ارزهای دیجیتال

ممکن است دامپینگ طولانی مدت دارندگان بیت کوین زیر 19 هزار دلار عقب مانده باشد

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که فروش از سوی دارندگان بلندمدت بیت‌کوین ممکن است در پس کاهش اخیر قیمت کریپتو به زیر ۱۹ هزار دلار بوده باشد.

CDD ورودی صرافی بیت کوین اخیراً افزایش شدیدی را مشاهده کرده است

همانطور که یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره کرد، اخیراً برخی فشارهای فروش احتمالی از جانب دارندگان بلندمدت وجود داشته است.

شاخص مربوطه در اینجا بیت کوین “روزهای سکه نابود شده” (CDD) است. یک روز سکه به عنوان مقداری است که دقیقاً 1 بیت کوین در هنگام بیکار ماندن برای 1 روز کامل جمع می شود. بنابراین، مجموع روزهای سکه در بازار، مجموع مدتی را نشان می‌دهد که هر سکه موجود در عرضه برای مدتی خاموش بوده است.

هنگامی که این سکه‌ها که قبلاً نشسته بودند هنوز حرکتی نشان می‌دهند، گفته می‌شود روزهای سکه‌ای که توسط آنها به دست می‌آید «از بین می‌روند» که به صفر برمی‌گردند. تعداد کل این موارد دقیقاً همان چیزی است که متریک CDD اندازه گیری می کند.

اکنون، از آنجایی که دارندگان بلندمدت سکه‌های خود را برای دوره‌های طولانی نگه می‌دارند، طبیعتاً روزهای سکه بسیار بالاتری نسبت به بقیه بازار جمع می‌کنند. به این ترتیب، افزایش در CDD می تواند نشانه ای از فعالیت این گروه باشد.

در اینجا نموداری وجود دارد که روند CDD بیت کوین را نه برای کل شبکه، بلکه به طور خاص برای تراکنش های ورودی مبادله نشان می دهد:

Looks like the 14-day moving average value of the metric has been quite high in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، CDD ورودی صرافی بیت کوین اخیرا شاهد افزایشی در ارزش MA 14 روزه خود بود. این نشان می‌دهد که دارندگان بلندمدت در هفته گذشته سپرده‌های کلانی را به صرافی‌ها سپرده‌اند.

در گذشته، چنین جهش‌هایی در CDD ورودی صرافی معمولاً برای قیمت کریپتو نزولی بوده است زیرا این سرمایه‌گذاران معمولاً به منظور دامپینگ به صرافی‌ها سپرده می‌کنند.

این بار نیز، مدت کوتاهی پس از افزایش ارزش این اندیکاتور، بیت کوین شاهد سقوط از بالاترین سطح محلی در حدود 22.5 هزار دلار بود.

با این حال، پس از این افت، CDD ورودی ارز همچنان کاهش چندانی نداشته و بالا مانده است. این می تواند به این معنا باشد که فروش LTH ممکن است دلیل بازدید مجدد کوتاه اخیر بیت کوین به زیر سطح 19 هزار دلار باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.1 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 12 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 8 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have already recovered back above $19k | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Jason Hillier on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا