ارزهای دیجیتال

میانگین هزینه دلاری سرمایه گذاری های رمزنگاری شما با خرید تکرارشونده بایننس – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

میانگین هزینه دلاری سرمایه گذاری های رمزنگاری شما با خرید تکرارشونده بایننس - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 8

هر سال که می گذرد، علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به گزینه های بیشتری برای سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال دسترسی دارند. از معاملات بازار نقدی گرفته تا انبوهی از محصولات مشتقات و خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi)، گاهی اوقات می‌توان از بین گزینه‌ها و استراتژی‌های معاملاتی متعدد انتخاب کرد.

میانگین هزینه دلار (DCA) یک روش قدیمی و اثبات شده است که به تازه واردان و کهنه کارها اجازه می دهد تا شروع به ساخت نمونه کارها خود در یک زمان خرید برنامه ریزی شده کنند. در این مقاله قصد داریم مزایای DCA را توضیح دهیم و نشان دهیم که چگونه می توانید آن را در Binance راه اندازی کنید.

میانگین هزینه دلاری (DCA) چیست؟

میانگین‌گیری هزینه دلار یک روش سرمایه‌گذاری ساده است که به دانش سرمایه‌گذاری کمی نیاز دارد و تا زمانی که اصول اصلی آن به دقت دنبال شود، می‌تواند به درستی اجرا شود. با DCA، سرمایه گذاران بدون توجه به شرایط بازار، خریدهای برنامه ریزی شده با اندازه یکسان را با مقدار وجوه از پیش تعیین شده انجام می دهند.

به عنوان مثال، می توانید هر دوشنبه اول ماه، 100 دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کنید. این نیاز به شناسایی نقاط ورودی بهینه را که اغلب مانع اصلی مانع از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یا بازارهای سنتی است، نافی می‌کند. علاوه بر این، ویژگی‌های ذاتی DCA به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا اهداف بلندمدت را بر نوسانات بازار کوتاه‌مدت اولویت‌بندی کنند.

میانگین‌گیری هزینه دلار چگونه کار می‌کند؟

هنگام استفاده از DCA، وجوه تخصیص یافته برای سرمایه گذاری در مدت زمان طولانی تری پخش می شود تا میانگین قیمت دارایی های خریداری شده بالقوه کمتری نسبت به زمانی که در همان زمان خریداری می شد، دنبال شود. بیایید در مثال نظری زیر این فرض را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

فرض کنید شما آماده سرمایه گذاری 1200 دلاری در بیت کوین هستید. اگر تصمیم به سرمایه گذاری در یک مبلغ یکجا دارید، عملکرد سرمایه گذاری با وضعیت بازار در زمان خرید همبستگی زیادی دارد. از سوی دیگر، DCA نوسانات کوتاه مدت قیمت را کاهش می دهد و به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که در طول زمان سرمایه گذاری خود را «متوسط» کنند. به عنوان مثال، می توانید تصمیم بگیرید که کل مبلغ 1200 دلار را در 12 خرید ماهانه با اندازه مساوی در طول یک سال سرمایه گذاری کنید.

در حالی که سرمایه گذاری در یک مبلغ مقطوع می تواند سود بیشتری نسبت به DCA داشته باشد، اگر در زمان مناسب خرید کنید، ریسک بیشتری دارد، استرس زا و مستعد زمان بندی بد است. برای نشان دادن این نکته، بیایید دو سناریو را با هم مقایسه کنیم – در سناریو اول، یک سرمایه‌گذار در آغاز سال 2022 به ارزش 7000 دلار بیت‌کوین خریداری کرد. در سناریوی دوم، یک سرمایه‌گذار همان مقدار پول را در طول هفت خرید ماهانه 1000 دلاری خرج کرد. یک تکه.

مقایسه استراتژی سرمایه گذاری مبلغ یکجا در مقابل میانگین هزینه دلار (DCA).
میانگین هزینه دلاری سرمایه گذاری های رمزنگاری شما با خرید تکرارشونده بایننس - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 9

به دلیل رکود گسترده تر بازار کریپتو، هر دو سرمایه گذار که در دو سناریو فرضی به نمایش گذاشته شده بودند، پول خود را از دست می دادند. با این حال، تفاوت در بازده کلی کاملاً آشکار است. با توجه به نرخ بازار 22125 دلار به ازای هر بیت کوین (نرخ در زمان نگارش)، سرمایه گذار مبلغ یکجا 53.8 درصد از سرمایه گذاری بیت کوین خود را از دست می داد و در نهایت به ارزش 3234 دلار بیت کوین از 7000 دلار سرمایه گذاری اولیه رسید.

سرمایه‌گذاری که در روز اول هر ماه 1000 دلار خرید ماهانه انجام می‌دهد، 41.8 درصد از سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو را از دست می‌دهد و در نهایت به ارزش 4081 دلار بیت کوین از 7000 دلار اولیه سرمایه‌گذاری می‌شود.

به طور نسبی، سرمایه‌گذار دوم به دلیل گسترش سرمایه‌گذاری در یک دوره زمانی طولانی‌تر، تقریباً 25٪ به نقطه ورود قیمت BTC بهتر دست یافت.

مزایای میانگین گیری هزینه دلار

میانگین‌گیری هزینه دلار مزایای زیادی دارد که به استراتژی سرمایه‌گذاری اجازه می‌دهد آزمون زمان را پشت سر بگذارد و رشد کند تا به یکی از پرکاربردترین تکنیک‌ها از زمان معرفی اولین بار در کتاب بنجامین گراهام تبدیل شود. سرمایه گذار هوشمند در سال 1949

1. کاهش ریسک

زمانی که میانگین سرمایه گذاری در مدت زمان طولانی تری انجام شود، ریسک ضرر به شدت کاهش می یابد. مزیت افزوده رژیم سرمایه‌گذاری سخت‌گیرانه این است که سرمایه‌گذاران به احتمال زیاد احساسات خود را از سرمایه‌گذاری دور می‌کنند، و آنها را آماده تصمیم‌گیری منطقی صرف نظر از حرکت بازار می‌کنند.

2. قیمت ورودی پایین تر

خریدهای یکجا می تواند سودآور باشد، به ویژه در هنگام خرید در زمان رکود بازار. با این حال، دانستن اینکه چه زمانی بازار به پایین یا بالا خواهد رفت، اساساً غیرممکن است، حتی برای باتجربه ترین معامله گران. از این نظر، DCA یک خروجی مفید فراهم می کند که سرمایه گذاران را وادار می کند تا خریدهای برنامه ریزی شده خود را بدون توجه به شرایط بازار انجام دهند. در درازمدت، این اغلب به قیمت ورودی پایین‌تر ترجمه می‌شود، زیرا پیروی صادقانه از DCA به معنای خرید در سخت‌ترین بازارهای نزولی و بزرگترین دوره‌های گاوی است.

3. از زمان بد جلوگیری می کند

نکته سوم در این لیست به طور منطقی از دو نکته قبلی که در بالا ذکر شد پیروی می کند. مخترعان، به ویژه آنهایی که تجربه کافی ندارند، زمانی که بازارها در چرخه صعودی قرار دارند و دارایی ها نزدیک به اوج قیمت خود معامله می شوند، تمایل بیشتری به خرید دارایی دارند. سرمایه گذاران آماتور که توسط FOMO (“ترس از دست دادن”) تحریک شده اند، اغلب زمانی وارد موقعیت های خود می شوند که پتانسیل صعودی کمی وجود دارد. با DCA، این مسائل به طور خودکار حل می شوند، زیرا خریدها بر اساس از پیش تعیین شده انجام می شوند و به طور کامل روندهای کوتاه مدت بازار را نادیده می گیرند.

4. انعطاف پذیری

صرف نظر از پولی که برای سرمایه گذاری تخصیص داده می شود، میانگین هزینه دلار می تواند توسط طیف گسترده ای از سرمایه گذاران استفاده شود. همچنین، این استراتژی می‌تواند طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها، از روزانه، هفتگی، ماهانه و همه چیز را دنبال کند و پروفایل‌های مختلف سرمایه‌گذار را به راحتی در خود جای دهد.

5. صرفه جویی ساختاری

DCA یک انتخاب محبوب در میان کسانی است که می خواهند مقداری پول را کنار بگذارند و اجازه دهند بازار کار خود را انجام دهد. سرمایه گذاری در پروژه ها و دارایی های سالم می تواند سودآورتر از سپرده گذاری پول در حساب های پس انداز باشد که در بهترین حالت هر سال یک تا دو درصد بازده ایجاد می کند.

DCA در بایننس با ویژگی خرید تکراری

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که از مزایای ارائه شده توسط استراتژی میانگین هزینه دلار با یک محصول سرمایه گذاری تخصصی به نام خرید تکراری استفاده کنند.

با خرید دوره‌ای Binance، کاربران می‌توانند از لیست طولانی ارزهای فیات پشتیبانی شده، خرید هفتگی، دو هفته‌ای یا ماهانه ارزهای دیجیتال را انتخاب کنند. این محصول به کاربران بایننس اجازه می دهد تا مقادیر ثابت فیات را در فواصل زمانی منظم برای کاهش اثرات نوسانات بازار سرمایه گذاری کنند.

لیست ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده شامل بزرگترین سکه ها مانند بیت کوین و اتریوم و همچنین طیف گسترده ای از توکن های DeFi مانند Aave و Polygon و توکن های بومی پروژه های محبوب لایه 1 مانند Avalanche، BNB، Cardano، Polkadot و Solana است. . در مجموع، بایننس تقریباً از 40 ارز محلی و بیش از 80 دارایی دیجیتال پشتیبانی می کند.

راهنمای گام به گام خرید تکراری بایننس

در این بخش، می‌خواهیم نشان دهیم که چگونه سبد ارزهای دیجیتال خود را با خرید تکراری افزایش دهید و هنگام تنظیم برنامه DCA خود باید به چه تنظیماتی توجه کنید.

مرحله 1 – وارد حساب Binance خود شوید و به خرید تکراری بروید

پس از ورود به حساب بایننس خود، “کارت اعتباری/دبیت” گزینه از ”خرید کریپتو” منوی کشویی. پس از آن بر روی ” کلیک کنیدتکراری خرید” برای تنظیم طرح DCA خود.

پنجره اصلی خرید تکراری بایننس
میانگین هزینه دلاری سرمایه گذاری های رمزنگاری شما با خرید تکرارشونده بایننس - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 10

مرحله 2 – فیات و ارز دیجیتال را انتخاب کنید، در مورد فرکانس سرمایه گذاری تصمیم بگیرید

در پنجره خرید تکراری، ارز محلی را که می‌خواهید برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید، انتخاب کنید. مقدار پول رزرو شده برای پرداخت‌های بین‌دوره‌ای را وارد کنید و در مورد دفعات آنها تصمیم بگیرید. با کلیک کردن بر روی ” ادامه دهیدادامه هید“.

فیات، کریپتو و فرکانس سرمایه گذاری را با خرید تکراری Binance انتخاب کنید
میانگین هزینه دلاری سرمایه گذاری های رمزنگاری شما با خرید تکرارشونده بایننس - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 11

مرحله 3 – روش پرداخت خود را انتخاب کنید

یکی از روش‌های پرداخت موجود خود را انتخاب کنید یا با کلیک بر روی گزینه جدید اضافه کنید یا روش‌های موجود را تغییر دهید.تغییر دادن کارت” دکمه. پس از انجام، با کلیک کردن بر روی ” ادامه دهیدادامه هید“.

یک روش پرداخت برای خرید تکراری Binance انتخاب کنید
میانگین هزینه دلاری سرمایه گذاری های رمزنگاری شما با خرید تکرارشونده بایننس - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 12

مرحله 4 – سفارش خرید دوره ای خود را تأیید کنید

برای تکمیل فرآیند و شروع طرح DCA خود در Binance، روی ” کلیک کنیدتاییددکمه ” در سفارش را تایید کنید گفتگو که نمای کلی کامل از طرح خرید تکرارشونده شما را نشان می دهد.

گفتگوی تایید خرید تکراری Binance
میانگین هزینه دلاری سرمایه گذاری های رمزنگاری شما با خرید تکرارشونده بایننس - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 13

افکار بسته

خرید دوره‌ای بایننس اصول استراتژی میانگین‌گیری هزینه دلار را برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال اعمال می‌کند. این به شما این امکان را می دهد که به تدریج سبد خود را با ترکیبی از خریدهای برنامه ریزی شده کریپتو و افزایش بالقوه سودهای بازار، رشد دهید. در حالی که چندین مزیت را ارائه می دهد، موفقیت هر طرح DCA در نهایت به دارایی اساسی که خریداری می شود بستگی دارد. قبل از متعهد شدن به DYOR توجه داشته باشید و هرگز بیش از آنچه می خواهید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا