوبه خود، توکن های HNT را برای استفاده از شبکه خریداری می کنند.

هر چه تقاضا برای شبکه بیشتر باشد، تقاضا برای HNT بیشتر می شود. با توجه به عرضه نهایی HNT، تعادل بین عرضه و تقاضا قیمت بازار را به همراه دارد. […]. به این ترتیب، HNT به یک کالای با ارزش تبدیل می شود که قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.

انتخاب هلیوم بیش از حد مبهم است، زیرا پروژه کریپتو اخیراً مشارکت های جعلی را به رخ می کشد.

هر دو مشارکت با Lime (به نقل از Ackman) و شراکت با Salesforce صرفاً توسط تیم هلیوم انجام شد که لوگوهای خود را در بخش مشارکت در وب سایت خود قرار دادند. شایان ذکر است که این ادعا توسط هر دو شرکت رد شده است.

DIMO یک آلتکوین کمتر شناخته شده از HNT هلیوم است. آکمن پروژه کریپتو را به عنوان یک پیشگام در فضای خودرو توصیف می کند.

DIMO داده‌های ارزشمند خودرو را از درگاه‌های داده در خودروها جمع‌آوری می‌کند. این به صاحبان خودرو اجازه می دهد تا با جمع آوری اطلاعات از خودروهای خود، توکن ها را ضرب کنند. آکمن نوشت: داده‌ها برای مالک خودرو و همچنین تولیدکنندگان خودرو، تامین‌کنندگان، بیمه‌گران، شهرداری‌ها و غیره ارزشمند هستند.

این میلیاردر فاش کرد که او یک سرمایه گذار کوچک در DIMO است، اما نه در هلیوم. به طور کلی، سرمایه گذاری های کریپتو او کمتر از 2 درصد از دارایی های او را تشکیل می دهد.

گاو بیت کوین مایکل سایلر به سرعت انتخاب آکمن را زیر سوال برد و پیشنهاد کرد که برنامه قاتل برای ارزهای دیجیتال پول است زیرا بهترین شبکه مهندسی شده بیت کوین است. آکمن، به نوبه خود، به سیلور پاسخی نداده است که درباره بیت کوین چه فکر می کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا