ارزهای دیجیتال

مهاربندهای XRP برای آشفتگی در بحبوحه افزایش احتمالی فدرال رزرو، جنگ جاری دادگاه Ripple-SEC

اکنون به نظر می‌رسد که XRP از سرمایه‌گذاری بر این امید کوتاهی کرده است که Ripple سرانجام در اختلاف حقوقی طولانی‌مدت خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده که در نوزدهم سپتامبر بین سود و زیان در نوسان بود، به پیروزی برسد.

می‌توان یادآوری کرد که SEC و آزمایشگاه‌های ریپل، شرکت پشتیبان XRP، با تسریع شکایتی که هدف آن تعیین اینکه آیا ارز دیجیتال می‌تواند یک امنیت در نظر گرفته شود یا خیر، موافقت کردند.

هر دو طرف اکنون از یک قاضی فدرال می خواهند تا در مورد اینکه آیا آزمایشگاه ریپل قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض کرده است یا خیر یا به شکل دیگری شکایت را رد کرده است و به نبرد حقوقی پایان می دهد، تصمیم بگیرد.

با این کار، از آنالیسا تورس، قاضی ناحیه جنوبی نیویورک خواسته شده است تا بر اساس استدلال ها و اسناد همراه ارائه شده توسط SEC و Ripple Labs که در پایگاه داده دادگاه فدرال در روز جمعه منتشر شده اند، قضاوتی خلاصه کند.

جف سکینگر، کارآفرین و علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال، اطلاعاتی در مورد این موضوع در توییتر به اشتراک گذاشت و گفت که این پرونده به نفع آزمایشگاه‌های ریپل پیش می‌رود.

فشار یک افزایش قریب الوقوع فدرال رزرو

بر اساس کندل روزانه 19 سپتامبر، کارشناسان استنباط کردند که عملکرد XRP یک تعارض احتمالی سوگیری رو به رشد در میان معامله‌گران را نشان می‌دهد، به طوری که این ارز رمزنگاری دارای روند صعودی و نزولی شدید است. معاملات آن در آن روز با 0.35 دلار به پایان رسید.

در حالی که شکایت SEC یک عامل بزرگ برای این موضوع باقی می ماند، اعتقاد بر این است که دلیل احتمالی دیگری برای روش XRP وجود دارد. این می تواند حرکت آتی فدرال رزرو برای افزایش 75 یا 100 واحد پایه در نرخ های بهره خود باشد که انتظار می رود در 20 سپتامبر اعمال شود.

این افزایش نرخ در طول سال‌ها ثابت شده است که فشار فوق‌العاده‌ای بر بازار ارزهای دیجیتال وارد می‌کند که حتی بر رهبران بسته بیت‌کوین و اتریوم تأثیر می‌گذارد.

XRP هنوز از جنگل خارج نشده است

در زمان نگارش این مقاله، به نظر می‌رسد که XRP به خوبی کار می‌کند زیرا داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد که با قیمت 0.37 دلار معامله می‌شود و به دنبال افزایش 10 درصدی قیمت خود در 24 ساعت گذشته است.

اما به نظر می رسد که این افزایش چیزی برای هیجان انگیز نیست، زیرا Cheds تحلیلگر مستقل بازار مشاهدات خود را به اشتراک گذاشت و اظهار داشت که قیمت XRP از ژوئن در محدوده “محدوده مستطیلی” در نوسان بوده است.

این “محدوده” همانطور که توسط Cheds توصیف شده است دارای مقاومت 0.38-0.40 دلار است و پشتیبانی 0.28-0.30 دلار تعیین شده است. XRP، پس از تجربه افت قیمت در 19 سپتامبر، به سمت منطقه پشتیبانی حرکت می کند و ممکن است در سه ماهه پایانی سال 2022 به زیر 0.25 دلار برسد و 30 درصد از ارزش خود را از دست بدهد.

XRP total market cap at $18.5 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from Kriptokoin.com, Chart from TradingView.com

(The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice).


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا