ارزهای دیجیتال

معیارهای بلندمدت بیت کوین چرخش احتمالی نزولی بازار را نشان می دهد

بیت کوین پس از بازگشت از پایین ترین سطح ماهانه در حدود 17900 دلار، در بخش بهتری از یک هفته به سمتی حرکت کرده است. ارز رمزنگاری شماره یک به یک شکست احتمالی اشاره کرد، اما یک بار دیگر گاوها در حال از دست دادن حرکت هستند و قیمت BTC در سطوح فعلی خود باقی مانده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با 2 درصد سود در 24 ساعت گذشته و حرکت جانبی در هفته گذشته با 19500 دلار معامله می شود. اقدام قیمت خرچنگ مانند در سرتاسر بازار کریپتو تکرار می‌شود و دارایی‌های بزرگ یا به طرفین یا به سمت نزول حرکت می‌کنند.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

بیت کوین در حال شکل گیری یک قاعده قانع کننده است؟

داده‌های شرکت تحقیقاتی Santiment نشان می‌دهد که بیت‌کوین در ۴ ماه گذشته با افزایش نوسانات در آن دوره به سمتی حرکت کرده است. صرف نظر از قیمت بیت کوین، این شرکت تحقیقاتی ادعا می کند که ارز دیجیتال ممکن است بر اساس معیارهای متعددی در حال کاهش باشد.

ابتدا، Santiment به توزیع ارز دیجیتال یا مقدار بیت کوینی که در حال حاضر در بازار فروخته می شود، توجه کرد. این شرکت تحقیقاتی ادعا می کند که پس از سقوط آشکار از اوج های 2021، بازار فعلی BTC شبیه دوره 2017 تا 2019 است.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، قیمت بیت کوین شاهد کاهش میانگین سن سرمایه گذاری دلاری (BTC) و ارزش بازار تا ارزش واقعی آن بود، معیاری که برای سنجش رفتار سرمایه گذار استفاده می شود. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، زمانی که MVRV سقوط کرد، با میانگین دلار سرمایه گذاری شده برعکس، بیت کوین تمایل دارد به سمتی حرکت کند.

نمودار 3 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
منبع: Santiment

این قیمت خرچنگ مانند می‌تواند سال‌ها ادامه داشته باشد، اما آنها به این نکته اشاره می‌کنند که ارز دیجیتال در درازمدت به پایین‌ترین حد خود می‌رسد. علاوه بر این، حجم اجتماعی، تعداد افرادی که در مورد بیت کوین در رسانه های اجتماعی صحبت می کنند، به دنبال اقدام قیمت کاهش یافته است.

این نشان می دهد که سطح سرخوشی پایین است و به پایین ترین حد خود در سال 2018 نزدیک می شود. در این زمان ها معمولا سطوحی از اهرم و سفته بازی در بازار وجود دارد.

Santiment در مورد شباهت های قیمت فعلی بیت کوین و عملکرد قیمت آن در سال 2018 مطالب زیر را نوشت. در آن زمان، ارز دیجیتال رکورد جدیدی را ثبت کرد و وارد بازار نزولی چند ساله شد:

معیارهای بلندمدت بیت کوین چند ماه است که با وجود گیرکردن قیمت ها در گل و لای، نشانه های دلگرم کننده ای از چرخش را نشان داده است. (…) نگاه کردن به داده های بلندمدت وضعیت فعلی آنقدرها که از منظر بیرونی به نظر می رسد وحشتناک به نظر نمی رسد. البته تاریخ تکرار نمی شود اما ممکن است قافیه باشد.

نمودار 2 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
منبع: Santiment

این زمانی است که قیمت بیت کوین ممکن است خرس ها را کاهش دهد

علیرغم داده های نشان داده شده در بالا، قیمت بیت کوین همبستگی بالایی با سهام سنتی نشان داده است. این ارز دیجیتال بیشتر و بیشتر در کنار شاخص‌های اصلی سهام قدیمی مانند S&P 500 و Nasdaq 100 حرکت می‌کند.

در عین حال، تا زمانی که فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) سیاست پولی فعلی خود را حفظ کند، این دارایی ها تحت فشار فروش جدید بوده و هستند. فدرال رزرو برای کاهش نرخ تورم به حرکت در آمده است و نرخ بهره را افزایش داده و ترازنامه خود را کاهش داده است.

آخرین داده های اقتصادی ایالات متحده، همانطور که NewsBTC گزارش کرده است، نشان می دهد که این موسسه مالی می تواند به فشار بر تورم، سهام و بیت کوین ادامه دهد. در حالی که این وضعیت موجود باقی است، بعید است که بازار کریپتو به پایین قانع کننده ای برسد، یا حداقل ممکن است پتانسیل صعودی خود را محدود کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا